Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 13 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


STRATEGI PdPc
TARIKH & HARI MASA 8.00 – 8.30 Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
TINGKATAN 4F KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Projek
Pendekatan Teaching Games for
TEMA UNIT 5 REKREASI DAN KESENGGANGAN Understanding (TGfU)
TAJUK PERMAINAN TRADISIONAL (TIANG EMPAT) Pendekatan Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai(TKP)
1.9 Melakukan aktiviti rekreasi dan kesenggangan Pembelajaran Secara Kontekstual
STANDARD
2.9 Mengaplikasikan strategi dan idea kreatif dalam aktivi rekreasi dan kesenggangan
KANDUNGAN
5.3 Berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
1.9. Melakukan kemahiran permainan tradisional Aci Bulat dan Tiang Empat Bahasa
2 Kelestarian Alam Sekitar
STANDARD 2.9. Menerangkan strategi untuk mengekalkan atau menukar peranan dalam permainan
Nilai Murni
PEMBELAJARAN 2 Aci Bulat dan Tiang Empat Sains dan Teknologi
5.3. Patriotrisme
Mengiktiraf kepelbagaian budaya dalam melakukan aktiviti
2 Kreativiti dan Inovasi
STANDARD TP1 TP3 TP5 Keusahawanan
PRESTASI TP2 TP4 TP6 Teknologi Maklumat dan Komunikasi
Kelestarian Global
Pada akhir proses pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF Pendidikan Kewangan
1. Menyatakan cara permainan aci bulat dimainkan dengan betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
2. Menyatakan peraturan permainan aci bulat dengan betul dan tepat.
Set Induksi PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
1. Murid diminta berkongsi pengalaman mereka bermain permainan cuit tiang. Peta Bulatan
Peta Buih
2. Murid pernah menonton permainan/pertandingan tiang empat di media massa. Peta Buih Berganda
Pembelajaran /Aktiviti: Peta Pokok
1. Guru memberi penerangan pengenalan permainan tiang empat. Peta Dakap
2. Guru memberi penerangan mengenai peraturan permainan. Peta Alir
RINGKASAN Peta Pelbagai Alir
3. Guru memberi penerangan cara permainan tiang empat dimainkan.
AKTIVITI Peta Titi
4. Guru memanggil murid secara rawak untuk menyatakan peraturan permainan.
5. Guru memberikan latihan pengukuhan berkaitan tajuk. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
6. Penutup/Rumusan: Mengaplikasi
Menganalisis
1. Murid membuat rumusan/refleksi topik yang dipelajari.
Menilai
3. Murid menyatakan cara permainan tiang empat dimainkan Mencipta
2. Murid menyatakan peraturan permainan tiang empat.
BAHAN BANTUAN MENGAJAR
Buku Teks/Buku Rujukan
______ / ______ orang murid dapat menyatakan cara permainan tiang empat dimainkan Modul/Buku Latihan
dengan betul dan tepat Keratan Akhbar/Artikel/Jurnal
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Majung
Poster /Gambar /Carta/Jadual
_____ / ______ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
LCD /Komputer/Projektor/Radio/Video
REFLEKSI pemulihan. Internet / Frog Vle/Slaid
Kon
Wisel
Tilam / Yoga Mat
Bakul / Gelung
PdPc ditangguhkan kerana _____________________________________________________
___________________________________________________________________________ PDP ABAD 21
Entry card / Exit Card
Brainstorming
Gallery Walk
Games
x Stay, y Stray
Group Prensentation
Role Play
Traffic Light

KERJA SUSULAN PENTAKSIRAN


Latihan Bertulis
MURID
Borang Senarai Semak / Rubrik
Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
