Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 12 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


STRATEGI PdPc
TARIKH & HARI MASA 9.35 – 10.45 Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
TINGKATAN 3B1 KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Projek
Pendekatan Teaching Games for
TEMA UNIT 3 KATEGORI SERANGAN Understanding (TGfU)
TAJUK BOLA KERANJANG Pendekatan Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai(TKP)
Pembelajaran Secara Kontekstual
STANDARD
1.3 Melakukan kemahiran asas bola keranjang dengan lakuan yang betul.
KANDUNGAN
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
1.3.2 Melakukan kemahiran menerima bola dalam situasi permainan Bahasa
2.3.2 menjelaskan mekanik lakuan menerima bola Kelestarian Alam Sekitar
5.2.1 melibatkan diri dan melakukan aktiviti secara berpasukan bagi mencapai matlamat Nilai Murni
STANDARD kumpulan Sains dan Teknologi
PEMBELAJARAN 5.2.3 mematuhi keputusan yang dibuat oleh ketua dan ahli kumpulan untuk melakukan Patriotrisme
aktiviti fizikal Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
STANDARD TP1 TP3 TP5 Teknologi Maklumat dan Komunikasi
PRESTASI TP2 TP4 TP6 Kelestarian Global
Pendidikan Kewangan
Pada akhir proses pembelajaran , murid dapat :
OBJEKTIF 1. Memahami teknik dan kemahiran dalam permainan bola keranjang dengan tepat dan
PEMBELAJARAN betul. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
2. Melakukan lakuan ketika melakukan hantaran dengan tepat dan betul. Peta Bulatan
Set Induksi Peta Buih
1. Murid diminta berkongsi pengalaman mereka menyertai acara bola keranjang. Peta Buih Berganda
2. Murid pernah menonton permainan/pertandingan bola keranjang di media massa. Peta Pokok
Pembelajaran /Aktiviti: Peta Dakap
1. Penerangan kemahiran dalam permainan bola keranjang. Hantaran lantun, hantaran Peta Alir
atas kepala, hantaran paras dada dan kedudukan ancaman 3. Peta Pelbagai Alir
2. Demonstrasi kemahiran dalam permainan bola . Hantaran lantun, hantaran atas Peta Titi
kepala, hantaran paras dada dan kedudukan ancaman 3.
RINGKASAN KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
3. Guru memanggil murid secara rawak untuk menunjukan lakuan kemahiran bola
AKTIVITI Mengaplikasi
keranjang
Menganalisis
4. Soal jawab dan perbincangan penambahbaikan yang boleh dilakukan untuk melakukan Menilai
hantaran yang lebih baik. Mencipta
Penutup/Rumusan:
1. Murid membuat rumusan/refleksi topik yang dipelajari. BAHAN BANTUAN MENGAJAR
2. Murid melakukan teknik dan kemahiran dalam permainan bola keranjang dengan tepat Buku Teks/Buku Rujukan
dan betul Modul/Buku Latihan
3. Murid dapat berkomunikasi dengan baik Keratan Akhbar/Artikel/Jurnal
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
______ / ______ orang murid dapat Memahami teknik dan kemahiran dalam permainan Kertas Manila/Kertas Majung
bola keranjang dengan tepat dan betul. Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid
Kon
_____ / ______ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
Wisel
pemulihan. Tilam / Yoga Mat
REFLEKSI
Bakul / Gelung

PDP ABAD 21
Entry card / Exit Card
PdPc ditangguhkan kerana _____________________________________________________ Brainstorming
___________________________________________________________________________ Gallery Walk
Games
x Stay, y Stray
Group Prensentation
Role Play
Traffic Light

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
KERJA SUSULAN Borang Senarai Semak / Rubrik
MURID Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
