Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI HARI JUMAAT


TEMA / TAJUK / SERANG MENANG/SERONOKNYA TARIKH 24/6/2022
BIDANG BERMAIN
KELAS 5 BETA MASA 7.30- 8.00 PAGI
STANDARD KANDUNGAN : 1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang
betul.2.6 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategori
serangan.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan.
STANDARD PEMBELAJARAN: 1.6.1 Melakukan pelbagai cara hantaran bola ke sasaran dengan
menggunakan alatan dan anggota badan yang dibenarkan.
1.6.2 Menerima hantaran bola dari pelbagai jarak dan arah dengan menggunakan alatan dan anggota badan
yang dibenarkan.
1.6.5 Memintas bola yang dihantar oleh pemain lawan dan menghantar kepada rakan sepasukan.
JENIS PRAUJIAN Murid sedia mengetahui mereka perlu menjaringkan gol untuk menang.
PENGETAHUAN
SEDIA ADA
TAHAP PEMULIHAN (TP1 – TP2) PENGUKUHAN (TP3-TP4) PENGAYAAN (TP5-TP6)
OBJEKTIF: menyatakan 4 langkah menyatakan 5 langkah menyatakan 7 langkah
Pada akhir melakukan putaran melakukan putaran melakukan putaran
pengajaran dan menegak 90 darjah menegak 180 darjah menegak 360 darjah
pembelajaran, dengan bantuan guru. dengan bantuan guru. dengan bantuan guru.
murid-murid dapat :
SET INDUKSI Murid menjawab soalan Murid menjawab soalan Murid menjawab soalan
guru tentang kegunaan guru tentang cara tegak guru tentang cara tegak
trampoline. terbalik dilakukan. terbalik dilakukan.
AKTIVITI PdP: 1. Murid memanaskan 1. Murid memanaskan 1. Murid memanaskan
(mengikut urutan- badan dan regangan badan dan regangan badan dan regangan secara
aktiviti yang secara statik di dalam secara statik di dalam statik di dalam kelas.
menarik dan kelas. kelas. 2. Murid melihat dan
berkesan dalam 2. Murid melihat dan 2. Murid melihat dan mendengar penerangan
tempoh masa yang mendengar penerangan mendengar penerangan guru tentang cara
realistik) guru tentang cara guru tentang cara menjaringkan gol
menjaringkan gol menjaringkan gol menggunakan kemahiran
menggunakan kemahiran menggunakan kemahiran pukulan pepat.
pukulan pepat. pukulan pepat. 3. Murid melihat dan
3. Murid melihat dan 3. Murid melihat dan meniru cara guru
meniru cara guru meniru cara guru melakukan kemahiran
melakukan kemahiran melakukan kemahiran membias untuk
membias untuk membias untuk menjaringkan gol.
menjaringkan gol. menjaringkan gol. 4. Murid bermain
4. Murid bermain 4. Murid bermain permainan kecil mengikut
permainan kecil mengikut permainan kecil mengikut kumpulan yang ditetapkan
kumpulan yang ditetapkan kumpulan yang ditetapkan guru.
guru. guru. 5. Murid melakukan
5. Murid melakukan 5. Murid melakukan regangan statik bagi
regangan statik bagi regangan statik bagi menyejukkan badan.
menyejukkan badan. menyejukkan badan.
PENERAPAN:
EMK/KECERDASAN Mengaplikasi, menganalisis, menilai/ Kolaboratif / TMK
PELBAGAI/KBAT
PAK21
JENIS PASCA UJIAN PBD dilaksanakan dari masa ke semasa.
IMPAK/REFLEKSI

CATATAN
