Anda di halaman 1dari 4

RPH PDPC MATEMATIK TAHUN 6 (CATCH UP PLAN)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 4


MATAPELAJARAN: MATEMATIK KELAS: 4 Cerdik
TARIKH/HARI: 20/1/2022 / KHAMIS / M2 MASA: 7.30 – 8.00 a.m.
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK 2.0 Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
STANDARD KANDUNGAN: 2.1 Pecahan
2.2 Perpuluhan
2.3 Peratus

STANDARD 2.1.1 Menambah hingga tiga nombor melibatkan pecahan wajar, nombor bulat dan nombor bercampur
PEMBELAJARAN: 2.2.1 Menambah hingga tiga perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan
2.2.3 Mengira peratusan daripada suatu kuantiti objek

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN: 1. Menambah hingga tiga perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan

KRITERIA KEJAYAAN: 1. Murid akan dapat menambah hingga tiga perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan.

AKTIVITI PENGAJARAN Aktiviti 1 Aktiviti PdPc


&PEMBELAJARAN (PDP): 1. Murid menjawab soalan modul dengan bimbingan guru.

Aktiviti PdPR
A 1. Murid menjawab soalan modul dengan bimbingan guru
Aktiviti 2

STRATEGI / KAEDAH Pendekatan Bertema Pembelajaran Projek Simulasi Amali


YANG DIGUNAKAN: Pendekatan Modular Pembelajatan Terbeza
PROGRAM YANG TP 1: Program Intervensi TP 2: Program Intervensi TP 3 : Program Pemulihan
DILAKSANAKAN UNTUK Kelestarian global
SETIAP KUMPULAN TP TP 4 : Program Pemulihan TP 5 : Program Pengayaan TP 6 : Program
Kecemerlangan
BAHAN YANG DIGUNAKAN Buku Teks Kuiz Kertas Soalan Sebenar
Latihan/Kertas Kerja Modul Lain-lain
STRATEGI PENGAJARAN Round Table Permainan Jigsaw problem
DAN PEMBELAJARAN Think, Pair, Share Window pane Gallery Walk
ABAD KE-21 Peta I-Think Pembentangan Nyanyian
REFLEKSI:
RPH PDPC MATEMATIK TAHUN 6 (CATCH UP PLAN)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 5


MATAPELAJARAN: MATEMATIK KELAS: 5 Cerdik
TARIKH/HARI: 20/1/2022 / KHAMIS / M2 MASA: 8.30 – 9.30 a.m.
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 10000
STANDARD KANDUNGAN: 1.9 Penyelesaian masalah
2.1 Pecahan
2.2 Perpuluhan
STANDARD 1.9.1 Menyelesaikan masalah melibatkan nombor bulat hingga 1 000 000 dalam situasi harian
PEMBELAJARAN: 2.1.1 Mendarab pecahan bagi dua nombor melibatkan nombor bulat, pecahan wajar dan nombor bercampur
2.2.1 Mendarab dan membahagi perpuluhan dengan nombor hingga dua digit,100, 1000, hasil bahaginya hingga tiga tempat
perpuluhan

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN: 1. Mendarab pecahan bagi dua nombor melibatkan nombor bulat, pecahan wajar dan nombor bercampur

KRITERIA KEJAYAAN: 1. Murid akan dapat mendarab pecahan bagi dua nombor melibatkan nombor bulat, pecahan wajar dan nombor bercampur

AKTIVITI PENGAJARAN Aktiviti 1 Aktiviti PdPc


&PEMBELAJARAN (PDP): 1. Murid menjawab soalan modul dengan bimbingan guru.

Aktiviti PdPR
A 1. Murid menjawab soalan modul dengan bimbingan guru
Aktiviti 2

STRATEGI / KAEDAH Pendekatan Bertema Pembelajaran Projek Simulasi Amali


YANG DIGUNAKAN: Pendekatan Modular Pembelajatan Terbeza
PROGRAM YANG TP 1: Program Intervensi TP 2: Program Intervensi TP 3 : Program Pemulihan
DILAKSANAKAN UNTUK Kelestarian global
SETIAP KUMPULAN TP TP 4 : Program Pemulihan TP 5 : Program Pengayaan TP 6 : Program
Kecemerlangan
BAHAN YANG DIGUNAKAN Buku Teks Kuiz Kertas Soalan Sebenar
Latihan/Kertas Kerja Modul Lain-lain
STRATEGI PENGAJARAN Round Table Permainan Jigsaw problem
DAN PEMBELAJARAN Think, Pair, Share Window pane Gallery Walk
ABAD KE-21 Peta I-Think Pembentangan Nyanyian
REFLEKSI:
RPH PDPC MATEMATIK TAHUN 6 (CATCH UP PLAN)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6


MATAPELAJARAN: MATEMATIK KELAS: 6 Cekap
TARIKH/HARI: 19/1/2022 / RABU / M2 MASA: 9:00 – 10:00 a.m.
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 10000
STANDARD KANDUNGAN: Darab
2.1 Darab pecahan
2.2 Bahagi Pecahan

STANDARD 2.1 (i) Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan
PEMBELAJARAN:
nombor bercampur.
2.2 (i) Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan
nombor bulat

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN: 1. Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan nombor bercampur.

KRITERIA KEJAYAAN: 1. Murid dapat mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan nombor bercampur.

AKTIVITI PENGAJARAN Aktiviti 1 Aktiviti PdPc


&PEMBELAJARAN (PDP): 1. Murid menjawab soalan modul dengan bimbingan guru.

Aktiviti PdPR
A 1. Murid menjawab soalan modul dengan bimbingan guru
Aktiviti 2

STRATEGI / KAEDAH Pendekatan Bertema Pembelajaran Projek Simulasi Amali


YANG DIGUNAKAN: Pendekatan Modular Pembelajatan Terbeza
PROGRAM YANG TP 1: Program Intervensi TP 2: Program Intervensi TP 3 : Program Pemulihan
DILAKSANAKAN UNTUK Kelestarian global
SETIAP KUMPULAN TP TP 4 : Program Pemulihan TP 5 : Program Pengayaan TP 6 : Program
Kecemerlangan
BAHAN YANG DIGUNAKAN Buku Teks Kuiz Kertas Soalan Sebenar
Latihan/Kertas Kerja Modul Lain-lain
STRATEGI PENGAJARAN Round Table Permainan Jigsaw problem
DAN PEMBELAJARAN Think, Pair, Share Window pane Gallery Walk
ABAD KE-21 Peta I-Think Pembentangan Nyanyian
REFLEKSI:
RPH PDPC MATEMATIK TAHUN 6 (CATCH UP PLAN)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6


MATAPELAJARAN: MATEMATIK KELAS: 6 Cekap
TARIKH/HARI: 20/1/2022 / khamis / M2 MASA: 11:30 – 12:30 t/hari
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 10000
STANDARD KANDUNGAN: Darab
2.1 Darab pecahan
2.2 Bahagi Pecahan

STANDARD 2.1 (i) Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan
PEMBELAJARAN:
nombor bercampur.
2.2 (i) Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan
nombor bulat

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN: 1. Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan nombor bercampur.

KRITERIA KEJAYAAN: 1. Murid dapat membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan nombor bercampur.

AKTIVITI PENGAJARAN Aktiviti 1 Aktiviti PdPc


&PEMBELAJARAN (PDP): 1. Murid menjawab soalan modul dengan bimbingan guru.

Aktiviti PdPR
A 2. Murid menjawab soalan modul dengan bimbingan guru
Aktiviti 2

STRATEGI / KAEDAH Pendekatan Bertema Pembelajaran Projek Simulasi Amali


YANG DIGUNAKAN: Pendekatan Modular Pembelajatan Terbeza
PROGRAM YANG TP 1: Program Intervensi TP 2: Program Intervensi TP 3 : Program Pemulihan
DILAKSANAKAN UNTUK Kelestarian global
SETIAP KUMPULAN TP TP 4 : Program Pemulihan TP 5 : Program Pengayaan TP 6 : Program
Kecemerlangan
BAHAN YANG DIGUNAKAN Buku Teks Kuiz Kertas Soalan Sebenar
Latihan/Kertas Kerja Modul Lain-lain
STRATEGI PENGAJARAN Round Table Permainan Jigsaw problem
DAN PEMBELAJARAN Think, Pair, Share Window pane Gallery Walk
ABAD KE-21 Peta I-Think Pembentangan Nyanyian
REFLEKSI:
