Anda di halaman 1dari 6

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik KELAS:


TARIKH/HARI/MASA MINGGU:
BIDANG Nombor dan Operasi TIDAK HADIR:
TAJUK 10.0 Matematik Pengguna: Pengurusan Kewangan
STANDARD KANDUNGAN 10.1 Perancangan dan Pengurusan Kewangan
STANDARD 10.1.1 Menghuraikan proses pengurusan kewangan yang berkesan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
KRITERIA KEJAYAAN  menghuraikan proses pengurusan kewangan yang berkesan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN &  Guru menerangkan proses pengurusan kewangan yang berkesan.
PEMUDAHCARAAN (PdPc)  Guru menerangkan mengenai matlamat kewangan yang terdiri daripada matlamat
kewangan jangka pendek dan jangka panjang.
 Murid diminta unutk mengenal pasti contoh matlamat kewangan jangka pendek dan
jangka panjang.
 Guru menerangkan matlamat kewangan berkonsep SMART.
 Murid diminta membuat latihan di dalam buku teks.

REFLEKSI
___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN

1
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.

KECERDASAN PELBAGAI Choose an item. Choose an item.


BAHAN BANTU MENGAJAR
Choose an item. Choose an item.
(BBM)

AKTIVITI PAK-21 Choose an item. Choose an item.

ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.

i-THINK Choose an item. Choose an item.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


ELEMEN MERENTAS
Choose an item. Choose an item.
KURIKULUM (EMK)

NILAI MURNI Choose an item. Choose an item.

PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.

RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU

2
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik KELAS:


TARIKH/HARI/MASA MINGGU:
BIDANG Nombor dan Operasi TIDAK HADIR:
TAJUK 10.0 Matematik Pengguna: Pengurusan Kewangan
STANDARD KANDUNGAN 10.1 Perancangan dan Pengurusan Kewangan
STANDARD 10.1.1 Menghuraikan proses pengurusan kewangan yang berkesan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
KRITERIA KEJAYAAN  menghuraikan proses pengurusan kewangan yang berkesan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN &  Guru menerangkan mengenai pelan kewangan dan dua komponen penting dalam pelan
PEMUDAHCARAAN (PdPc) kewangan yang dibina, iaitu sumber pendapatan dan perbelanjaan.
 Guru menerangkan mengenai aliran tunai positif dan aliran tunai negatif.
 Guru menerangkan mengenai pelaksanaan pelan kewangan.
 Murid membuat latihan di dalam buku teks.

REFLEKSI
___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN

3
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.

KECERDASAN PELBAGAI Choose an item. Choose an item.


BAHAN BANTU MENGAJAR
Choose an item. Choose an item.
(BBM)

AKTIVITI PAK-21 Choose an item. Choose an item.

ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.

i-THINK Choose an item. Choose an item.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


ELEMEN MERENTAS
Choose an item. Choose an item.
KURIKULUM (EMK)

NILAI MURNI Choose an item. Choose an item.

PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.

RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU

4
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik KELAS:


TARIKH/HARI/MASA MINGGU:
BIDANG Nombor dan Operasi TIDAK HADIR:
TAJUK 10.0 Matematik Pengguna: Pengurusan Kewangan
STANDARD KANDUNGAN 10.1 Perancangan dan Pengurusan Kewangan
STANDARD 10.1.2 Membina dan membentang pelan kewangan peribadi untuk mencapai matlamat
PEMBELAJARAN kewangan jangka pendek dan jangka panjang, dan seterusnya menilai
kebolehlaksanaan pelan kewangan tersebut.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
KRITERIA KEJAYAAN  Membina dan membentang pelan kewangan peribadi untuk mencapai matlamat
kewangan jangka pendek dan jangka panjang, dan seterusnya menilai kebolehlaksanaan
pelan kewangan tersebut.

AKTIVITI PEMBELAJARAN &  Guru menerangkan beberapa contoh bagaimana membina pelan kewangan peribadi
PEMUDAHCARAAN (PdPc) untuk mencapai matlamat kewangan jangka pendek dan jangka panjang
 Guru menjelaskan bagaimana menilai pelan kewangan jangka pendek dan jangka panjang.
 Murid membuat latihan di dalam buku teks.

REFLEKSI
___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN

5
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.

KECERDASAN PELBAGAI Choose an item. Choose an item.


BAHAN BANTU MENGAJAR
Choose an item. Choose an item.
(BBM)

AKTIVITI PAK-21 Choose an item. Choose an item.

ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.

i-THINK Choose an item. Choose an item.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


ELEMEN MERENTAS
Choose an item. Choose an item.
KURIKULUM (EMK)

NILAI MURNI Choose an item. Choose an item.

PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.

RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU
