Anda di halaman 1dari 8

Kemahiran 1 – Pra Nombor

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN KHAS (MT)


Option 1
1 HARI Isnin 7.30-8.30
MINGGU
MASA

3-Jan -23 60 mi nit


TARIKH KELAS Pemulihan Khas T.2
TEMPOH

1 . Pranombor
KEMAHIRAN PEMULIHAN
Tahun 1 - 1.1 Kuantiti Secara Intuitif
STANDARD KANDUNGAN
1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan
STANDARD PEMBELAJARAN

PENGETAHUAN SEDIAMurid
ADA pernah melihat perbezaan warna, saiz, bentuk dan jenis di sekeliling mereka.
OBJEKTIF PdPc
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat :
Kumpulan 1 : 1. Murid dapat mengkelaskan bahan konkrit mengikut warna.
Kumpulan 2 : 1. Murid dapat mengkelaskan bahan konkrit mengikut warna.
Kumpulan 3 : 5. Murid dapat mengkelaskan bahan semi-konkrit mengikut warna.
KRITERIA KEJAYAAN
Kumpulan 1 : 1. Murid dapat mengenal dan menamakan warna dengan betul berdasarkan pengajaran guru, pemb

Kumpulan 1 : 2. Murid dapat mencantum kad warna dan mengasingkan warna dengan betul berdasarkan pengaja

Kumpulan 1 : 3. Murid dapat menyesuaikan warna dan mewarnakan mengikut arahan dengan betul berdasarkan

BAHAN BANTU BELAJAR / SUMBER NILAI KBAT PAK 21


Kerajinan Mengingat Sing A Song
1. Carta (Warna, Bentuk, 3.
Saiz,
Bahan
JenisMaujud
Benda)– Guli, Blok, Doh dll.

2. Kad Imbas (Warna, Bentuk, Saiz dan Jenis Benda).

STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN REFLEKSI


SET INDUKSI (5 MINIT)
JUMLAH MURID
1. Guru menunjukkan tayangan video tentang warna kepada murid.
Mencapai Objektif
2. Murid diminta menyanyi dan menyebut nama warna bersama-sama.
Tidak Mencapai Objektif
3. Guru mengaitkan aktiviti dengan kemahiran yang akan dipelajari.
Kumpulan A Kumpulan B Kumpulan C Tindakan Susulan :
Kemahiran 1 – Pra Nombor

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN KHAS (MT)


PENGAJARAN (20 MINIT)
PENGAJARAN (20 MINIT)
PENGAJARAN (20 MINIT)

1. Guru menunjukkan carta warna kepada murid.


1. Guru menunjukkan carta warna kepada murid. 1. Guru menunjukkan carta warna kepada murid.

2. Secara individu, murid menamakan warna dengan betul.


2. Secara individu, murid menamakan warna dengan
2. Secara
betul. individu, murid menamakan warna dengan betul.

3. Murid mencantum kad warna dan mengasingkan warna yang betul dalam aktiviti berku
Slaid BentukSlaid Warna
3. Murid menyesuaikan warna dan mewarnakan mengikut arah
3. Murid mengenal dan menamakan warna dengan betul menggunakan kad imbas warna bersama guru.
PENGUKUHAN (20 MINIT)

PENGUKUHAN (20 MINIT)


1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.
PENGUKUHAN (20 MINIT) Latihan BentukLatihan Warna

1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.


1. Guru mengedarkan lembaran
2. Muridkerja
menyiapkan
kepada lembaran
murid. kerja bagi kemahiran yang telah dipelajari.

2. Murid menyiapkan lembaran kerja bagi kemahiran yang tela


2. Murid menyiapkan lembaran kerja bagi kemahiran yang telah dipelajari.

PENILAIAN (10 MINIT) PENUTUP (5 MINIT)


1. Guru menjalankan penilaian berdasarkan kriteria kejayaan setiap kumpulan.
1. Guru memberikan pujian dan galakan kepada semua murid d
2. Guru mencatatkan rekod penilaian murid.
2. Murid diberikan token untuk sahsiah baik dan pencapaian di

Catatan : Tindakan Susulan


● Murid diberikan latih tubi pra nombor/nombor/operasi asas.

Murid dibimbing untuk mengingat nombor/membilang/menyebut/menamakan nombor.
● Guru memberikan bimbingan secara individu.
● Guru menggunakan kaedah / pendekatan berbeza kepada murid.

Murid diberikan sasaran dan perlu mencapai sasaran pada tempoh yang diberikan. Murid akan diberikan
Kemahiran 1 – Pra Nombor

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN KHAS (MT)

2 HARI Isnin 7.30-8.30


MINGGU
MASA

3-Mac Jan -23 60 minit


TARIKH KELAS Pemulihan Khas T.2
TEMPOH

1 . Pranombor
KEMAHIRAN PEMULIHAN
Tahun 1 - 1.1 Kuantiti Secara Intuitif
STANDARD KANDUNGAN
1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan
STANDARD PEMBELAJARAN

PENGETAHUAN SEDIAMurid
ADA pernah melihat perbezaan warna, saiz, bentuk dan jenis di sekeliling mereka.
OBJEKTIF PdPc
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat :
Kumpulan 1 : 2. Murid dapat mengkelaskan bahan konkrit mengikut saiz.
Kumpulan 2 : 2. Murid dapat mengkelaskan bahan konkrit mengikut saiz.
Kumpulan 3 : 6. Murid dapat mengkelaskan bahan semi-konkrit mengikut saiz.
KRITERIA KEJAYAAN
Kumpulan 1 : 1. Murid dapat membandingkan dan mengenal saiz dengan betul berdasarkan pengajaran guru, pem

Kumpulan 1 : 2. Murid dapat mengasingkan dan memadankan saiz dengan betul berdasarkan pengajaran guru, pe

Kumpulan 1 : 3. Murid dapat mewarnakan saiz yang betul berdasarkan pengajaran guru, pembelajaran di dalam

BAHAN BANTU BELAJAR / SUMBER NILAI KBAT PAK 21


Kerajinan Mengingat Sing A Song
1. Carta (Warna, Bentuk, 3.
Saiz,
Bahan
JenisMaujud
Benda)– Guli, Blok, Doh dll.

2. Kad Imbas (Warna, Bentuk, Saiz dan Jenis Benda).

STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN REFLEKSI


SET INDUKSI (5 MINIT)
1. Guru menunjukkan tayangan video tentang saiz kepada murid. JUMLAH MURID
2. Murid diminta menyanyi dan menyebut saiz objek bersama-sama. Mencapai Objektif

3. Guru mengaitkan aktiviti dengan kemahiran yang akan dipelajari. Tidak Mencapai Objektif
Kumpulan A Kumpulan B Kumpulan C
Tindakan Susulan :
Kemahiran 1 – Pra Nombor

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN KHAS (MT)


PENGAJARAN (20 MINIT)
PENGAJARAN (20 MINIT)
PENGAJARAN (20 MINIT)

1. Guru menunjukkan carta


1. Guru
saizmenunjukkan
kepada murid.carta
1. saiz
Guru kepada
menunjukkan
murid. carta saiz kepada murid.

2. Secara individu, murid


2. menamakan
Secara individu,
saiz murid
denganmenamakan
2.
betul.
Secara individu,
saiz dengan
muridbetul.
menamakan saiz dengan betul.

3. Murid menyesuaikan saiz dan mewarnakan saiz mengikut ara


3. Murid mengenal dan menamakan
3. Murid mencantum
saiz dengan
kadbetul
saiz dan
menggunakan
mengasingkan
kad imbas
saiz objek
bersama
yang guru.
betul dalam aktiviti berk
Slaid BentukSlaid Warna

PENGUKUHAN (20 MINIT)


PENGUKUHAN (20 MINIT)
PENGUKUHAN (20 MINIT)

1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.


1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.
1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid. Latihan BentukLatihan Warna

2. Murid menyiapkan lembaran kerja bagi kemahiran yang telah dipelajari.


2. Murid menyiapkan lembaran kerja bagi kemahiran yang tela
2. Murid menyiapkan lembaran kerja bagi kemahiran yang telah dipelajari.

PENILAIAN (10 MINIT) PENUTUP (5 MINIT)


1. Guru menjalankan penilaian berdasarkan kriteria kejayaan setiap kumpulan.
1. Guru memberikan pujian dan galakan kepada semua murid d
2. Guru mencatatkan rekod penilaian murid.
2. Murid diberikan token untuk sahsiah baik dan pencapaian di
Kemahiran 1 – Pra Nombor

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN KHAS (MT)

2 HARI Isnin 7.30-8.30


MINGGU
MASA

Mac 3-Jan-23 KELAS Pemulihan Khas T.2 TEMPOH 60 minit


TARIKH

KEMAHIRAN PEMULIHAN 1 . Pranombor


STANDARD KANDUNGAN Tahun 1 - 1.1 Kuantiti Secara Intuitif
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan
PENGETAHUAN SEDIA ADA Murid pernah melihat perbezaan warna, saiz, bentuk dan jenis di sekeliling mereka.
OBJEKTIF PdPc
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat :
Kumpulan 1 : 3. Murid dapat mengkelaskan bahan konkrit mengikut bentuk.
Kumpulan 2 : 3. Murid dapat mengkelaskan bahan konkrit mengikut bentuk.
Kumpulan 3 : 7. Murid dapat mengkelaskan bahan semi-konkrit mengikut bentuk.

KRITERIA KEJAYAAN
Kumpulan 1 : 1. Murid dapat membandingkan dan mengenal bentuk dengan betul berdasarkan pengajaran guru, pembelajaran di dalam kelas dan
lembaran kerja yang diberikan.

Kumpulan 1 : 2. Murid dapat mengasingkan dan memadankan bentuk dengan betul berdasarkan pengajaran guru, pembelajaran di dalam kelas dan
lembaran kerja yang diberikan.

Kumpulan 1 : 3. Murid dapat mewarnakan bentuk yang betul berdasarkan pengajaran guru, pembelajaran di dalam kelas dan lembaran kerja yang
diberikan.

BAHAN BANTU BELAJAR / SUMBER NILAI KBAT PAK 21


1. Carta (Warna, Bentuk, Saiz, 3. Bahan Maujud – Guli, Kerajinan Mengingat Sing A Song
Jenis Benda) Blok, Doh dll.
2. Kad Imbas (Warna, Bentuk, Saiz
dan Jenis Benda).
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN REFLEKSI
SET INDUKSI (5 MINIT)
1. Guru menunjukkan tayangan video tentang bentuk kepada murid. JUMLAH MURID
2. Murid diminta menyanyi dan menyebut nama bentuk bersama-sama. Mencapai Objektif
3. Guru mengaitkan aktiviti dengan kemahiran yang akan dipelajari. Tidak Mencapai Objektif

Kumpulan A Kumpulan B Kumpulan C Tindakan Susulan :


PENGAJARAN (20 MINIT) PENGAJARAN (20 MINIT) PENGAJARAN (20 MINIT)
1. Guru menunjukkan carta 1. Guru menunjukkan carta saiz 1. Guru menunjukkan carta saiz
saiz kepada murid. kepada murid. kepada murid.
2. Secara individu, murid 2. Secara individu, murid 2. Secara individu, murid
menamakan bentuk dengan menamakan bentuk dengan betul. menamakan bentuk dengan
betul. 3. Murid mencantum kad bentuk betul.
3. Murid mengenal dan dan mengasingkan bentuk yang 3. Murid menyesuaikan bentuk
menamakan bentuk dengan betul dalam aktiviti berkumpulan. dan mewarnakan bentuk
betul menggunakan kad imbas PENGUKUHAN (20 MINIT) mengikut arahan yang betul.
bersama guru. 1. Guru mengedarkan lembaran PENGUKUHAN (20 MINIT)
PENGUKUHAN (20 MINIT) kerja kepada murid. 1. Guru mengedarkan lembaran Slaid Bentuk Slaid Warna
1. Guru mengedarkan 2. Murid menyiapkan lembaran kerja kepada murid.
lembaran kerja kepada murid. kerja bagi kemahiran yang telah 2. Murid menyiapkan lembaran
2. Murid menyiapkan lembaran dipelajari. kerja bagi kemahiran yang telah
kerja bagi kemahiran yang dipelajari.
telah dipelajari.
Latihan Bentuk Latihan Warna

PENILAIAN (10 MINIT) PENUTUP (5 MINIT)


1. Guru menjalankan penilaian berdasarkan kriteria kejayaan setiap 1. Guru memberikan pujian dan galakan kepada semua murid di atas usaha
kumpulan. mereka belajar pada hari ini.
Kemahiran 1 – Pra Nombor

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN KHAS (MT)


2. Guru mencatatkan rekod penilaian murid. 2. Murid diberikan token untuk sahsiah baik dan pencapaian di dalam kelas.
Kemahiran 1 – Pra Nombor

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN KHAS (MT)


MINGGU 2 HARI Isnin MASA 7.30-8.30

TARIKH 3-Jan-23 KELAS Pemulihan Khas T.2 TEMPOH 60 minit

KEMAHIRAN PEMULIHAN 1 . Pranombor


STANDARD KANDUNGAN Tahun 1 - 1.1 Kuantiti Secara Intuitif
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan
PENGETAHUAN SEDIA ADA Murid pernah melihat perbezaan warna, saiz, bentuk dan jenis di sekeliling mereka.
OBJEKTIF PdPc
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat :
Kumpulan 1 : 4. Murid dapat mengkelaskan bahan konkrit mengikut jenis.
Kumpulan 2 : 4. Murid dapat mengkelaskan bahan konkrit mengikut jenis.
Kumpulan 3 : 8. Murid dapat mengkelaskan bahan semi-konkrit mengikut jenis.

KRITERIA KEJAYAAN
Kumpulan 1 : 1. Murid dapat membandingkan dan mengenal benda mengikut jenis dengan betul berdasarkan pengajaran guru, pembelajaran di
dalam kelas dan lembaran kerja yang diberikan.

Kumpulan 1 : 2. Murid dapat mengasingkan dan memadankan benda mengikut jenis dengan betul berdasarkan pengajaran guru, pembelajaran di
dalam kelas dan lembaran kerja yang diberikan.

Kumpulan 1 : 3. Murid dapat mewarnakan benda yang betul mengikut jenis berdasarkan pengajaran guru, pembelajaran di dalam kelas dan
lembaran kerja yang diberikan.

BAHAN BANTU BELAJAR / SUMBER NILAI KBAT PAK 21


1. Carta (Warna, Bentuk, Saiz, 3. Bahan Maujud – Guli, Kerajinan Mengingat Sing A Song
Jenis Benda) Blok, Doh dll.
2. Kad Imbas (Warna, Bentuk, Saiz
dan Jenis Benda).
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN REFLEKSI
SET INDUKSI (5 MINIT)
1. Guru menunjukkan tayangan video tentang jenis benda kepada murid. JUMLAH MURID
2. Murid diminta menyanyi dan menyebut nama benda bersama-sama. Mencapai Objektif
3. Guru mengaitkan aktiviti dengan kemahiran yang akan dipelajari. Tidak Mencapai Objektif

Kumpulan A Kumpulan B Kumpulan C Tindakan Susulan :


PENGAJARAN (20 MINIT) PENGAJARAN (20 MINIT) PENGAJARAN (20 MINIT)
1. Guru menunjukkan carta 1. Guru menunjukkan carta jenis 1. Guru menunjukkan carta jenis
jenis benda kepada murid. benda kepada murid. benda kepada murid.
2. Secara individu, murid 2. Secara individu, murid 2. Secara individu, murid
menamakan benda dengan menamakan benda dengan betul menamakan benda dengan betul
betul mengikut jenis. mengikut jenis. mengikut jenis.
3. Murid mengenal dan 3. Murid mencantum kad dan 3. Murid mewarnakan benda
menamakan benda dengan mengasingkan benda mengikut mengikut jenis yang betul.
betul menggunakan kad imbas jenis yang betul dalam aktiviti PENGUKUHAN (20 MINIT)
bersama guru. berkumpulan. 1. Guru mengedarkan lembaran
PENGUKUHAN (20 MINIT) PENGUKUHAN (20 MINIT) kerja kepada murid. Slaid Bentuk Slaid Warna
1. Guru mengedarkan 1. Guru mengedarkan lembaran 2. Murid menyiapkan lembaran
lembaran kerja kepada murid. kerja kepada murid. kerja bagi kemahiran yang telah
2. Murid menyiapkan lembaran 2. Murid menyiapkan lembaran dipelajari.
kerja bagi kemahiran yang kerja bagi kemahiran yang telah
telah dipelajari. dipelajari.
Latihan Bentuk Latihan Warna

PENILAIAN (10 MINIT) PENUTUP (5 MINIT)


1. Guru menjalankan penilaian berdasarkan kriteria kejayaan setiap 1. Guru memberikan pujian dan galakan kepada semua murid di atas usaha
kumpulan. mereka belajar pada hari ini.
2. Guru mencatatkan rekod penilaian murid. 2. Murid diberikan token untuk sahsiah baik dan pencapaian di dalam kelas.

Kemahiran 1 – Pra Nombor

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN KHAS (MT)
