Anda di halaman 1dari 2

Rancangan Mengajar 2019– SK JELI (1)

Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran: TEMA : Minggu: Hari : Isnin
Sains, Alam Sekitar & Sosial TAJUK : Benda Hidup dan Bukan 2
Tarikh:
Choose an item. Hidup
Kelas: 4 PPKI Masa : 10.10 pg – 11.10 pg
ARIF
Choose an item.

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Merentas Kurikulum:


1.1.2 (ii) : Bersyukur , :
Bahasa
Rajin
,
Pendidikan Alam Sekitar

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran Kemahiran / Etika dan Identiti /
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Pada akhir sesi PdPc, murid berjaya sekiranya dapat;
Pada akhir pdpc murid berupaya, 1. Mengenal pasti benda hidup dan benda bukan hidup di persekitaran
mengenal pasti dan menamakan rumah.
benda hidup dan benda bukan hidup 2. Menamakan benda hidup dan benda bukan hidup di persekitaran
di persekitaran rumah.
rumah.
3. Menyenaraikan benda hidup dan benda bukan hidup di persekitaran
rumah.

Konsep/Perbendahaaan Kata Utama: Sumber: Murid yang dicerap:


Lembaran kerja, alat tulis, buku teks. 1. Hafiz 3. Haziq
2. Najmi 4. Ainnma

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Starter : Choose an item.
KPS
 Memerhati
1. Guru dan murid bersoal jawab tentang aktiviti  Membuat hipotesis
pdpc pada sesi yang lepas.  Mengeksperimen
 Berkomunikasi
EMK
Pemula
 I-THINK
Peta Buih
 Bekerjasama
 Keluwesan
 Nilai murni

Aktiviti Utama CLS : Think-Pair-Share


Catatan:
1. Guru dan murid bersoal jawab tentang
P dan P ditangguhkan
persekitaran rumah murid.
kerana :
2. Murid dibahagikan kepada 3 kumpulan. Masa aktiviti hari
3. Setiap kumpulan dikehendaki berbincang ini tidak
tentang benda hidup dan benda bukan hidup mencukupi
yang terdapat di persekitaran rumah mereka. Kursus/ Bengkel
© Hak Cipta Terpelihara Kurikulum @SKJ1 2019 • Duplikasi atau Pelanggaran Hak Cipta Tidak Dibenarkan
Rancangan Mengajar 2019– SK JELI (1)

4. Wakil dari setiap kumpulan membentangkan Cuti Sakit


hasil perbincangan kumpulan mereka. Program Sekolah
5. Murid menyiapkan latihan di dalam buku Lain-lain :
aktiviti.

Penutup PLEANARY : Quick Fire


Penilaian P&P:
1. Murid menulis 2 benda hidup dan benda bukan Kehadiran : ___/ ___
hidup yang terdapat di persekitaran rumah.
Contoh soalan: _____ murid dapat
menguasai objektif
Penaksiran & Penilaian : pembelajaran dan diberi
Latihan Bertulis / Pemerhatian / Lisan latihan penggayaan /
Laporan Amali / Eksperimen pengukuhan.
Kuiz / Analisis / Soal Jawab
Pembentangan
______ tidak dapat
Lain-lain (Nyatakan)
menguasai objektif
pembelajaran dan diberi
Pentaksiran : TP1, TP2, TP3, TP4
latihan pemulihan.

Tindakan susulan murid: Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Murid yang dilihat kurang Murid diminta
menguasai tajuk menyiapkan latihan
diberikan latihan tambahan berdasarkan
pengukuhan. aktiviti

© Hak Cipta Terpelihara Kurikulum @SKJ1 2019 • Duplikasi atau Pelanggaran Hak Cipta Tidak Dibenarkan
