Anda di halaman 1dari 4

REKABENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tajuk 4.0 Reka Bentuk Pembungkusan


Standard Kandungan(SK) 4.1 Reka Bentuk Pembungkusan Produk
Standard Pembelajaran (SP) 4.1.2 Menyenaraikan ciri-ciri pembungkusan yang baik mengikut
kategori produk
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Menyenaraikan ciri-ciri pembungkusan yang baik mengikut


kategori produk
Masa 60 minit
Langkah Pengajaran (SP:4.1.2)
Set Induksi EMK / Catatan
1. Murid melihat tayangan video tentang Pembungkusan Produk di Kilang - Tayangan video
2. Guru dan murid bersoal jawab tentang tayangan video tersebut. - Penjanaan idea
3. Guru mengaitkan dengan tajuk pelajaran pada hari ini
Langkah 1
1. Guru menunjukkan gambar cara pembungkusan yang betul mengikut Nilai : Bekerjasama
kategori produk
2. Guru memberi penerangan tentang cara pembungkusan yang betul Cadangan
mengikut kategori produk Kaedah: Penerangan
Langkah 2
1. Murid diarah melakukan aktiviti pembungkusan Cadangan
2. Murid diminta berkumpul di bilik RBT yang dikhaskan untuk direkodkan
semula kehadiran murid. Simulasi Membungkus
3. Setelah selesai, guru menunjukkan demonstrasi dan menerangkan cara Nasi Lemak
pembungkusan Nasi Lemak
4. Murid membuat amali cara membungkus nasi lemak
Penutup
Murid diminta untuk membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini
Refleksi
REKABENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKABENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKABENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Lembaran Kerja
