Respons :
Refleksi
Seramai __________ orang murid memberikan respon.
Kelas
2 Hanzalah
Masa
5:55 – 6:25 ptg
Aspek
Pergerakan Berirama
Tajuk
Gerak Edar Gurau Senda
Catatan
Sistem Bahasa
BBM Buku teks, buku tulis
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Catatan
Patriotik
1. Murid membaca dan memahami petikan.
Ringkasan Aktiviti
2. Murid mengenal pasti kesalahan ejaan.
3. Murid menyalin semula petikan yang telah diedit di dalam buku tulis. Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
BBM Buku teks, buku tulis
5P
Lembaran kerja
/ Hasil kerja / Penyelesaian masalah
Pemerhatian
/ Pendekatan Berpusatkan
Kuiz
Murid
Pentaksiran dan Lisan
Penilaian Tugasan
Projek Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Hot seat
Respons :
Catatan
Ulasan Pentadbir
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 2
Tarikh 17 JULAI 2020 (JUMAAT)- Minggu 26
Kelas 2 Miqdad, 2 Ummair, 2 Ammar, 2 Hanzalah
Masa
Aspek Komposisi Badan
Tajuk Badan Saya
Standard Kandungan 3.5, 4.5, 5.4
Standard Pembelajaran 3.5.1, 3.5.2, 4.5.2, 5.4.1
Fokus Mengenal pasti tinggi dan berat badan.
Objektif Pembelajaran 1. Mengukur ketinggian dan menimbang berat badan.
2. Merekod pertumbuhan diri dari segi ketinggian dan berat.
3. Mengenal bentuk badan.
1. Murid dibantu ahli keluarga mengukur tinggi dan berat murid.
2. Murid mengira BMI (Body Mass Index/Indeks Jisim Tubuh Badan)
3. Formula : BERAT bahagi (TINGGI X TINGGI) =_______________
Aktiviti
4. Murid boleh rujuk Buku Teks m/s63 untuk mengetahui berat badan yang
ideal bagi murid tersebut.
Respons :
Respons :
/ Mengaplikasi
Catatan
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Bahasa
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Catatan
BBM
Penilaian P&P Lakuan dan lisan
Pada akhir pengajaran;
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
kaitannya dengan tajuk pelajaran. (KBAT)
2. Murid mengenal pasti kata majmuk yang terdapat dalam gambar.
3. Murid menyenaraikan 5 lagi kata majmuk. / Mengaplikasi
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:-
29).
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
BBM Buku teks, buku tulis
Bahasa
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan Kelestarian Alam Sekitar
Penilaian
/ Nilai Murni
Patriotisme
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
Refleksi murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam Kreativiti dan Inovasi
sesi akan datang.
Keusahawanan
Catatan
Ringkasan Aktiviti Menjaga Alam (Buku Teks:29) Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran. / Menganalisis
2. Murid mendengar dengan berkesan untuk membuat tafsiran.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:
29) Elemen Merentas Kurikulum
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. (EMK)
BBM Buku teks, buku tulis, buku aktiviti / Nilai Murni
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Catatan :
Ringkasan Aktiviti Menjaga Alam (Buku Teks:29) Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
5. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran. / Menganalisis
6. Murid mendengar dengan berkesan untuk membuat tafsiran.
7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:
29) Elemen Merentas Kurikulum
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. (EMK)
BBM Buku teks, buku tulis, buku aktiviti / Nilai Murni
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Catatan :
________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ________ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
1. Lisan
Penilaian P&P 2. Murid
Refleksi ______ /______ murid tidak menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar (EK 1, EK 2, EK 3 dan EK 5), TMK
dan nilai murni
Catatan :
Catatan
Refleksi ______ /______ murid tidak menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan.
Standard Pembelajaran 1. Memperdengarkan lagu “Burung Kenek-kenek”. dan bersoal jawab berkaitan watak
1.1.4 2.1.4 atau objek yang terdapat di dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
(Aktiviti PdP) 2. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
(EK1)
3. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
4. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai bentuk,
jalinan, imbangan, dan kontra yang ada pada karya. (EK 2)
5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar (EK 1, EK 2, EK 3 dan EK 5), TMK
dan nilai murni
Penilaian PdP Proses penghasilan karya alat permainan dalam bidang mengenal kraf tradisional menggunakan
teknik binaan berdasarkan dua standard kandungan
Refleksi .......... orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ........... orang murid tidak mencapai
objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang
Catatan :
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan Elemen Merentas Kurikulum
Penilaian (EMK)
/ Nilai Murni
Refleksi Pada akhir pengajaran;
Objektif Pembelajaran 1. Mengenali penyakit tidak berjangkit seperti ketumbit mata, sakit telinga,
hidung berdarah, ekzema dan alahan.
________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ________ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
5. Lisan
Penilaian P&P 6. Murid
Refleksi ______ /______ murid tidak menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan.
5. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
kaitannya dengan tajuk pelajaran. (KBAT)
6. Murid mengenal pasti pola ayat yang terdapat dalam teks dengan
Ringkasan Aktiviti / Mencipta / Membina
bimbingan guru.
7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:-
35). Elemen Merentas Kurikulum
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. (EMK)
BBM Buku teks, buku tulis dan buku aktiviti / Nilai Murni
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan
Penilaian / Lisan
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
BAHASA MELAYU TAHUN 2
/ Nilai Murni
BBM Buku teks, buku tulis
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
1:35ptg - 2:35ptg
Pendidikan Kesenian - Seni Visual
29 Selasa 2U
60 minit
TAJUK CATAN
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran Seni Visual
1.1.1(ii) Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual dalam bidang menggambar berdasarkan:(ii) bentuk, warna, k
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1.1(ii) Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui media dan proses untuk menghasilkan karya dalam
KEHADIRAN : _________/__________
________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI / IMPAK
________ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
Objektif 1. Membina dan menulis jawapan pemahaman dengan berdasarkan / Round Table
soalan;(i) bertumpu (ii) bercapah
Amalan Hijau dalam Kehidupan (Buku Teks:37) Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
4. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran. / Mengaplikasi
Ringkasan Aktiviti 5. Murid memahami bahan dengan bimbingan guru.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:
40-42) Elemen Merentas Kurikulum
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. (EMK)
/ Nilai Murni
BBM Buku teks, buku tulis dan buku aktiviti
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Objektif Pembelajaran 2. Mengenali penyakit tidak berjangkit seperti ketumbit mata, sakit telinga,
hidung berdarah, ekzema dan alahan.
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Penilaian P&P
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Objektif 1. Memahami, mengenal pasti dan menggunakan ayat mengikut
/ Round Table
konteks; (iii) ayat tanya dengan kata tanya
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Objektif 2. Membina dan menulis jawapan pemahaman dengan berdasarkan / Round Table
soalan;(i) bertumpu (ii) bercapah
Amalan Hijau dalam Kehidupan (Buku Teks:37) Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
8. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran. / Mengaplikasi
Ringkasan Aktiviti 9. Murid memahami bahan dengan bimbingan guru.
10. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:
40-42) Elemen Merentas Kurikulum
11. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. (EMK)
/ Nilai Murni
BBM Buku teks, buku tulis dan buku aktiviti
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Penilaian P&P
Objektif 2. Memahami, mengenal pasti dan menggunakan ayat mengikut Strategi Pengajaran dan
konteks; (iii) ayat tanya dengan kata tanya Pembelajaran Abad Ke-21
Catatan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Objektif 1. Bertutur untuk menjelaskan sesuatu perkara secara bertatasusila
mengikut konteks. Round Table
Catatan
TAJUK CATAN
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran Seni Visual
1.1.1(ii) Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual dalam bidang menggambar berdasarkan:(ii) bentuk, warna, k
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1.1(ii) Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui media dan proses untuk menghasilkan karya dalam
KEHADIRAN : _________/__________
________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI / IMPAK
________ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN KESIHATAN
TAHUN 2
Tarikh 18 OGOS 2020 (SELASA) MINGGU 30 – PKPP M6
Kelas 2 MIQDAD
Masa 3:55 ptg – 4:25 ptg
Modul KESIHATAN PERSEKITARAN
Tajuk PENYAKIT
Standard Kandungan 3.1 Mengetahui jenis penyakit dan cara mencegah
Standard Pembelajaran 3.1.4
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
Objektif Pembelajaran 1. Mengenali penyakit tidak berjangkit seperti ketumbit mata, sakit telinga,
hidung berdarah, ekzema dan alahan.
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
Penilaian P&P
Catatan
Catatan
BIDANG 1 : MENGGAMBAR
2.1.1(iv) Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui media dan proses untuk menghasilkan karya dalam
STANDARD PEMBELAJARAN
KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
kaitannya dengan tajuk pelajaran. (KBAT)
Ringkasan Aktiviti 2. Murid memahami ayat perintah dengan berpandukan gambar.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:- / Mengaplikasi
51-52).
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
BBM Buku teks, buku tulis
/ Nilai Murni
Pentaksiran dan / Hasil kerja
Penilaian / Lisan
Catatan
___/___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___/___ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Catatan
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian
Catatan
/ Hasil kerja
/ Lisan
Pentaksiran dan
Penilaian
Catatan
____ /____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ /____
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
Refleksi
____ /____ murid menguasai objektif dan diberi latihan pengayaan.
____ /____ murid tidak menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
kaitannya dengan tajuk pelajaran. (KBAT)
Ringkasan Aktiviti
2. Murid mengenal pasti perkataan, frasa dan ayat.
3.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi / Mengaplikasi
pelajaran.
Catatan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Strategi Pengajaran dan
1.Memahami, mengenal pasti dan menggunakan kata majmuk Pembelajaran Abad Ke-21
Objektif
mengikut konteks. / Peta I-Think
Sayangi Air Terjun Kita (Buku Teks: 27)
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan (KBAT)
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
/ Mencipta
2.Murid mengenal pasti kata majmuk yang terdapat dalam
gambar.
Ringkasan Aktiviti
3. Murid menjawab kuiz yang diberi oleh guru. Elemen Merentas Kurikulum
4.Murid menyenaraikan 5 lagi kata majmuk. (EMK)
5.Murid membina 5 ayat daripada kata majmuk tersebut.
/ Nilai Murni
6.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
Catatan
Catatan
Catatan
Catatan
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1(ii) Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui media dan proses untuk menghasilkan karya dalam
KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menghasilkan karya dengan perubahan ton warna.
19. Murid melihat semula karya catan yang telah dihasilkan minggu lalu.
20. Murid berbincang tentang kesan penggunaan media dan teknik catan pada karya.
21. Murid membuat lakaran berdasarkan contoh karya guru.(PAK21)
AKTIVITI
22. Murid meneroka media yang sesuai digunakan untu menghasilkan catan teknik basah
PDPC
atas kering.(KBAT)
23. Murid secara berpasangan, menghasilkan karya catan Rama-rama.
24. Guru membuat kesimpulan topik hari ini.
KEHADIRAN : /
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
dengan tajuk pelajaran. (KBAT)
Ringkasan Aktiviti 2.Murid memahami teks.
/ Mengaplikasi
3.Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:62-
63)
4.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
BBM Buku teks, buku tulis
/ Nilai Murni
Pentaksiran dan / Hasil kerja
Penilaian / Lisan
Catatan
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
dengan tajuk pelajaran. (KBAT)
Ringkasan Aktiviti 2.Murid melengkapkan cerita berdasarkan gambar.
3.Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti: 64- / Mengaplikasi
65)
4.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Elemen Merentas Kurikulum
BBM Buku teks, buku tulis
(EMK)
Pentaksiran dan / Hasil kerja
Penilaian / Lisan / Nilai Murni
Catatan
1. Menunjuka cara yang sihat ketika meluahkan perasaan kepada orang yang
boleh dipercayai.
2. Mengamalkan sikap positif untuk mengurus perasaan diri seperti rasa
bersalah, bimbang, takut, marah, cemburu dan tidak selamat.
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
Catatan
Tapak Semaian Pak Long (Buku Teks: 59) Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya / Mengaplikasi
dengan tajuk pelajaran.
Ringkasan Aktiviti
2. Murid mengenal pasti kata kerja aktif transitif berdasarkan gambar.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:- Elemen Merentas Kurikulum
68). (EMK)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
/ Nilai Murni
BBM Buku teks, buku tulis
Catatan
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
Catatan
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Laptop, projector, slaid, buku teks, buku tulis, alat PAK21, kad manila, papan
BBM
putih kecil dan maker.
/ Hasil kerja
Pentaksiran dan Penilaian / Pemerhatian
/ Lisan
Refleksi ____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Catatan
1. Murid mendengar guru menerangkan tajuk dan objektif pada hari ini.
2. Murid menyanyikan lagu yang bertajuk ‘Bangun Pagi’ dan melakukan aksi.
3. Murid di dalam kumpulan berlima menyenaraikan kata kerja yang terdapat dalam lagu ke
dalam peta bulatan.
4. Murid di setiap kumpulan menampal peta yang telah siap di dinding – aktiviti Gallery
Walk
7. Murid dipilih secara rawak untuk menyatakan kata kerja aktif transitif yang terdapat dalam
video.
- warna hijau dan kuning (menyusun kad menjadi perkataan yang betul)
12. Murid membuat latihan dengan menggunakan kata kerja aktif transitif beserta gambar
seperti di muka surat 59 (Buku Teks BM Jilid 2) untuk membina ayat.
Catatan
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Objektif Murid faham maksud idea keseluruhan.
Murid membaca dan dapat mengenal pasti idea keseluruhan / Main Peranan
TAJUK TA TI-TI SA
3.2.2 Mencipta corak irama mudah mengunakan ikon mewakili nilai krocet
STANDARD PEMBELAJARAN
3.2.3 Memainkan ciptaan sendiri.
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menepuk corak irama dengan ikon.
KEHADIRAN : /
REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat menepuk corak irama dengan ikon.
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana PENTAKSIRAN SEKOLAH DIJALANKAN
Kriteria Kejayaan 1. Murid dapat mempersembahankan lagu dengan betul dan. kreatif
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
Pesan Ibu Ayah (Buku Teks: 67) (KBAT)
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya / Mengaplikasi
dengan tajuk pelajaran.
Ringkasan Aktiviti
2.Murid menyanyi dan mempersembahkan lagu.
3.Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:-74). Elemen Merentas Kurikulum
4.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. (EMK)
/ Nilai Murni
BBM Buku teks, buku tulis
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya / Mengaplikasi
dengan tajuk pelajaran.
2.Murid mengenal pasti kata majmuk yang terdapat dalam bahan dengan
Ringkasan Aktiviti Elemen Merentas Kurikulum
bimbingan guru.
3.Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:-75- (EMK)
78).
4.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. / Nilai Murni
Catatan
1. Membaca, memahami dan mengenal pasti; (vi) idea keseluruhan Strategi Pengajaran dan
Objektif
Pembelajaran Abad Ke-21
Kriteria Kejayaan 2. Murid dapat mengenal pasti sekurang-kurangnya 2 idea keseluruhan.
/ Main Peranan
Gigih demi Kejayaan (Buku Teks:65)
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya (KBAT)
dengan tajuk pelajaran.
Ringkasan Aktiviti 2.Murid memahami dan menaakul bahan. / Mengaplikasi
3.Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:70-
71)
4.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
BBM Buku teks, buku tulis
/ Nilai Murni
Pentaksiran dan / Hasil kerja
Penilaian / Lisan
Pada akhir pengajaran;
Catatan
Catatan
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya / Mengaplikasi
dengan tajuk pelajaran.
Ringkasan Aktiviti
2.Murid mengenal pasti nilai yang terdapat dalam seni kata lagu.
3.Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:79) Elemen Merentas Kurikulum
4.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. (EMK)
/ Nilai Murni
BBM Buku teks, buku tulis
Catatan
1. Lembaran kerja
BBM
2. Model murid
Penilaian P&P
Lisan dan hasil kerja.
Pada akhir pengajaran;
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
/ Mengaplikasi
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
Ringkasan Aktiviti 2.Murid mengenal pasti dan mengedit penggunaan kata yang kurang Elemen Merentas Kurikulum
tepat dalam teks. (EMK)
3.Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti: 80)
4.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. / Nilai Murni
Amal Sikap Terpuji (Buku Teks: 72) Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
1.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. / Mengaplikasi
Ringkasan Aktiviti
2.Murid menyanyi sambal bertepuk tangan.
3.Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:-81).
4.Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
BBM Buku teks, buku tulis
/ Nilai Murni
Pentaksiran dan / Hasil kerja
Penilaian / Lisan
Catatan
Catatan
1. Model murid
BBM 2. Buku teks
________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ________ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
- Murid dapat menjelaskan sekurang-kurangnya 1 maklumat tersirat dan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
Kriteria Kejayaan 1 (KBAT)
maklumat tersurat.
/ Mengaplikasi
Hargailah Kemudahan (Buku Teks:75)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Elemen Merentas Kurikulum
kaitannya dengan tajuk pelajaran. (EMK)
2. Murid memahami bahan untuk menjelaskan maklumat dengan
Ringkasan Aktiviti / Nilai Murni
menggunakan idea yang kritis dan kreatif.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:
85)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
PdP ditunda kerana PENTAKSIRAN SEKOLAH DIJALANKAN.
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
DUNIA MUZIK
TAHUN 2
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
Refleksi
/ Mengaplikasi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mengenal pasti kesalahan ejaan, tanda baca dan Elemen Merentas Kurikulum
Ringkasan Aktiviti
penggunaan kata dalam teks. (EMK)
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti:
87-88) / Nilai Murni
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Catatan
- Guru Cuti Sakit
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 2
____/____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____/____ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
Refleksi
datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
BAHASA MELAYU TAHUN 2
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN MUZIK 2
Murid dapat mengenali alatan muzik dengan cara melukis semula alatan tersebut.
Objektif
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN MUZIK 3
BBM
Buku tulis, Video (https://youtu.be/3TMWecPC3kY)
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN MUZIK 3
BBM
Buku teks MZ
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN MUZIK 3
BBM
Buku teks MZ
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
BBM
Buku teks Bahasa Melayu
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
BBM
Buku teks Bahasa Melayu (rujukan)
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
1. Murid menjawab soalan di dalam kertas Pentaksiran Akhir Tahun yang telah diberi.
Ringkasan Aktiviti 2. Murid boleh mendapatkan tunjuk ajar daripada keluarga.
3. Murid menyemak sendiri jawapan dan buat pembetulan.
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
1. Murid membuat latihan melalui link kuiz yang diberi oleh guru.
Ringkasan Aktiviti
2. Murid menjawab semua soalan kuiz.
BBM
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN MUZIK 3
BBM
Catatan
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani
Catatan
1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat
Standard
Pembelajaran (i) frasa dan (ii) ayat tunggal.
1. Murid menonton dan fahami video yang telah diberikan oleh guru.
2. Murid bercerita dengan keluarga berdasarkan gambar yang dilihat di dalam buku
teks Bahasa Melayu m/s 1.
Ringkasan Aktiviti
3.Murid menyebut frasa dengan betul dan tepat.
4. Murid menulis frasa dengan betul berdasarkan gambar di dalam buku aktiviti BM jilid
(1) m/s 1.
BBM
Link video, buku teks dan buku aktiviti
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Murid dapat membezakan sekurang-kurangnya 2 pergerakan di ruang yang luas dan sempit.
Kriteria Kejayaan
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani dan link video
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
1. Murid menonton video yang diberi oleh guru dan melakukan lakuan bersama-sama.
2. Murid juga mencuba menbuat lakuan haiwan-haiwan lain berdasarkan tempo
Ringkasan Aktiviti pergerakna haiwan tersebut.
3. Murid mencari 3 pergerakan haiwan mengikut tempo laju, sederhana dan perlahan
serta tampal di dalam buku tulis.
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani dan link video
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Murid dapat membezakan sekurang-kurangnya 2 pergerakan di ruang yang luas dan sempit.
Kriteria Kejayaan
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani dan link video
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Murid dapat melakukan pergerakan asas dengan betul dan tanpa kesukaran.
Objektif
BBM
Link video
Catatan
2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai
(i) perkataan
(ii) ayat
Standard
Pembelajaran 3.1.1. Menulis secara mekanis
(i) perkataan
(ii) ayat
Murid dapat menyebut dengan intonasi yang betul dan tepat serta dapat menulis dengan
kemas
Objektif
Murid sekurang-kurangnya dapat menyebut 3 perkataan dengan betul dan menulis dengan
Kriteria Kejayaan
kemas dan bersih.
1. Murid menonton dan fahami video yang telah diberikan oleh guru.
2. Murid membaca petikan di hadapan ibubapa dan rakam untuk diberi kepada guru.
3. Murid menjawab soalan secara lisan.
Ringkasan Aktiviti
4. Murid melengkapkan huruf menjadi perkataan.
5. Murid menyusun huruf menjadi perkataan yang betul.
6. Murid menyalin semula petikan di m/s 5 di dalam buku tulis garis 4.
BBM
Link video, buku teks m/s 4 dan 5
Murid dapat membezakan sekurang-kurangnya 2 pergerakan di ruang yang luas dan sempit.
Kriteria Kejayaan
BBM
Buku teks Pendidikan Jasmani dan link video
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Murid dapat melakukan senaman pagi dengan betul dan tanpa kesukaran.
Objektif
BBM
Link video
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
5.1.1. Memahami, mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
Standard (i) kata nama am
Pembelajaran
Objektif Murid dapat mengenalpasti kata nama am di dalam petikan dan dapat membina ayat mudah
menggunakan kata nama am.
Kriteria Kejayaan Murid dapat menyebut sekurang-kurangnya 3 kata nama am dengan betul dan dan dapat
membina ayat mudah dengan menggunakan kata nama am.
1. Murid menonton dan fahami video yang telah diberikan oleh guru.
2. Murid membaca petikan dan kenalpasti kata nama am.
Ringkasan Aktiviti
3. Murid membina ayat menggunakan kata nama am.
4. Murid menulis di dalam buku tulis.
BBM
Link video, buku teks m/s 4 dan 5
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN BAHASA MELAYU TAHUN 3
1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat
Standard (ii) ayat majmuk.
Pembelajaran
Objektif Murid dapat menyebut ayat majmuk dengan betul dan tepat.
Kriteria Kejayaan Murid dapat menyebut sekurang-kurangnya 3 ayat majmukl dengan betul.
1. Murid menonton dan fahami video yang telah diberikan oleh guru.
2. Murid memahami petikan dan gambar.
Ringkasan Aktiviti
3. Murid membina ayat tunggal berdasarkan gambar.
4. Murid menulis nombor pada gambar berdasarkan ayat.
BBM
Link video (https://youtu.be/g6jZwmvlO7s), buku teks m/s 7 dan buku aktiviti m/s 7
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1
Objektif Murid akhir PdPR murid dapat mengira bilangan pergerakan asas dengan betul.
BBM
Link video
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Objektif Murid di akhir PdPR murid dapat melakukan lakuan lokomotor dengan betul.
Kriteria Kejayaan Murid boleh melakukan sekurang-kurangnya 3 lakuan lokomotor dengan betul.
BBM
Link video
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN BAHASA MELAYU TAHUN 3
Standard 5.1.1. Memahami, mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
Pembelajaran (i) kata nama am (ii) kata nama khas
Murid dapat mengenalpasti kata nama am di dalam petikan dan dapat membina ayat mudah
menggunakan kata nama am dan kata nama khas.
Objektif
Kriteria Kejayaan Murid dapat menyebut sekurang-kurangnya 3 kata nama am dan 3 kata nama khas dengan
betul dan dan dapat membina ayat mudah.
1. Murid menonton dan fahami video yang telah diberikan oleh guru.
Ringkasan Aktiviti 2. Murid memahami petikan dan gambar.
3. Murid membina ayat berdasarkan gambar, kata nama am dan kata nama khas.
BBM
Link video , buku teks dan buku aktiviti.
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN BAHASA MELAYU TAHUN 3
Standard 1.1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat
Pembelajaran (ii) ayat majmuk
Murid dapat memahami dan mengenalpasti ayat majmuk di dalam buku teks.
Objektif
Kriteria Kejayaan Murid dapat menyebut sekurang-kurangnya 3 ayat majmuk.
1. Murid menonton dan fahami video yang telah diberikan oleh guru.
Ringkasan Aktiviti 2. Murid memahami petikan dan dapat mengenalpasti ayat majmuk.
3. Murid menyebut ayat majmuk dengan betul.
BBM
Link video , buku teks (m/s 7)
Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3
Standard 1.2.2 Menganalisis sentuhan tidak selamat pada anggota seksual mengikut situasi.
Pembelajaran 1.2.3 Menjana idea cara melapor kepadaorang yang dipercayai sekiranya berlaku sentuhan
tidak selamat pada anggota seksual.
Murid di akhir PdPR murid dapat membezakan batas sentuhan dan cara melapor yang betul.
Objektif
Murid dapat membezakan sekurang-kurangnya 3 sentuhan selamat dan tidak selamat dan
Kriteria Kejayaan
tahu pada siapa mereka patut melaporkannya.
BBM
Link video, buku teks PJK (m/s 65,67 dan 69)