Anda di halaman 1dari 40

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS


MINGGU 1 HARI
TARIKH 21 MAC 2022 MASA
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK BAB 1 :ALAT KEBESARAN DAN PERHIASAN DIRAJA
STANDARD
1.1 Persepsi Seni Dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
KANDUNGAN

STANDARD
Pemahaman terhadap Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat:

OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
1. Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta perhatian m
dipelajari.
1.       Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh murid.

2.       Murid Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja dengan menjalankan aktiviti Men

AKTIVITI 3.       Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Melengkapkan Peta i-Think: Murid menggunakan peta i-
idea.
4.       Sumbang saran antara guru dan murid
5.       Menjawab soalan latihan pengukuhan
6.       Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

7.       Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi

PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Kemahiran Belajar Cara Belajar


KURIKULUM
EMK - Patriotisme
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai - Bersyukur
BAHAN BANTU
Buku teks Youtube Peta i-think
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Kuiz
REFLEKSI 20/20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah
UNTUK MURID PENGAYAAN Bacaan Tambahan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS
MINGGU 1 HARI
TARIKH 3/21/2022 MASA
TEMA SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK 1. SENI BINA
STANDARD
1.1 Persepsi Seni dalam Seni Bina
KANDUNGAN
STANDARD
1.1.1 Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii) Ist
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembel
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
pembelajaran sekir
1. Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah
1. Menggabungja
Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks
OBJEKTIF KRITERIA Bina
Makam
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Menjelaskan je
Rumah Tradision
(iv) Kompleks Ma
3. Menjawab 4 4
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsan
mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari iaitu Guru menunjukkan gambar

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-
2.Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3.Murid melakukan aktiviti rujukan internet untuk menggabungjalin Persepsi Seni dalam Seni
AKTIVITI
4.Murid Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii)

5.Seterusnya, murid menjalankan aktiviti Melengkapkan Peta i-Think: Murid menggunakan


menjana idea.
6.Kemudian, murid menjawab soalan pada buku kerja
7.Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu

Strategi Pengajaran dan


PENGISIAN Pembelajaran Akses Kendiri
Pembelajaran
KURIKULUM
Elemen Merentas Kurikulum
EMK - Sains Dan Teknologi
(EMK)
Nilai - Ketekunan
BAHAN BANTU
Buku teks Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)

KEMAHIRAN
KBAT: Mengaplikasi
BERFIKIR
PENTAKSIRAN kuiz online
15 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengu
REFLEKSI 15 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin d
memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Bimbingan secara dalam talian
UNTUK MURID PENGAYAAN Bimbingan ibubapa/penjaga
4 FIKRAH
ISNIN
8.05 - 9.15

Murid dikira berjaya sekiranya dapat:

1. Berjaya Menyenaraikan sekurang-


kurangnya 3 jenis alat kebesaran dan
perhiasan Diraja melalui aktiviti
melengkapkan peta pemikiran

minat serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal

u dicapai oleh murid.

menjalankan aktiviti Menjawab soalan latihan

rid menggunakan peta i-Think sebagai alat untuk menjana

da hari ini.

Peta i-think Slide power point


engayaan / pengukuhan.

5 DEDIKASI
Selasa
11.55-1.05

Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks Makam

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif


pembelajaran sekiranya:

1. Menggabungjalin Persepsi Seni dalam Seni


Bina

2. Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i)


Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii) Istana
(iv) Kompleks Makam
3. Menjawab 4 4 soalan dengan tepat
murid dan merangsang minat serta perhatian
menunjukkan gambar

kejayaan dengan Sub-topik

sepsi Seni dalam Seni Bina


(ii) Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks Makam

Murid menggunakan peta i-Think sebagai alat untuk


Slide
power Youtube
point

an pengayaan / pengukuhan.
n pemulihan. Disiplin dan komitmen murid
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS
MINGGU 1 HARI
TARIKH 21 MAC 2022 MASA
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK BAB 1 :ALAT KEBESARAN DAN PERHIASAN DIRAJA
STANDARD
1.1 Persepsi Seni Dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
KANDUNGAN

STANDARD
Pemahaman terhadap Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat:

OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
1. Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta perhatian m
dipelajari.
1.       Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh murid.

2.       Murid Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja dengan menjalankan aktiviti Men

AKTIVITI 3.       Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Melengkapkan Peta i-Think: Murid menggunakan peta i-
idea.
4.       Sumbang saran antara guru dan murid
5.       Menjawab soalan latihan pengukuhan
6.       Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

7.       Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi

PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Kemahiran Belajar Cara Belajar


KURIKULUM
EMK - Patriotisme
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai - Bersyukur
BAHAN BANTU
Buku teks Youtube Peta i-think
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Kuiz
REFLEKSI 17/17 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah
UNTUK MURID PENGAYAAN Bacaan Tambahan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS

MINGGU 1 HARI
TARIKH 10/22/2020 MASA
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
KEMAHIRAN 1.0 PAKAIAN TRADISIONAL DAN PERHIASAN DIRI
STANDARD 1.1 Persepsi Seni dalam Pakaian Tradisional dan Perhiasan Diri Pemahaman terhadap Paka
KANDUNGAN Diri dalam bidang Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
STANDARD Persepsi Seni dalam Pakaian Tradisional dan Perhiasan Diri Pemahaman terhadap Pakaian
PEMBELAJARAN dalam bidang Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
Pada akhir pembel
Pada akhir pembelajaran murid dapat Menguasai;
pembelajaran sekir
1.Menjelaskan jen
1. Menjelaskan jenis pakaian tradisional dan perhiasan diri
perhiasan diri me
mengikut kaum dan etnik di Malaysia
Malaysia melalui
OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN 2. Mempelajari Pe
Tradisional dan P
terhadap Pakaian
dalam bidang Sej
3. Menerangkan 3
tajuk dengan berk
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta p
yang bakal dipelajari melalui tayangan video

1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub
2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
AKTIVITI
3. Murid Menjelaskan jenis pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dan etnik
aktiviti; Perbincangan dalam kumpulan dalam bilik darjah atau secara online
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Pembentangan secara individu dalam bilik darjah
5. Kemudian, murid Menjawab soalan pada modul pembelajaran kendiri
6. Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)
Kemahiran Abad Ke-21 Bermaklumat
Strategi Pengajaran dan
PENGISIAN Kemahiran Belajar Cara Belajar
Pembelajaran
KURIKULUM
Elemen Merentas Kurikulum EMK - Teknologi Maklumat dan Komunikasi
(EMK) Nilai - Ketekunan
BAHAN BANTU
Buku teks Google Classroom
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
KBAT: Menilai
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
21 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengu
REFLEKSI 15 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin d
memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan
UNTUK MURID PENGAYAAN Bimbingan secara dalam talian

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS

MINGGU 1 HARI
TARIKH 22 MAC 2022 MASA
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK BAB 1 :ALAT KEBESARAN DAN PERHIASAN DIRAJA
STANDARD
1.1 Persepsi Seni Dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
KANDUNGAN
STANDARD
Pemahaman terhadap Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat: KRITERIA
PEMBELAJARAN 1. Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja KEJAYAAN
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta perhatian m
dipelajari.
1.       Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh murid.
2.       Murid Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja dengan menjalankan aktiviti Men
3.       Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Melengkapkan Peta i-Think: Murid menggunakan peta i-
AKTIVITI idea.
4.       Sumbang saran antara guru dan murid
5.       Menjawab soalan latihan pengukuhan
6.       Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)
7.       Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi

PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Kemahiran Belajar Cara Belajar


KURIKULUM
EMK - Patriotisme
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai - Bersyukur
BAHAN BANTU
Buku teks Youtube Peta i-think
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Kuiz
REFLEKSI 15/15 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah
UNTUK MURID PENGAYAAN Bacaan Tambahan
4 ELIT
SELASA
9.50-10.25

Murid dikira berjaya sekiranya dapat:

1. Berjaya Menyenaraikan sekurang-


kurangnya 3 jenis alat kebesaran dan
perhiasan Diraja melalui aktiviti
melengkapkan peta pemikiran

minat serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal

u dicapai oleh murid.

menjalankan aktiviti Menjawab soalan latihan

rid menggunakan peta i-Think sebagai alat untuk menjana

da hari ini.

Peta i-think Slide power point


engayaan / pengukuhan.

3 AMANAH

SELASA
10.45 -11.55

haman terhadap Pakaian Tradisional dan Perhiasan

an terhadap Pakaian Tradisional dan Perhiasan Diri

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif


pembelajaran sekiranya:
1.Menjelaskan jenis pakaian tradisional dan
perhiasan diri mengikut kaum dan etnik di
Malaysia melalui aktiviti sumbang saran
2. Mempelajari Persepsi Seni dalam Pakaian
Tradisional dan Perhiasan Diri Pemahaman
terhadap Pakaian Tradisional dan Perhiasan Diri
dalam bidang Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
3. Menerangkan 3 perkara penting berkaitan
tajuk dengan berkesan
angsang minat serta perhatian murid terhadap tajuk

kejayaan dengan Sub-topik

gikut kaum dan etnik di Malaysia dengan melakukan


online
vidu dalam bilik darjah atau secara online
i

omunikasi

Handpho
website
ne
an pengayaan / pengukuhan.
n pemulihan. Disiplin dan komitmen murid

4 FIKRAH

SELASA
11.55 - 1.05

Murid dikira berjaya sekiranya dapat:


kurangnya 3 jenis alat kebesaran dan
perhiasanmurid
minat serta perhatian Diraja melaluitajuk
terhadap aktiviti
yang bakal
u dicapai oleh murid.
menjalankan aktiviti Menjawab soalan latihan
rid menggunakan peta i-Think sebagai alat untuk menjana

da hari ini.

Peta i-think Slide power point

engayaan / pengukuhan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS
MINGGU 1 HARI
TARIKH 23 MAC 2022 MASA
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK BAB 1 :ALAT KEBESARAN DAN PERHIASAN DIRAJA
STANDARD
1.1 Persepsi Seni Dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
KANDUNGAN

STANDARD
Pemahaman terhadap Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat:

OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
1. Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta perhatian m
dipelajari.
1.       Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh murid.

2.       Murid Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja dengan menjalankan aktiviti Men

AKTIVITI 3.       Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Melengkapkan Peta i-Think: Murid menggunakan peta i-
menjana idea.
4.       Sumbang saran antara guru dan murid
5.       Menjawab soalan latihan pengukuhan
6.       Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

7.       Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi

PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Kemahiran Belajar Cara Belajar


KURIKULUM
EMK - Patriotisme
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai - Bersyukur
BAHAN BANTU
Buku teks Youtube Peta i-think
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Kuiz
REFLEKSI Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana Program sekolah
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah
UNTUK MURID PENGAYAAN Bacaan Tambahan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS

MINGGU 1 HARI
TARIKH 3/23/2022 MASA 1
TEMA SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK 1. SENI BINA
STANDARD
1.1 Persepsi Seni dalam Seni Bina
KANDUNGAN
STANDARD
1.1.1 Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii) Ist
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembel
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
objektif pembelajar
1. Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah
1. Menggabungja
Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks
Bina
Makam
OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN 2. Menjelaskan je
Rumah Tradision
Istana (iv) Komple

3. Menjawab 4 so

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsan
mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari iaitu Guru menunjukkan gambar

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-
2.Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
AKTIVITI
3.Murid melakukan aktiviti rujukan internet untuk menggabungjalin Persepsi Seni dalam Seni
4.Murid Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii)
5.Seterusnya, murid menjalankan aktiviti Melengkapkan Peta i-Think: Murid menggunaka
untuk menjana idea.
6.Kemudian, murid menjawab soalan pada buku kerja
7.Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu

Strategi Pengajaran dan


PENGISIAN Pembelajaran Akses Kendiri
Pembelajaran
KURIKULUM
Elemen Merentas Kurikulum
EMK - Sains Dan Teknologi
(EMK)
PENGISIAN
KURIKULUM

Nilai - Ketekunan
BAHAN BANTU
Buku teks Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
KBAT: Mengaplikasi
BERFIKIR
PENTAKSIRAN kuiz online
15 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengu
REFLEKSI
15 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin d
memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Bimbingan secara dalam talian
UNTUK MURID PENGAYAAN Bimbingan ibubapa/penjaga
RIAN
4 ELIT
RABU
10.45 - 11.55

Murid dikira berjaya sekiranya dapat:

1. Berjaya Menyenaraikan sekurang-kurangnya


3 jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja
melalui aktiviti melengkapkan peta pemikiran

ngsang minat serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal

ng perlu dicapai oleh murid.

engan menjalankan aktiviti Menjawab soalan latihan

nk: Murid menggunakan peta i-Think sebagai alat untuk

ajari pada hari ini.

jar

Peta i-think Slide power point


olah

RIAN

5 ELIT

RABU
11.55-1.05

onal (ii) Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks Makam

Pada akhir pembelajaran murid mencapai


objektif pembelajaran sekiranya:

1. Menggabungjalin Persepsi Seni dalam Seni


Bina

2. Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i)


Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii)
Istana (iv) Kompleks Makam

3. Menjawab 4 soalan dengan tepat

dia ada murid dan merangsang minat serta perhatian


Guru menunjukkan gambar

riteria kejayaan dengan Sub-topik

in Persepsi Seni dalam Seni Bina


sional (ii) Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks Makam
i-Think: Murid menggunakan peta i-Think sebagai alat
Slide power point Youtube

ri latihan pengayaan / pengukuhan.


i latihan pemulihan. Disiplin dan komitmen murid
an
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS 5

MINGGU 1 HARI
TARIKH 3/24/2022 MASA

TEMA SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL

TAJUK 1.0 SENI BINA


STANDARD
1.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Bina
KANDUNGAN
STANDARD
1.2.2 Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembel
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
objektif pembelajar

1. Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka 1. Menggabungja


Bentuk (ii) Ragam Hias Seni Bina
OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Mencirikan sen
aspek: (i) Reka B

3. Menjawab seku
dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta p
tajuk yang bakal dipelajari iaitu Guru menunjukkan gambar

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-
2.Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3.Murid melakukan aktiviti rujukan internet untuk menggabungjalin Eksplorasi Seni dalam Sen
AKTIVITI
4.Murid Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias

5.Seterusnya, murid menjalankan aktiviti Hot Seat: Aktiviti susulan selepas murid membua
secara individu atau berkumpulan. Seorang murid akan menjadi ‘pakar’ atau ‘watak’ utama su

6.Kemudian, murid menyiapkan latihan pada buku teks


7.Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu

PENGISIAN
KURIKULUM
Strategi Pengajaran dan
PENGISIAN Pembelajaran Akses Kendiri
Pembelajaran
KURIKULUM
Elemen Merentas Kurikulum EMK - Sains Dan Teknologi
(EMK)
Nilai - Ketekunan
BAHAN BANTU
Buku teks Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
KBAT: Mengaplikasi
BERFIKIR

PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR

10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengu
REFLEKSI 16 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin d
memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Bimbingan secara dalam talian
UNTUK MURID PENGAYAAN Bimbingan ibubapa/penjaga

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS

MINGGU 1 HARI
TARIKH 3/24/2022 MASA 9

TEMA SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL

TAJUK 1.0 SENI BINA


STANDARD
1.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Bina
KANDUNGAN
STANDARD
1.2.2 Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembel
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
objektif pembelajar

1. Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka 1. Menggabungja


Bentuk (ii) Ragam Hias Seni Bina
OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Mencirikan sen
aspek: (i) Reka B

3. Menjawab seku
dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta p
tajuk yang bakal dipelajari iaitu Guru menunjukkan gambar

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-
2.Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik

AKTIVITI
3.Murid melakukan aktiviti rujukan internet untuk menggabungjalin Eksplorasi Seni dalam Sen
AKTIVITI
4.Murid Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias

5.Seterusnya, murid menjalankan aktiviti Hot Seat: Aktiviti susulan selepas murid membua
secara individu atau berkumpulan. Seorang murid akan menjadi ‘pakar’ atau ‘watak’ utama su

6.Kemudian, murid menyiapkan latihan pada buku teks


7.Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu

Strategi Pengajaran dan


PENGISIAN Pembelajaran Akses Kendiri
Pembelajaran
KURIKULUM
Elemen Merentas Kurikulum EMK - Sains Dan Teknologi
(EMK)
Nilai - Ketekunan
BAHAN BANTU
Buku teks Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
KBAT: Mengaplikasi
BERFIKIR

PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR

15 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengu
REFLEKSI 12 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin d
memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Bimbingan secara dalam talian
UNTUK MURID PENGAYAAN Bimbingan ibubapa/penjaga

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS
MINGGU 1 HARI
TARIKH 24 MAC 2022 MASA
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK BAB 1 :ALAT KEBESARAN DAN PERHIASAN DIRAJA
STANDARD
1.2 Eksplorasi Seni dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
KANDUNGAN

STANDARD
1.2.1 Eksplorasi Seni dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran murid dapat;

OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN 1. Eksplorasi Seni dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja KEJAYAAN
OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta perhatian m
dipelajari.
1.       Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh murid.
2.       Guru/Murid Mencirikan alat kebesaran dan perhiasan Diraja daripada aspek:(i) Fungsi (ii) Perana
Team Stand-N-Share: Guru atau rakan memberikan soalan kepada seorang wakil kumpulan
AKTIVITI
3.       Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Menjawab soalan latihan
4.       Sumbang saran antara guru dan murid
5.       Menjawab soalan latihan pengukuhan
6.       Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)
7.       Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Berprinsip
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Akses Kendiri
KURIKULUM EMK - kepimpinan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai - Hormat
BAHAN BANTU
Buku teks Kad Tugasan Peta i-think
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
Mengkategori
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Lembaran kerja
10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI 7 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin dan komi
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana Perintah Kawalan Pergerakan (PKP)
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan
UNTUK MURID PENGAYAAN Bacaan Tambahan
RIAN

5 DEDIKASI

KHAMIS
7.30-8.40

uk (ii) Ragam Hias

Pada akhir pembelajaran murid mencapai


objektif pembelajaran sekiranya:

1. Menggabungjalin Eksplorasi Seni dalam


Seni Bina

2. Mencirikan seni bina di Malaysia dari


aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias

3. Menjawab sekurang-kurangnya 4 soalan


dengan tepat
an merangsang minat serta perhatian mereka terhadap

riteria kejayaan dengan Sub-topik

in Eksplorasi Seni dalam Seni Bina


ntuk (ii) Ragam Hias

ulan selepas murid membuat bacaan dan kajian/rujukan


‘pakar’ atau ‘watak’ utama sumber rujukan
Laptop Modul PDPR

ri latihan pengayaan / pengukuhan.


i latihan pemulihan. Disiplin dan komitmen murid

an

RIAN

5 ELIT

KHAMIS
9.15 - 10.25

uk (ii) Ragam Hias

Pada akhir pembelajaran murid mencapai


objektif pembelajaran sekiranya:

1. Menggabungjalin Eksplorasi Seni dalam


Seni Bina

2. Mencirikan seni bina di Malaysia dari


aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias

3. Menjawab sekurang-kurangnya 4 soalan


dengan tepat
an merangsang minat serta perhatian mereka terhadap

riteria kejayaan dengan Sub-topik


in Eksplorasi Seni dalam Seni Bina
ntuk (ii) Ragam Hias

ulan selepas murid membuat bacaan dan kajian/rujukan


‘pakar’ atau ‘watak’ utama sumber rujukan

Laptop Modul PDPR

ri latihan pengayaan / pengukuhan.


i latihan pemulihan. Disiplin dan komitmen murid

an

RIAN
4 ELIT
KHAMIS
10.45 - 11.55

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif


pembelajaran sekiranya:

1. Berjaya Mencirikan alat kebesaran dan


perhiasan Diraja daripada aspek:(i) Fungsi (ii)
Peranan melalui aktiviti menyiapkan soalan
latihan
ngsang minat serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal

ng perlu dicapai oleh murid.


ada aspek:(i) Fungsi (ii) Peranan dengan menjalankan aktiviti
ang wakil kumpulan

ajari pada hari ini.

Peta i-think Youtube

an pengayaan / pengukuhan.
n pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
walan Pergerakan (PKP)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS 5

MINGGU 1 HARI
TARIKH 3/25/2022 MASA 8

TEMA SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL

TAJUK 1.0 SENI BINA


STANDARD
1.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Bina
KANDUNGAN
STANDARD
1.2.2 Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembel
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
objektif pembelajar

1. Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka 1. Menggabungja


Bentuk (ii) Ragam Hias Seni Bina
OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Mencirikan sen
aspek: (i) Reka B

3. Menjawab seku
dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta p
tajuk yang bakal dipelajari iaitu Guru menunjukkan gambar

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-
2.Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3.Murid melakukan aktiviti rujukan internet untuk menggabungjalin Eksplorasi Seni dalam Sen
AKTIVITI
4.Murid Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias

5.Seterusnya, murid menjalankan aktiviti Hot Seat: Aktiviti susulan selepas murid membua
secara individu atau berkumpulan. Seorang murid akan menjadi ‘pakar’ atau ‘watak’ utama su

6.Kemudian, murid menyiapkan latihan pada buku teks


7.Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu

PENGISIAN
KURIKULUM
Strategi Pengajaran dan
PENGISIAN Pembelajaran Akses Kendiri
Pembelajaran
KURIKULUM
Elemen Merentas Kurikulum EMK - Sains Dan Teknologi
(EMK)
Nilai - Ketekunan
BAHAN BANTU
Buku teks Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
KBAT: Mengaplikasi
BERFIKIR

PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR

10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengu
REFLEKSI 16 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin d
memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Bimbingan secara dalam talian
UNTUK MURID PENGAYAAN Bimbingan ibubapa/penjaga

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS

MINGGU 1 HARI
TARIKH 10/22/2020 MASA 1
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
KEMAHIRAN 1.0 PAKAIAN TRADISIONAL DAN PERHIASAN DIRI
STANDARD 1.1 Persepsi Seni dalam Pakaian Tradisional dan Perhiasan Diri Pemahaman terhadap Paka
KANDUNGAN Perhiasan Diri dalam bidang Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
STANDARD Persepsi Seni dalam Pakaian Tradisional dan Perhiasan Diri Pemahaman terhadap Pakaian
PEMBELAJARAN Diri dalam bidang Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
Pada akhir pembel
Pada akhir pembelajaran murid dapat Menguasai;
objektif pembelajar
1.Menjelaskan jen
1. Menjelaskan jenis pakaian tradisional dan perhiasan diri
perhiasan diri me
mengikut kaum dan etnik di Malaysia
Malaysia melalui
OBJEKTIF KRITERIA 2. Mempelajari Pe
PEMBELAJARAN KEJAYAAN Tradisional dan P
terhadap Pakaian
Diri dalam bidang
Visual
3. Menerangkan 3
tajuk dengan berk
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta p
tajuk yang bakal dipelajari melalui tayangan video

1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub
2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
AKTIVITI
AKTIVITI
3. Murid Menjelaskan jenis pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dan etnik
melakukan aktiviti; Perbincangan dalam kumpulan dalam bilik darjah atau secara online
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Pembentangan secara individu dalam bilik darjah
5. Kemudian, murid Menjawab soalan pada modul pembelajaran kendiri
6. Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)
Kemahiran Abad Ke-21 Bermaklumat
Strategi Pengajaran dan
PENGISIAN Kemahiran Belajar Cara Belajar
Pembelajaran
KURIKULUM
Elemen Merentas Kurikulum EMK - Teknologi Maklumat dan Komunikasi
(EMK) Nilai - Ketekunan
BAHAN BANTU
Buku teks Google Classroom
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
KBAT: Menilai
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
21 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengu
REFLEKSI 15 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin d
memuaskan.
PEMULIHAN Latihan tambahan
KERJA SUSULAN
PENGAYAAN Bimbingan secara dalam talian
UNTUK MURID

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS
MINGGU 1 HARI
TARIKH 25 MAC 2022 MASA
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK BAB 1 :ALAT KEBESARAN DAN PERHIASAN DIRAJA
STANDARD
1.2 Eksplorasi Seni dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
KANDUNGAN

STANDARD
1.2.1 Eksplorasi Seni dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran murid dapat;

OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN 1. Eksplorasi Seni dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja KEJAYAAN

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta perhatian m
dipelajari.

AKTIVITI
1.       Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh murid.
2.       Guru/Murid Mencirikan alat kebesaran dan perhiasan Diraja daripada aspek:(i) Fungsi (ii) Perana
Team Stand-N-Share: Guru atau rakan memberikan soalan kepada seorang wakil kumpulan
AKTIVITI
3.       Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Menjawab soalan latihan
4.       Sumbang saran antara guru dan murid
5.       Menjawab soalan latihan pengukuhan
6.       Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)
7.       Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kemahiran Abad Ke-21 Berprinsip
PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Akses Kendiri
KURIKULUM EMK - kepimpinan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai - Hormat
BAHAN BANTU
Buku teks Kad Tugasan Peta i-think
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
Mengkategori
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Lembaran kerja
10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI 7 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin dan komi
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana Perintah Kawalan Pergerakan (PKP)
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan tambahan
UNTUK MURID PENGAYAAN Bacaan Tambahan
RIAN

5 DEDIKASI

JUMAAT
8.05 - 9.15

uk (ii) Ragam Hias

Pada akhir pembelajaran murid mencapai


objektif pembelajaran sekiranya:

1. Menggabungjalin Eksplorasi Seni dalam


Seni Bina

2. Mencirikan seni bina di Malaysia dari


aspek: (i) Reka Bentuk (ii) Ragam Hias

3. Menjawab sekurang-kurangnya 4 soalan


dengan tepat
an merangsang minat serta perhatian mereka terhadap

riteria kejayaan dengan Sub-topik

in Eksplorasi Seni dalam Seni Bina


ntuk (ii) Ragam Hias

ulan selepas murid membuat bacaan dan kajian/rujukan


‘pakar’ atau ‘watak’ utama sumber rujukan
Laptop Modul PDPR

ri latihan pengayaan / pengukuhan.


i latihan pemulihan. Disiplin dan komitmen murid

an

RIAN

3 CEKAL

SELASA
10.45 -11.55

Pemahaman terhadap Pakaian Tradisional dan

mahaman terhadap Pakaian Tradisional dan Perhiasan

Pada akhir pembelajaran murid mencapai


objektif pembelajaran sekiranya:
1.Menjelaskan jenis pakaian tradisional dan
perhiasan diri mengikut kaum dan etnik di
Malaysia melalui aktiviti sumbang saran
2. Mempelajari Persepsi Seni dalam Pakaian
Tradisional dan Perhiasan Diri Pemahaman
terhadap Pakaian Tradisional dan Perhiasan
Diri dalam bidang Sejarah dan Apresiasi Seni
Visual
3. Menerangkan 3 perkara penting berkaitan
tajuk dengan berkesan
an merangsang minat serta perhatian murid terhadap

kriteria kejayaan dengan Sub-topik


iri mengikut kaum dan etnik di Malaysia dengan
darjah atau secara online
ra individu dalam bilik darjah atau secara online
kendiri

lajar

dan Komunikasi

Handphone website

ri latihan pengayaan / pengukuhan.


i latihan pemulihan. Disiplin dan komitmen murid

an

RIAN
4 FIKRAH
JUMAAT
11.55 -.12.30

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif


pembelajaran sekiranya:

1. Berjaya Mencirikan alat kebesaran dan


perhiasan Diraja daripada aspek:(i) Fungsi (ii)
Peranan melalui aktiviti menyiapkan soalan
latihan

ngsang minat serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal


ng perlu dicapai oleh murid.
ada aspek:(i) Fungsi (ii) Peranan dengan menjalankan aktiviti
ang wakil kumpulan

ajari pada hari ini.

Peta i-think Youtube

an pengayaan / pengukuhan.
n pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
walan Pergerakan (PKP)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS
MINGGU 2 HARI
TARIKH 28 MAC 2022 MASA
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK BAB 1 :ALAT KEBESARAN DAN PERHIASAN DIRAJA
STANDARD
1.1 Persepsi Seni Dalam Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
KANDUNGAN

STANDARD
Pemahaman terhadap Alat Kebesaran dan Perhiasan Diraja
PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat:

OBJEKTIF KRITERIA
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
1. Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta perhatian m
dipelajari.
1.       Guru menerangkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang perlu dicapai oleh murid.

2.       Murid Menyenaraikan jenis alat kebesaran dan perhiasan Diraja dengan menjalankan aktiviti Men

AKTIVITI 3.       Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Melengkapkan Peta i-Think: Murid menggunakan peta i-
idea.
4.       Sumbang saran antara guru dan murid
5.       Menjawab soalan latihan pengukuhan
6.       Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

7.       Guru atau murid membuat kesimpulan mengenai tajuk yang dipelajari pada hari ini.

Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi

PENGISIAN Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Kemahiran Belajar Cara Belajar


KURIKULUM
EMK - Patriotisme
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai - Bersyukur
BAHAN BANTU
Buku teks Youtube Peta i-think
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
KEMAHIRAN
Menjana idea
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Kuiz
REFLEKSI 20/20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah
UNTUK MURID PENGAYAAN Bacaan Tambahan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL KELAS
MINGGU 2 HARI
TARIKH 3/28/2022 MASA
TEMA SEJARAH DAN APRESIASI SENI VISUAL
TAJUK 1. SENI BINA
STANDARD
1.1 Persepsi Seni dalam Seni Bina
KANDUNGAN
STANDARD
1.1.1 Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii) Ist
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembel
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
pembelajaran sekir
1. Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah
1. Menggabungja
Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks
OBJEKTIF KRITERIA Bina
Makam
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Menjelaskan je
Rumah Tradision
(iv) Kompleks Ma
3. Menjawab 4 4
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta p
yang bakal dipelajari iaitu Guru menunjukkan gambar

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-
2.Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3.Murid melakukan aktiviti rujukan internet untuk menggabungjalin Persepsi Seni dalam Seni
AKTIVITI
4.Murid Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i) Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii)

5.Seterusnya, murid menjalankan aktiviti Melengkapkan Peta i-Think: Murid menggunakan


menjana idea.
6.Kemudian, murid menjawab soalan pada buku kerja
7.Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)

Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu

Strategi Pengajaran dan


PENGISIAN Pembelajaran Akses Kendiri
Pembelajaran
KURIKULUM
Elemen Merentas Kurikulum
EMK - Sains Dan Teknologi
(EMK)
Nilai - Ketekunan
BAHAN BANTU
Buku teks Kad Tugasan
BELAJAR (BBB)

KEMAHIRAN
KBAT: Mengaplikasi
BERFIKIR
PENTAKSIRAN kuiz online
15 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengu
REFLEKSI 15 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Disiplin d
memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Bimbingan secara dalam talian
UNTUK MURID PENGAYAAN Bimbingan ibubapa/penjaga
4 FIKRAH
ISNIN
8.05 - 9.15

Murid dikira berjaya sekiranya dapat:

1. Berjaya Menyenaraikan sekurang-


kurangnya 3 jenis alat kebesaran dan
perhiasan Diraja melalui aktiviti
melengkapkan peta pemikiran

minat serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal

u dicapai oleh murid.

menjalankan aktiviti Menjawab soalan latihan

rid menggunakan peta i-Think sebagai alat untuk menjana

da hari ini.

Peta i-think Slide power point


engayaan / pengukuhan.

5 DEDIKASI
Selasa
11.55-1.05

Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks Makam

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif


pembelajaran sekiranya:

1. Menggabungjalin Persepsi Seni dalam Seni


Bina

2. Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia: (i)


Rumah Tradisional (ii) Rumah Ibadat (iii) Istana
(iv) Kompleks Makam
3. Menjawab 4 4 soalan dengan tepat
angsang minat serta perhatian mereka terhadap tajuk

kejayaan dengan Sub-topik

sepsi Seni dalam Seni Bina


(ii) Rumah Ibadat (iii) Istana (iv) Kompleks Makam

Murid menggunakan peta i-Think sebagai alat untuk


Slide
power Youtube
point

an pengayaan / pengukuhan.
n pemulihan. Disiplin dan komitmen murid
