0 penilaian0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
11 tayangan4 halaman
Rangkuman singkat dokumen tersebut adalah:
1. Dokumen tersebut merupakan rancangan pelajaran harian mata pelajaran matematik untuk kelas 1 yang membahas tentang topik ruang dan geometri serta pengurusan data.
2. Aktiviti pembelajaran yang dirancang termasuk menonton video pembelajaran, mengerjakan kuiz secara dalam talian, dan mengumpul data berdasarkan situasi harian.
3. Hasil pembelajaran murid akan dinilai ber
Rangkuman singkat dokumen tersebut adalah:
1. Dokumen tersebut merupakan rancangan pelajaran harian mata pelajaran matematik untuk kelas 1 yang membahas tentang topik ruang dan geometri serta pengurusan data.
2. Aktiviti pembelajaran yang dirancang termasuk menonton video pembelajaran, mengerjakan kuiz secara dalam talian, dan mengumpul data berdasarkan situasi harian.
3. Hasil pembelajaran murid akan dinilai ber
Rangkuman singkat dokumen tersebut adalah:
1. Dokumen tersebut merupakan rancangan pelajaran harian mata pelajaran matematik untuk kelas 1 yang membahas tentang topik ruang dan geometri serta pengurusan data.
2. Aktiviti pembelajaran yang dirancang termasuk menonton video pembelajaran, mengerjakan kuiz secara dalam talian, dan mengumpul data berdasarkan situasi harian.
3. Hasil pembelajaran murid akan dinilai ber
Kelas: 1 Dinamik Masa: 8.40 a.m – 9.40 a.m Kehadiran: / 27 Bidang: Sukatan dan Geometri Topik: Ruang Standard Kandungan 7.2 Bentuk dua dimensi. 7.2.1 Menamakan bentuk segiempat sama, segiempat tepat, segitiga dan bulatan. Standard Pembelajaran 7.2.2 Memperihalkan garis lurus, sisi, bucu dan lengkung bagi bentuk dua dimensi Membolehkan murid: Objektif 1. Menghargai dan menghayati keindahan matematik dengan pelbagai bentuk yang terhasil dari tiga dimensi dan dua dimensi. Murid dinilai dengan : Kriteria Kejayaan 1. Menamakan bentuk tiga dimensi dan dua dimensi. (TP 1) (Penilaian) 2. Menyatakan ciri-ciri bentuk tiga dimensi dan dua dimensi serta boleh menyusun objek mengikut pola. (TP 2) Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Youtube, Whatsapp, Kahoot Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Refleksi / Impak: Kenali Bentuk 2D (Buku Teks – m/s: 68-69) 1. Murid menonton video PdPc daripada Induksi youtube mengenai topik pada hari ini. Pautan: https://youtube.be/XIFvM7kDlps Jumlah murid yang mencapai kriteria kejayaan:___ 2. Murid melaksanakan tugasan kuiz/latihan di lokasi masing – masing melalui pautan Murid yang tidak mencapai kriteria diberikan berikut : bimbingan tambahan / pemulihan / tindakan https://kahoot.it/challenge/05627867? susulan oleh guru. challenge-id=bf5b3c7d-0150-44ed-95c8- Kemajuan pembelajaran e65d32aecbb7_1607658488973 Tindakan susulan: Kod pin : 05627867 Pengayaan: __________ murid 3. Murid diberikan masa menjawab setiap Pengukuhan: __________ murid soalan dalam tempoh 60 saat, setiap Pemulihan: __________ murid soalan adalah daripada buku teks. (Muka surat : 69) 4. Tarikh tutup kuiz/latihan adalah pada Post Lesson 14 Disember 2020. EDUCATIONAL EMPHASES PROSES STANDARD MATEMATIK Penyelesaian Masalah Penaakulan Berkomunikasi Secara Matematik Perwakilan Perkaitan ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa Nilai Murni Patriotisme Keusahawanan Kelestarian Alam Sekitar Sains Teknologi Kreativiti Inovasi Teknologi Maklumat Komunikasi KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menganalisa Menilai Mencipta KEMAHIRAN ABAD KE-21 Berdaya Tahan Kerja Berpasukan Bermaklumat Kemahiran Berkomunikasi Bersifat Ingin Tahu Penyayang Pemikir Berprinsip Patriotik KELAS ABAD KE-21 STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Mastery Learning Simulation Round Table Think, Pair, Share Contextual Learning Inquiry-discovery Hot Seat Presentations Project-based Learning Modular Approach Games I-Think Problem-based Learning STEM Approach Role Play Lain-lain: PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN Projek Main Peranan Kuiz Permainan Bercerita Individu / Berpasangan / Kerja Berkumpulan Pemerhatian Latihan CATATAN RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 1
Minggu: 36 Tarikh : 28/12/2020 Hari: Jumaat
Kelas: 1 Dinamik Masa: 8.40 a.m – 9.40 a.m Kehadiran: / 27 Bidang: Statistik Kebarangkalian Topik: Pengurusan Data 8.1 Mengumpul, mengelas dan menyusun data. Standard Kandungan 8.2 Piktograf. 8.1.1 Mengumpul data berdasarkan situasi harian. Standard Pembelajaran 8.2.1 Membaca dan mendapatkan maklumat dari piktograf. Membolehkan murid: Objektif 1. Menggunakan gundalan untuk mengumpul data yang mudah. 2. Membaca dan mentafsir petunjuk melibatkan satu gambar satu nilai. Murid dinilai dengan : Kriteria Kejayaan 1. Menamakan piktograf. (TP 1) (Penilaian) 2. Mengumpul data berdasarkan situasi harian. (TP 2) 3. Membaca dan mendapatkan maklumat dari piktograf. (TP 3) Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Youtube, Kahoot dan Whatapps Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Refleksi / Impak: Data (Buku Teks – m/s: 75-80) 1. Murid menonton video PdPc daripada Induksi youtube mengenai topik pada hari ini. Pautan: https://youtu.be/X8XULwtDsgM Jumlah murid yang mencapai kriteria kejayaan:___ 2. Murid melaksanakan tugasan kuiz/latihan di lokasi masing – masing melalui pautan Murid yang tidak mencapai kriteria diberikan berikut : bimbingan tambahan / pemulihan / tindakan https://kahoot.it/challenge/06999790? susulan oleh guru. challenge-id=bf5b3c7d-0150-44ed-95c8- Kemajuan pembelajaran e65d32aecbb7_1608253338677 Tindakan susulan: Kod pin : 06999790 Pengayaan: __________ murid 3. Murid diberikan masa menjawab setiap Pengukuhan: __________ murid soalan dalam tempoh 60saat, setiap Pemulihan: __________ murid soalan adalah daripada buku teks. (Muka surat : 80 ) 4. Tarikh tutup kuiz/latihan adalah pada Post Lesson 22 Disember 2020. EDUCATIONAL EMPHASES PROSES STANDARD MATEMATIK Penyelesaian Penyelesaian Masalah Penaakulan Berkomunikasi Secara Matematik Penaakulan Masalah ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa Nilai Murni Patriotisme Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Sains Teknologi Kreativiti Inovasi Kelestarian Alam Sekitar KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menganalisa Menilai Mengaplikasi KEMAHIRAN ABAD KE-21 Berdaya Tahan Kerja Berpasukan Bermaklumat Kemahiran Berkomunikasi Bersifat Ingin Tahu Penyayang Pemikir Berprinsip Patriotik KELAS ABAD KE-21 STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Mastery Learning Simulation Round Table Mastery Learning Contextual Learning Inquiry-discovery Hot Seat Contextual Learning Project-based Learning Modular Approach Games Project-based Learning Problem-based Learning STEM Approach Role Play Problem-based Learning PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN Projek Main Peranan Kuiz Projek Bercerita Individu / Berpasangan / Kerja Berkumpulan Pemerhatian Bercerita RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 1
CATATAN
Minggu: 34 Tarikh : 4/12/2020 Hari: Jumaat
Kelas: 1 Dinamik Masa: 8.40 a.m – 9.40 a.m Kehadiran: / 27 Bidang: Sukatan dan Geometri Topik: Ruang Standard Kandungan 7.1 Bentuk tiga dimensi. Standard Pembelajaran 7.1.2 Menyusun objek mengikut pola. Membolehkan murid: Objektif 1. Menghargai dan menghayati keindahan matematik dengan pelbagai bentuk yang terhasil dari tiga dimensi dan dua dimensi. Murid dinilai dengan : Kriteria Kejayaan 1. Menyatakan ciri-ciri bentuk tiga dimensi dan dua dimensi serta boleh menyusun objek (Penilaian) mengikut pola. (TP 2) Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Youtube, Quizizz Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Refleksi / Impak: Pola Bentuk 3D (Buku Teks – m/s: 66) 1. Murid menonton video PdPc daripada Induksi youtube mengenai topik pada hari ini. Jumlah murid yang mencapai kriteria kejayaan:___ Pautan: https://youtu.be/N66EZOWZBPw 2. Murid melaksanakan tugasan kuiz/latihan Murid yang tidak mencapai kriteria diberikan di lokasi masing – masing melalui pautan bimbingan tambahan / pemulihan / tindakan berikut : susulan oleh guru. https://quizizz.com/join?gc=56630308 Kemajuan pembelajaran Kod pin : 55630308 Tindakan susulan: 3. Murid diberikan masa menjawab setiap Pengayaan: __________ murid soalan dalam tempoh 60 saat, setiap Pengukuhan: __________ murid soalan adalah daripada buku teks. (Muka Pemulihan: __________ murid surat : 66) 4. Tarikh tutup kuiz/latihan adalah pada Post Lesson 7 Disember 2020. EDUCATIONAL EMPHASES PROSES STANDARD MATEMATIK Penyelesaian Penyelesaian Masalah Penaakulan Berkomunikasi Secara Matematik Penaakulan Masalah ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa Nilai Murni Patriotisme Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Sains Teknologi Kreativiti Inovasi Kelestarian Alam Sekitar KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menganalisa Menilai Mengaplikasi KEMAHIRAN ABAD KE-21 Berdaya Tahan Kerja Berpasukan Bermaklumat Kemahiran Berkomunikasi Bersifat Ingin Tahu Penyayang Pemikir Berprinsip Patriotik KELAS ABAD KE-21 STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Mastery Learning Simulation Round Table Mastery Learning Contextual Learning Inquiry-discovery Hot Seat Contextual Learning Project-based Learning Modular Approach Games Project-based Learning Problem-based Learning STEM Approach Role Play Problem-based Learning PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN Projek Main Peranan Kuiz Projek RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 1
Bercerita Individu / Berpasangan / Kerja Berkumpulan Pemerhatian Bercerita