Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN 2

Minggu: 35 Tarikh : 10/12/2020 Hari: Jumaat


Kelas: 2 Dinamik Masa: 8.40 a.m – 9.40 p.m Kehadiran: / 35
Bidang: Sukatan dan Geometri Topik: Ruang
Standard Kandungan 7.2 Bentuk Dua dimensi.
Standard Pembelajaran 7.2.1 Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya.
Membolehkan murid:
Objektif 1. Mengenal bentuk dua dimensi melibatkan segi empat sama, segi empat tepat, segi tiga dan
bulatan.
Murid dinilai dengan :
Kriteria Kejayaan
1. Memperihalkan bentuk dua dimensi dan tiga dimensi. (TP 1
(Penilaian)
2. Mengenal pasti bentuk asas dua dimensi dan tiga dimensi. (TP 2)
Buku Teks, Whatsapp, Youtube dan Kahoot
Bahan Bantu Mengajar
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Refleksi / Impak:
Kenal Pasti Bentuk 2D (Buku Teks – m/s:
84-85)
Induksi 1. Murid menonton video PdPc daripada
youtube mengenai topik pada hari ini.
Pautan: https://youtube.be/Z4o2_Pes8Cw Jumlah murid yang mencapai kriteria kejayaan:___
2. Murid melaksanakan tugasan kuiz/latihan
di lokasi masing – masing melalui pautan Murid yang tidak mencapai kriteria diberikan
berikut : bimbingan tambahan / pemulihan / tindakan
https://kahoot.it/challenge/03631755? susulan oleh guru.
challenge-id=bf5b3c7d-0150-44ed-95c8-
Kemajuan pembelajaran e65d32aecbb7_1607567536447 Tindakan susulan:
Kod pin : 03631755 Pengayaan: __________ murid
3. Murid diberikan masa menjawab setiap Pengukuhan: __________ murid
soala dalam tempoh 60saat, setiap soalan Pemulihan: __________ murid
adalah daripada buku teks. (Muka surat :
85)
4. Tarikh tutup kuiz/latihan adalah pada
Post Lesson
14 Disember 2020.
EDUCATIONAL EMPHASES
PROSES STANDARD MATEMATIK
Penyelesaian Masalah Penaakulan Berkomunikasi Secara Matematik Perwakilan Perkaitan
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Bahasa Nilai Murni Patriotisme Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Sains Teknologi Kreativiti Inovasi Teknologi Maklumat Komunikasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisa Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya Tahan Kerja Berpasukan Bermaklumat
Kemahiran Berkomunikasi Bersifat Ingin Tahu Penyayang
Pemikir Berprinsip Patriotik
KELAS ABAD KE-21
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Mastery Learning Simulation Round Table Think, Pair, Share
Contextual Learning Inquiry-discovery Hot Seat Presentations
Project-based Learning Modular Approach Games I-Think
Problem-based Learning STEM Approach Role Play Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Main Peranan Kuiz Permainan
Bercerita Individu / Berpasangan / Kerja Berkumpulan Pemerhatian Latihan
CATATAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2

Minggu: 33 Tarikh : 26/11/2020 Hari: Khamis


Kelas: 2 Dinamik Masa: 8.40 a.m – 9.40 p.m Kehadiran: / 35
Bidang: Sukatan dan Geometri Topik: Ruang
Standard Kandungan 7.1 Bentuk tiga dimensi.
Standard Pembelajaran 7.1.1 Mengenal pasti bentuk tiga dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya.
Membolehkan murid:
Objektif 1. Menyatakan bentuk tiga dimensi melibatkan kubus, kuboid, piramid tapak segi empat sama,
silinder dan kon.
Kriteria Kejayaan Murid dinilai dengan :
(Penilaian) 1. Memperihalkan bentuk dua dimensi dan tiga dimensi. (TP 1)
Buku Teks, Whatsapp, Youtube dan Kahoot
Bahan Bantu Mengajar
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Refleksi / Impak:
Kenal Pasti Bentuk 3D (Buku Teks – m/s:
77-79)
Induksi 1. Murid merujuk buku teks dan imbas QR
Code “Imbas Saya” untuk mendengar
serta menyanyikan lagu “Boria Bentuk”. Jumlah murid yang mencapai kriteria kejayaan:___
2. Murid melaksanakan tugasan kuiz/latihan
di lokasi masing – masing melalui pautan Murid yang tidak mencapai kriteria diberikan
berikut : bimbingan tambahan / pemulihan / tindakan
https://kahoot.it/challenge/06790289? susulan oleh guru.
challenge-id=bf5b3c7d-0150-44ed-95c8-
Kemajuan pembelajaran e65d32aecbb7_1606379058546 Tindakan susulan:
Kod pin : 06790289 Pengayaan: __________ murid
3. Murid diberikan masa menjawab setiap Pengukuhan: __________ murid
soala dalam tempoh 60saat, setiap soalan Pemulihan: __________ murid
adalah daripada buku teks. (Muka surat :
79)
4. Tarikh tutup kuiz/latihan adalah pada
Post Lesson
30 November 2020.
EDUCATIONAL EMPHASES
PROSES STANDARD MATEMATIK
Penyelesaian Masalah Penaakulan Berkomunikasi Secara Matematik Perwakilan Perkaitan
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Bahasa Nilai Murni Patriotisme Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Sains Teknologi Kreativiti Inovasi Teknologi Maklumat Komunikasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisa Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya Tahan Kerja Berpasukan Bermaklumat
Kemahiran Berkomunikasi Bersifat Ingin Tahu Penyayang
Pemikir Berprinsip Patriotik
KELAS ABAD KE-21
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Mastery Learning Simulation Round Table Think, Pair, Share
Contextual Learning Inquiry-discovery Hot Seat Presentations
Project-based Learning Modular Approach Games I-Think
Problem-based Learning STEM Approach Role Play Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Main Peranan Kuiz Permainan
Bercerita Individu / Berpasangan / Kerja Berkumpulan Pemerhatian Latihan
CATATAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2

Minggu: 34 Tarikh : 3/11/2020 Hari: Khamis


Kelas: 2 Dinamik Masa: 8.40 a.m – 9.40 p.m Kehadiran: / 35
Bidang: Sukatan dan Geometri Topik: Ruang
Standard Kandungan 7.1 Bentuk tiga dimensi.
Standard Pembelajaran 7.1.3 Mengenal pasti pelbagai bentangan bentuk tiga dimensi.
Membolehkan murid:
Objektif 1. Menyatakan bentuk tiga dimensi melibatkan kubus, kuboid, piramid tapak segi empat sama,
silinder dan kon.
Murid dinilai dengan :
Kriteria Kejayaan
1. Menentukan bentuk tiga dimensi berdasarkan bentangan dan Melukis bentuk asas dua dimensi.
(Penilaian)
(TP 3)
Buku Teks, Whatsapp, Youtube dan Kahoot
Bahan Bantu Mengajar
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Refleksi / Impak:
Kenali Bentangan Bentuk 3D (Buku Teks –
m/s: 81-83)
Induksi 1. Murid menonton video PdPc daripada
youtube mengenai topik pada hari ini.
Pautan: https://youtube.be/dzD6_8cG9Ao Jumlah murid yang mencapai kriteria kejayaan:___
2. Murid melaksanakan tugasan kuiz/latihan
di lokasi masing – masing melalui pautan Murid yang tidak mencapai kriteria diberikan
berikut : bimbingan tambahan / pemulihan / tindakan
https://kahoot.it/challenge/0340736? susulan oleh guru.
challenge-id=bf5b3c7d-0150-44ed-95c8-
Kemajuan pembelajaran e65d32aecbb7_1606961409631 Tindakan susulan:
Kod pin : 0340736 Pengayaan: __________ murid
3. Murid diberikan masa menjawab setiap Pengukuhan: __________ murid
soala dalam tempoh 60saat, setiap soalan Pemulihan: __________ murid
adalah daripada buku teks. (Muka surat :
83)
4. Tarikh tutup kuiz/latihan adalah pada
Post Lesson
7 Disember 2020.
EDUCATIONAL EMPHASES
PROSES STANDARD MATEMATIK
Penyelesaian Masalah Penaakulan Berkomunikasi Secara Matematik Perwakilan Perkaitan
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Bahasa Nilai Murni Patriotisme Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Sains Teknologi Kreativiti Inovasi Teknologi Maklumat Komunikasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisa Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya Tahan Kerja Berpasukan Bermaklumat
Kemahiran Berkomunikasi Bersifat Ingin Tahu Penyayang
Pemikir Berprinsip Patriotik
KELAS ABAD KE-21
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Mastery Learning Simulation Round Table Think, Pair, Share
Contextual Learning Inquiry-discovery Hot Seat Presentations
Project-based Learning Modular Approach Games I-Think
Problem-based Learning STEM Approach Role Play Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Main Peranan Kuiz Permainan
Bercerita Individu / Berpasangan / Kerja Berkumpulan Pemerhatian Latihan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 2

CATATAN
