AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS 11-13) dengan objektif pelajaran
2. Murid membincangkan ciri-ciri suri teladan yang boleh dijadikan ikutan
termasuklah pemikiran, perasaan dan perlakuan yang baik.
3. Murid mengetahui kepentingan pegangan agama atau kepercayaan dalam
pembentukan keperibadian diri.
4. Murid memahami ciri-ciri individu yang mempunyai pegangan agama atau
kepercayaan.
5. Guru bersoal jawab dengan murid
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
KRITERIA KEJAYAAN: Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya jika dapat:
Melukis sistem fungsi dengan menggunakan garisan interaksi ARAS PEMBELAJARAN
Mengingat (Remembering) ☒
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 4 (11 APRIL 2022 - 15 APRIL 2022)
RINGKASAN AKTIVITI: Murid-murid menyalin nota di muka surat 9 di buku teks Pembentangan ☒
Ujian/ Kuiz ☐
Pemerhatian ☒
BAHAN BANTU Komputer Riba Kalkulator Saintifik
BELAJAR (BBB): Latihan Bertulis ☐
Projektor LCD Buku Teks Lembaran Kerja ☒
Modul Bahan Edaran Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
Pembelajaran
REFLEKSI/ CATATAN
IMPAK:
☐
/ orang murid dapat menguasai standard pembelajaran.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 4 (11 APRIL 2022 - 15 APRIL 2022)
☐
/ orang murid yang tidak menguasai standard pembelajaran akan
diselia
dari semasa ke semasa di dalam dan di luar waktu PdP .
☐ Permasalahan pelajar dalam menguasai standard pembelajaran:
☐
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an
item.
Pilih dari senarai dan tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 4 (11 APRIL 2022 - 15 APRIL 2022)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 4 (11 APRIL 2022 - 15 APRIL 2022)
AKTIVITI 7. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS 11-13) dengan objektif pelajaran
8. Murid membincangkan ciri-ciri suri teladan yang boleh dijadikan ikutan
termasuklah pemikiran, perasaan dan perlakuan yang baik.
9. Murid mengetahui kepentingan pegangan agama atau kepercayaan dalam
pembentukan keperibadian diri.
10. Murid memahami ciri-ciri individu yang mempunyai pegangan agama atau
kepercayaan.
11. Guru bersoal jawab dengan murid
12. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
14. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
AKTIVITI 13. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS 11-13) dengan objektif pelajaran
14. Murid membincangkan ciri-ciri suri teladan yang boleh dijadikan ikutan
termasuklah pemikiran, perasaan dan perlakuan yang baik.
15. Murid mengetahui kepentingan pegangan agama atau kepercayaan dalam
pembentukan keperibadian diri.
16. Murid memahami ciri-ciri individu yang mempunyai pegangan agama atau
kepercayaan.
17. Guru bersoal jawab dengan murid
18. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
15. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Kelestarian Global ☐
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pendidikan Kewangan ☒
PEMBELAJARAN:
Menyatakan maksud dan menganalisis percanggahan fizikal.
Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
Mencadangkan pemilihan prinsip inventif yang betul dengan situasi.
Menjustifikasikan sekurang-kurangnya tiga cadangan perubahan
reka bentuk berdasarkan pemilihan prinsip inventif. ARAS PEMBELAJARAN
Menghasilkan 1 lakaran produk dengan memberi tumpuan kepada bahagian bermasalah.
Mengingat (Remembering) ☒
KRITERIA KEJAYAAN: * Mengenal pasti dan menganalisis percanggahan fizikal. secara berkumpulan
* Mencadangkan pemilihan prinsip inventif.
Memahami (Understanding) ☒
* Menjustifikasikan cadangan peru bahan reka bentuk berdasarkan pemilihan prinsip inventif. Mengaplikasi (Applying) ☒
* Menghasilkan lakaran produk berfokuskan bahagian yang mempunyai masalah inventif.
Menganalisis (Analysing) ☒
MOD
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 4 (11 APRIL 2022 - 15 APRIL 2022)
PEMBELAJARAN: ☒
☐ Pendekatan Induktif dan Deduktif Menilai (Evaluating)
Strategi PdP
☒ Pendekatan Berpusatkan Murid Mencipta (Creating) ☒
☐
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an
item.
Pilih dari senarai dan tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 4 (11 APRIL 2022 - 15 APRIL 2022)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 4 (11 APRIL 2022 - 15 APRIL 2022)
CUTI UMUM
GOOD FRIDAY
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 4 (11 APRIL 2022 - 15 APRIL 2022)