Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6


TOPIK: RANGKAIAN GLOBALISASI
KELAS: 6 IBNU BATTUTA MINGGU: 15
MASA: 7.25 – 7.55 TARIKH: 13/7/2022
MODUL: KEMAHIRAN MUZIK
TEMPOH: 30 minit HARI: Rabu
Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
1.4 Rekoder
Standard Pembelajaran:

1.4.1 Memainkan not C, D, E, F, G, A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik.

JENIS PRAUJIAN
 Melalui penggunaan rekorder
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN

Murid dapat:
 Murid dapat:  Murid dapat:

1. memainkan
 1. memainkan semua  1. memainkan semua
OBJEKTIF sekurang-kurangnya
not dengan ton yang not dengan ton yang
satu not dengan ton
baik baik
yang baik
SET INDUKSI  Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
 Guru menunjukkan
 Guru menunjukkan lirik
lirik lagu yang akan1  Guru menunjukkan lirik
lagu yang akan1
dipelajari. lagu yang akan1
dipelajari.
 Murid memainkan dipelajari.
 Murid memainkan not
not yang terdapat di  Murid memainkan not
yang terdapat di dalam
dalam lagu tersebut yang terdapat di dalam
lagu tersebut
menggunakan lagu tersebut
menggunakan rekorder
rekorder menggunakan rekorder
AKTIVITI PdP  Murid menyanyikan
 Murid menyanyikan  Murid menyanyikan
lagu sekurang-
lagu sekurang- lagu sekurang-
kurangnya satu baris
kurangnya satu baris kurangnya satu baris
ayat di dalam lagu
ayat di dalam lagu ayat di dalam lagu
 Guru membuat
 Guru membuat  Guru membuat
kesimpulan
kesimpulan kesimpulan

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure, Collaboration, Learning
PAK-21 Collaboration, Learning
Collaboration Modalities, Project-
Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TOPIK: RANGKAIAN GLOBALISASI
KELAS: 6 IBNU BATTUTA MINGGU: 15
MASA: 7.25 – 7.55 TARIKH: 13/7/2022
MODUL: KEMAHIRAN MUZIK
TEMPOH: 30 minit HARI: Rabu
Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
1.4 Rekoder
Standard Pembelajaran:

1.4.1 Memainkan not C, D, E, F, G, A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik.

JENIS PRAUJIAN
 Melalui penggunaan rekorder
TAHAP TAHAP TAHAP TAHAP
 Murid dapat:
 Murid dapat:  Murid dapat:
 1. memainkan
 1. memainkan semua  1. memainkan semua
OBJEKTIF sekurang-kurangnya
not dengan ton yang not dengan ton yang
satu not dengan ton
baik baik
yang baik
SET INDUKSI  Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
 Guru menunjukkan
 Guru menunjukkan lirik
lirik lagu yang akan1  Guru menunjukkan lirik
lagu yang akan1
dipelajari. lagu yang akan1
dipelajari.
 Murid memainkan dipelajari.
 Murid memainkan not
not yang terdapat di  Murid memainkan not
yang terdapat di dalam
dalam lagu tersebut yang terdapat di dalam
lagu tersebut
menggunakan lagu tersebut
menggunakan rekorder
rekorder menggunakan rekorder
AKTIVITI PdP  Murid menyanyikan
 Murid menyanyikan  Murid menyanyikan
lagu sekurang-
lagu sekurang- lagu sekurang-
kurangnya satu baris
kurangnya satu baris kurangnya satu baris
ayat di dalam lagu
ayat di dalam lagu ayat di dalam lagu
 Guru membuat
 Guru membuat  Guru membuat
kesimpulan
kesimpulan kesimpulan

PENERAPAN
EMK EMK
KECERDASAN
KECERDASAN PELBAGAI KECERDASAN PELBAGAI KECERDASAN PELBAGAI
PELBAGAI
KBAT KBAT KBAT KBAT
PAK-21 PAK-21 PAK-21 PAK-21
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TOPIK: RANGKAIAN GLOBALISASI
KELAS: 6 IBNU TAIMIYAH MINGGU: 15
MASA: 7.25 – 7.55 TARIKH: 14/7/2022
MODUL: KEMAHIRAN MUZIK
TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
1.4 Rekoder
Standard Pembelajaran:

1.4.1 Memainkan not C, D, E, F, G, A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik.

JENIS PRAUJIAN
 Melalui penggunaan rekorder
TAHAP TAHAP TAHAP TAHAP
 Murid dapat:
 Murid dapat:  Murid dapat:
1. memainkan sekurang-
OBJEKTIF 1. memainkan semua not 1. memainkan semua not dengan
kurangnya satu not dengan ton
dengan ton yang baik ton yang baik
yang baik
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
 Guru menunjukkan
 Guru menunjukkan lirik
lirik lagu yang akan1  Guru menunjukkan lirik
lagu yang akan1
dipelajari. lagu yang akan1
dipelajari.
 Murid memainkan dipelajari.
 Murid memainkan not
not yang terdapat di  Murid memainkan not
yang terdapat di dalam
dalam lagu tersebut yang terdapat di dalam
lagu tersebut
menggunakan lagu tersebut
menggunakan rekorder
rekorder menggunakan rekorder
AKTIVITI PdP  Murid menyanyikan
 Murid menyanyikan  Murid menyanyikan
lagu sekurang-
lagu sekurang- lagu sekurang-
kurangnya satu baris
kurangnya satu baris kurangnya satu baris
ayat di dalam lagu
ayat di dalam lagu ayat di dalam lagu
 Guru membuat
 Guru membuat  Guru membuat
kesimpulan
kesimpulan kesimpulan

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure, Collaboration, Learning
PAK-21 Collaboration, Learning
Collaboration Modalities, Project-
Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TOPIK: RANGKAIAN GLOBALISASI
KELAS: 6 IBNU QAYYIM MINGGU: 15
MASA: 9.55 – 10.25 TARIKH: 14/7/2022
MODUL: KEMAHIRAN MUZIK
TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
1.4 Rekoder
Standard Pembelajaran:

1.4.1 Memainkan not C, D, E, F, G, A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik.

Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
 1.4 Rekoder
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
 Murid dapat:
 Murid dapat:  Murid dapat:
1. memainkan sekurang-
OBJEKTIF 1. memainkan semua not 1. memainkan semua not dengan
kurangnya satu not dengan ton
dengan ton yang baik ton yang baik
yang baik
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
 Guru menunjukkan
 Guru menunjukkan lirik
lirik lagu yang akan1  Guru menunjukkan lirik
lagu yang akan1
dipelajari. lagu yang akan1
dipelajari.
 Murid memainkan dipelajari.
 Murid memainkan not
not yang terdapat di  Murid memainkan not
yang terdapat di dalam
dalam lagu tersebut yang terdapat di dalam
lagu tersebut
menggunakan lagu tersebut
menggunakan rekorder
rekorder menggunakan rekorder
AKTIVITI PdP  Murid menyanyikan
 Murid menyanyikan  Murid menyanyikan
lagu sekurang-
lagu sekurang- lagu sekurang-
kurangnya satu baris
kurangnya satu baris kurangnya satu baris
ayat di dalam lagu
ayat di dalam lagu ayat di dalam lagu
 Guru membuat
 Guru membuat  Guru membuat
kesimpulan
kesimpulan kesimpulan

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure, Collaboration, Learning
PAK-21 Collaboration, Learning
Collaboration Modalities, Project-
Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TOPIK: RANGKAIAN GLOBALISASI
KELAS: 6 IBNU SINA MINGGU: 15
MASA: 10.45 – 11.15 TARIKH: 14/7/2022
MODUL: KEMAHIRAN MUZIK
TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
1.4 Rekoder
Standard Pembelajaran:

1.4.1 Memainkan not C, D, E, F, G, A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik.

Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
 1.4 Rekoder
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
 Murid dapat:
 Murid dapat:  Murid dapat:
1. memainkan sekurang-
OBJEKTIF 1. memainkan semua not 1. memainkan semua not dengan
kurangnya satu not dengan ton
dengan ton yang baik ton yang baik
yang baik
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
 Guru menunjukkan
 Guru menunjukkan lirik
lirik lagu yang akan1  Guru menunjukkan lirik
lagu yang akan1
dipelajari. lagu yang akan1
dipelajari.
 Murid memainkan dipelajari.
 Murid memainkan not
not yang terdapat di  Murid memainkan not
yang terdapat di dalam
dalam lagu tersebut yang terdapat di dalam
lagu tersebut
menggunakan lagu tersebut
menggunakan rekorder
rekorder menggunakan rekorder
AKTIVITI PdP  Murid menyanyikan
 Murid menyanyikan  Murid menyanyikan
lagu sekurang-
lagu sekurang- lagu sekurang-
kurangnya satu baris
kurangnya satu baris kurangnya satu baris
ayat di dalam lagu
ayat di dalam lagu ayat di dalam lagu
 Guru membuat
 Guru membuat  Guru membuat
kesimpulan
kesimpulan kesimpulan

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure, Collaboration, Learning
PAK-21 Collaboration, Learning
Collaboration Modalities, Project-
Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TOPIK: RANGKAIAN GLOBALISASI
KELAS: 6 IBNU RUSYD MINGGU: 15
MASA: 9.55 – 10.25 TARIKH: 14/7/2022
MODUL: KEMAHIRAN MUZIK
TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
1.4 Rekoder
Standard Pembelajaran:

1.4.1 Memainkan not C, D, E, F, G, A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik.

Standard Kandungan:
1.4 Rekoder
 1.4 Rekoder
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
 Murid dapat:
 Murid dapat:  Murid dapat:
1. memainkan sekurang-
OBJEKTIF 1. memainkan semua not 1. memainkan semua not dengan
kurangnya satu not dengan ton
dengan ton yang baik ton yang baik
yang baik
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
 Guru menunjukkan
 Guru menunjukkan lirik
lirik lagu yang akan1  Guru menunjukkan lirik
lagu yang akan1
dipelajari. lagu yang akan1
dipelajari.
 Murid memainkan dipelajari.
 Murid memainkan not
not yang terdapat di  Murid memainkan not
yang terdapat di dalam
dalam lagu tersebut yang terdapat di dalam
lagu tersebut
menggunakan lagu tersebut
menggunakan rekorder
rekorder menggunakan rekorder
AKTIVITI PdP  Murid menyanyikan
 Murid menyanyikan  Murid menyanyikan
lagu sekurang-
lagu sekurang- lagu sekurang-
kurangnya satu baris
kurangnya satu baris kurangnya satu baris
ayat di dalam lagu
ayat di dalam lagu ayat di dalam lagu
 Guru membuat
 Guru membuat  Guru membuat
kesimpulan
kesimpulan kesimpulan

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
PAK-21 Peta i-Think, Cloze Procedure, Peta i-Think, Cloze Procedure, Peta i-Think, Cloze Procedure,
Collaboration Collaboration, Learning Collaboration, Learning
Modalities Modalities, Project-
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
