Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SUBJEK : PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN


TINGKATAN 4 KELAS 4D & 4E
TARIKH 05/07/2022 MINGG 16 MASA 7.40- 9.10 AM
U
TEMPAT Padang KEHADIRA RUJUK LAMPIRAN
N
TEMA/ TOPIK/
BIDANG Kategori Jaring: Bola Tampar
PEMBELAJARAN
STANDARD 1.5 Melakukan kemahiran bola tampar menggunakan pelbagai dalam situasi permainan
KANDUNGAN 2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan strategi dalam permainan
bola tampar
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD 1.5.2 Melakukan kemahiran bola tampar semasa bertahan dalam situasi permainan
PEMBELAJARAN 2.5.1 Menjelaskan kemahiran bola tampar yang sesuai digunakan untuk menyerang dan
bertahan dalam situasi permainan
5.3.1 Memainkan peranan bagi meningkatkan interaksi sosial melalui aktiviti
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat :
PEMBELAJARAN/ 1- Merancang dan mengaplikasikan strategi yang sesuai semasa menyerang dan
KRITERIA
KEJAYAAN
bertahan dalam situasi
2- mengaplikasikan etika dalam sukan semasa bermain bola tampar.

LANGKAH- AKTIVITI PENGAJARAN & PENTAKSIRAN PEMBEZAAN


LANGKAH PEMBELAJARAN FORMATIF
PENGLIBATAN - Pelajar diminta untuk membuat Choose an item. Choose an item.
aktiviti pemanasan badan.
- Pelajar diminta mencari pasangan
- Setiap pasangan akan diberi sebiji
belon, pelajar akan berlawan
membuat pukulan belon.
- Pasangan yang masih mempunyai
belon di udara selepas 5 minit
perlawanan dikira pemenang.

- Pelajar diminta untuk membuat Choose an item. Choose an item.


PENEROKAAN kumpulan.
- Guru memberi penerangan mengenai
aktiviti pembelajaran pada hari ini.
- Pelajar diberi demonstrasi cara
bertahan dalam perlawanan.
- Pelajar diberi masa untuk membuat
latihan menyangga.

PENERANGAN - Pelajar diminta mengadakan - Mengapa tidak -Setiap kumpulan terdiri


perlawanan kecil mengikut peraturan boleh menyangga daripada enam orang
yang ditetapkan oleh guru. bola dengan kuat mengikut jantina
- Seorang pelajar diminta menjadi semasa sedang
pengadil. bertahan?
- Apakah elemen
kecergasan fizikal
yang terlibat
semasa bertahan?
PENGEMBANGAN - Peraturan permainan diubah. Choose an item. Choose an item.
- Mata permainan ditambah
- Kumpulan yang menang akan tinggal
di gelanggang
- Kumpulan yang kalah akan bertukar
dengan kumpulan lain.

PENILAIAN - Guru membuat penilaian secara Choose an item. Choose an item.


pemerhatian bersama senarai semak
ketika aktiviti dalam kumpulan dan
semasa pertandingan akhir.

PENUTUPAN/ - Cooling down


RUMUSAN - Pelajar membuat refleksi bersama-sama guru terhadap aktiviti yang dijalankan
EMK Bahasa Nilai Murni Kreativiti & Inovasi
NILAI/ SIKAP Baik Hati Berdikari Toleransi
STRATEGI TGFU
PAK 21 GAMES/
PERMAINAN
BBM/ SUMBER
REFLEKSI
Kelas berjaya dijalankan seperti mana yang dirancang oleh guru. Objektif pengajaran
pembelajaran mencapai objektif yang telah ditetapkan.

CATATAN
Tiada
