01
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
5 OBJEKTIF
i. Menyatakan konsep kesenggangan, rehat, istirahat dan
tidur.
9 REFLEKSI
M.01
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
5 OBJEKTIF
i. Menyatakan konsep kesenggangan, rehat, istirahat dan
tidur.
9 REFLEKSI
M.01
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
5 OBJEKTIF
i. Menyatakan konsep kesenggangan, rehat, istirahat dan
tidur.
9 REFLEKSI
M.01
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
5 OBJEKTIF
i. Menyatakan konsep kesenggangan, rehat, istirahat dan
tidur.
9 REFLEKSI
M.02
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
M.02
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.02
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.02
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.03
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.03
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.03
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.03
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.04
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
M.04
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
M.04
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
M.04
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
M.05
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Menyatakan konsep kesenggangan, rehat, istirahat dan
tidur.
Aras 2
1. Menyenaraikan faedah kesenggangan, rehat, istirahat dan
5 OBJEKTIF tidur.
2. Membanding dan membeza konsep kesenggangan rehat,
istirahat dan tidur.
Aras 3
1. Memilih dan merancang aktiviti kesenggangan, rehat,
istirahat dan tidur yang sesuai untuk memenuhi keperluan
diri sendiri.
9 REFLEKSI
M.05
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Menyatakan konsep kesenggangan, rehat, istirahat dan
tidur.
Aras 2
1. Menyenaraikan faedah kesenggangan, rehat, istirahat dan
5 OBJEKTIF tidur.
2. Membanding dan membeza konsep kesenggangan rehat,
istirahat dan tidur.
Aras 3
1. Memilih dan merancang aktiviti kesenggangan, rehat,
istirahat dan tidur yang sesuai untuk memenuhi keperluan
diri sendiri.
9 REFLEKSI
M.05
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Menyatakan konsep kesenggangan, rehat, istirahat dan
tidur.
Aras 2
1. Menyenaraikan faedah kesenggangan, rehat, istirahat dan
5 OBJEKTIF tidur.
2. Membanding dan membeza konsep kesenggangan rehat,
istirahat dan tidur.
Aras 3
1. Memilih dan merancang aktiviti kesenggangan, rehat,
istirahat dan tidur yang sesuai untuk memenuhi keperluan
diri sendiri.
9 REFLEKSI
M.05
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Menyatakan konsep kesenggangan, rehat, istirahat dan
tidur.
Aras 2
1. Menyenaraikan faedah kesenggangan, rehat, istirahat dan
5 OBJEKTIF tidur.
2. Membanding dan membeza konsep kesenggangan rehat,
istirahat dan tidur.
Aras 3
1. Memilih dan merancang aktiviti kesenggangan, rehat,
istirahat dan tidur yang sesuai untuk memenuhi keperluan
diri sendiri.
9 REFLEKSI
M.06
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.06
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.06
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.06
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.07
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.07
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.07
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.07
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.08
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 3
1. Menghuraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
1. Set induksi : penerangan dan kuliah berkaitan dengan daya
tahan otot
2. Mengenalpasti aktiviti daya tahan otot yang boleh
dilakukan secara individu dan kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perlu diambilkira
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kaedah dan faedah latihan daya tahan
otot
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
6. Mengenalpasti laman web berkaitan dengan latihan daya
tahan otot
7 ABM Buku teks, gambarajah otot, tayangan video (pc)
8 KBKK Menilai, meramalkan
9 REFLEKSI
M.08
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 3
1. Menghuraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
1. Set induksi : penerangan dan kuliah berkaitan dengan daya
tahan otot
2. Mengenalpasti aktiviti daya tahan otot yang boleh
dilakukan secara individu dan kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perlu diambilkira
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kaedah dan faedah latihan daya tahan
otot
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
6. Mengenalpasti laman web berkaitan dengan latihan daya
tahan otot
7 ABM Buku teks, gambarajah otot, tayangan video (pc)
8 KBKK Menilai, meramalkan
9 REFLEKSI
M.08
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 3
1. Menghuraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
1. Set induksi : penerangan dan kuliah berkaitan dengan daya
tahan otot
2. Mengenalpasti aktiviti daya tahan otot yang boleh
dilakukan secara individu dan kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perlu diambilkira
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kaedah dan faedah latihan daya tahan
otot
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
6. Mengenalpasti laman web berkaitan dengan latihan daya
tahan otot
7 ABM Buku teks, gambarajah otot, tayangan video (pc)
8 KBKK Menilai, meramalkan
9 REFLEKSI
M.08
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 3
1. Menghuraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
1. Set induksi : penerangan dan kuliah berkaitan dengan daya
tahan otot
2. Mengenalpasti aktiviti daya tahan otot yang boleh
dilakukan secara individu dan kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perlu diambilkira
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kaedah dan faedah latihan daya tahan
otot
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
6. Mengenalpasti laman web berkaitan dengan latihan daya
tahan otot
7 ABM Buku teks, gambarajah otot, tayangan video (pc)
8 KBKK Menilai, meramalkan
9 REFLEKSI
M.09
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.09
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.09
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.10
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.10
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.10
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.10
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.11
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.11
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.11
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.11
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.12
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.12
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.12
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.12
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.13
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.13
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.13
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.13
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
10 REFLEKSI
M.14
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.14
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.14
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.14
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.15
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
M.15
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
M.15
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
PERKARA CATATAN
9 REFLEKSI
M.16
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.16
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.16
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.16
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.17
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.17
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.17
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.17
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
1. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
2. Pembahagian kumpulan kecil.
3. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
4. Sesi latih tubi.
5. Permainan kecil
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.18
KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
3. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
4. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 4. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
5. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
6. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
3. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
4. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
7. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
8. Pembahagian kumpulan kecil.
9. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
10. Sesi latih tubi.
11. Permainan kecil
12. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.19
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
3. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
4. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 4. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
5. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
6. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
3. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
4. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
7. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
8. Pembahagian kumpulan kecil.
9. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
10. Sesi latih tubi.
11. Permainan kecil
12. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.20
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
3. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
4. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 4. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
5. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
6. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
3. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
4. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
7. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
8. Pembahagian kumpulan kecil.
9. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
10. Sesi latih tubi.
11. Permainan kecil
12. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.21
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
3. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
4. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 4. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
5. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
6. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
3. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
4. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
7. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
8. Pembahagian kumpulan kecil.
9. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
10. Sesi latih tubi.
11. Permainan kecil
12. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.18
KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
5. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
6. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 7. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
8. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
9. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
5. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
6. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
13. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
14. Pembahagian kumpulan kecil.
15. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
16. Sesi latih tubi.
17. Permainan kecil
18. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.19
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
5. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
6. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 7. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
8. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
9. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
5. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
6. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
13. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
14. Pembahagian kumpulan kecil.
15. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
16. Sesi latih tubi.
17. Permainan kecil
18. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.20
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
5. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
6. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 7. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
8. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
9. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
5. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
6. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
13. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
14. Pembahagian kumpulan kecil.
15. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
16. Sesi latih tubi.
17. Permainan kecil
18. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.21
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
5. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
6. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 7. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
8. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
9. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
5. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
6. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
13. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
14. Pembahagian kumpulan kecil.
15. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
16. Sesi latih tubi.
17. Permainan kecil
18. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.22
KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
7. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
8. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 10. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
11. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
12. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
7. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
8. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
19. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
20. Pembahagian kumpulan kecil.
21. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
22. Sesi latih tubi.
23. Permainan kecil
24. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.23
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
7. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
8. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 10. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
11. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
12. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
7. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
8. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
19. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
20. Pembahagian kumpulan kecil.
21. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
22. Sesi latih tubi.
23. Permainan kecil
24. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.24
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
7. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
8. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 10. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
11. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
12. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
7. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
8. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
19. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
20. Pembahagian kumpulan kecil.
21. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
22. Sesi latih tubi.
23. Permainan kecil
24. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.25
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
7. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
8. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 10. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
11. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
12. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
7. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
8. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
19. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
20. Pembahagian kumpulan kecil.
21. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
22. Sesi latih tubi.
23. Permainan kecil
24. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.26
KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
9. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
10. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 13. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
14. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
15. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
9. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
10. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
25. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
26. Pembahagian kumpulan kecil.
27. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
28. Sesi latih tubi.
29. Permainan kecil
30. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.27
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
9. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
10. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 13. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
14. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
15. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
9. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
10. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
25. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
26. Pembahagian kumpulan kecil.
27. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
28. Sesi latih tubi.
29. Permainan kecil
30. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.28
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
9. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
10. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 13. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
14. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
15. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
9. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
10. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
25. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
26. Pembahagian kumpulan kecil.
27. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
28. Sesi latih tubi.
29. Permainan kecil
30. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.29
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
9. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
10. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 13. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
14. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
15. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
9. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
10. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
25. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
26. Pembahagian kumpulan kecil.
27. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
28. Sesi latih tubi.
29. Permainan kecil
30. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.30
KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
11. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
12. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 16. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
17. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
18. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
11. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
12. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
31. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
32. Pembahagian kumpulan kecil.
33. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
34. Sesi latih tubi.
35. Permainan kecil
36. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.31
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
11. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
12. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 16. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
17. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
18. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
11. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
12. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
31. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
32. Pembahagian kumpulan kecil.
33. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
34. Sesi latih tubi.
35. Permainan kecil
36. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.32
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
11. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
12. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 16. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
17. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
18. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
11. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
12. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
31. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
32. Pembahagian kumpulan kecil.
33. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
34. Sesi latih tubi.
35. Permainan kecil
36. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.33
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
11. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
12. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 16. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
17. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
18. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
11. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
12. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
31. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
32. Pembahagian kumpulan kecil.
33. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
34. Sesi latih tubi.
35. Permainan kecil
36. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.34
KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
13. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
14. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 19. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
20. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
21. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
13. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
14. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
37. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
38. Pembahagian kumpulan kecil.
39. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
40. Sesi latih tubi.
41. Permainan kecil
42. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.35
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
13. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
14. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 19. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
20. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
21. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
13. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
14. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
37. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
38. Pembahagian kumpulan kecil.
39. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
40. Sesi latih tubi.
41. Permainan kecil
42. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.36
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
13. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
14. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 19. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
20. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
21. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
13. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
14. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
37. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
38. Pembahagian kumpulan kecil.
39. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
40. Sesi latih tubi.
41. Permainan kecil
42. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.37
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
13. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
14. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 19. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
20. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
21. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
13. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
14. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
37. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
38. Pembahagian kumpulan kecil.
39. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
40. Sesi latih tubi.
41. Permainan kecil
42. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.38
KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
15. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
16. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 22. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
23. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
24. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
15. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
16. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
43. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
44. Pembahagian kumpulan kecil.
45. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
46. Sesi latih tubi.
47. Permainan kecil
48. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.39
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
15. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
16. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 22. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
23. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
24. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
15. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
16. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
43. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
44. Pembahagian kumpulan kecil.
45. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
46. Sesi latih tubi.
47. Permainan kecil
48. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.40
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
15. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak takraw
dengan betul dan selamat.
16. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
5 OBJEKTIF 22. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi permainan .
23. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
24. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
15. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara kumpulan
16. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
43. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
44. Pembahagian kumpulan kecil.
45. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
46. Sesi latih tubi.
47. Permainan kecil
48. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.41
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan sepak
takraw dengan betul dan selamat.
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan dalam permainan
sepak takraw.
Aras 2
1. Menggabungkan kemahiran asas dalam situasi
5 OBJEKTIF permainan .
2. Mengenal pasti teknik perlakuan sesuatu kemahiran dalam
permainan sepak takraw.
3. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan sepak takraw.
Aras 3
1. Merancang dan melaksanakan perlawanan antara
kumpulan
2. Mengaplikasikan undang-undang dan peraturan dalam
permainan
43. Set induksi :Sesi memanaskan badan dan regangan.
44. Pembahagian kumpulan kecil.
45. Penerangan guru dan demonstrasi.
6 AKTIVITI
46. Sesi latih tubi.
47. Permainan kecil
48. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola sepak takraw, net sepak takraw, wisel, kon, tali rafia.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.
9 REFLEKSI
M.42
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERKARA CATATAN
Aras 1
1. Menyatakan maksud etika dan personaliti ahli sukan.
2. Menyatakan personaliti diri yang perlu ada dalam sukan.
3. Menjelaskan kepentingan disiplin diri untuk mencapai
kecemerlangan dalam sukan.
5 OBJEKTIF Aras 2
4. Menghuraikan ciri-ciri personaliti ahli sukan yang baik.
5. Menghuraikan ciri-ciri tingkahlaku penonton yang baik
Aras 3
6. Menghuraikan kepentingan disiplin diri dalam membentuk personaliti
ahli sukan yang berjaya.
9 REFLEKSI