Anda di halaman 1dari 10

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

3 9 AHAD 6.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 10.00 AM-11.00 AM TEMA INTERGRITI ASAS KEJAYAAN


UNIT Tanggungjawab Kita TAJUK Karangan (Hari Sukan)
3.3 Menghasilkan penulisan. 3.3.1 Menghasilkan kerangka, penulisan
SK SP karangan naratif, dan bukan naratif
secara; (i) berpandu
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menghasilkan karangan yang bertajuk Hari Sukan
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membaca dengan betul
2. mencatat idea utama dan sampingan
SET INDUKSI 1. murid membaca petikan secara mentalis dan kemudian secara mekanis.
2. murid berbincang dalam kumpulan untuk mengenal pasti idea utama dan idea sampingan
UTAMA perenggan.
AKTIVITI
3. murid membentangkan hasil perbincangan secara Gallery Walk.
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk melengkapkan latihan.
PENUTUP 5. murid menulis karangan hari kantin.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Menghargai KBAT Mencipta - Mengalisis
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. Murid menyelesaikan latihan yang diberi sebagai kerja
KELEMAHAN KEBAIKAN) rumah.

MP BM KELAS 5M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA Integriti


UNIT Rakyat Berintergriti TAJUK Karangan (Hari Sukan)
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang 3.2.1 Membina dan menulis ayat untuk
SK bermakna. SP menyatakan pendapat daripada sesuatu
bahan multimedia.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menulis karangan bentuk keperihalan dengan berpandukan draf karangan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. menulis draf karangan
2. menulis karangan berdasarkan draf karangan.
SET INDUKSI 1. murid membaca teks dengan gaya yang betul.
2. murid memahami maksud teks yang dibaca dengan bantuan guru
AKTIVITI UTAMA 3. murid bersoal jawab tentang teks yang dibaca .
4. murid menyampaikan cerita mengikut rangkai kata.
PENUTUP 5. murid menilai persembahan murid.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI berintegriti KBAT Mengaplikasikan –
PdP melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif pembelajaran. 4/20 orang murid agak lemah tetapi masih
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif dengan bantuan guru.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
3 9 AHAD 6.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 10.00 AM-11.00 AM TEMA INTERGRITI ASAS KEJAYAAN


UNIT Tanggungjawab Kita TAJUK Karangan (Cara Mengisi Hari Sukan)
2.2 Membaca, memahami, dan menaakul 2.2.1 Membaca, memahami, dan
SK bahan grafik dan bukan grafik SP menerangkan;(iii) idea utama dan idea
sampingan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
mengenal pasti dan menyatakan idea utama dan idea sampingan perenggan.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membaca dengan betul
2. mencatat idea utama dan sampingan
SET INDUKSI 1. murid membaca petikan secara mentalis dan kemudian secara mekanis.
2. murid berbincang dalam kumpulan untuk mengenal pasti idea utama dan idea sampingan
UTAMA perenggan.
AKTIVITI
3. murid membentangkan hasil perbincangan secara Gallery Walk.
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk melengkapkan latihan buku aktiviti.
PENUTUP 5. murid mencatat idea dalam buku aktiviti.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Menghargai KBAT Mencipta - Mengalisis
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. Semua dapat menguasai dengan baik walaupun masih
KELEMAHAN KEBAIKAN) terdapat murid yang lambat.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
3 9 ISNIN 7.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 7:40 AM-8:40 AM TEMA INTEGRITI ASAS KEJAYAAN


UNIT Sekolah Berintergriti Murid Cemerlang TAJUK Karangan (Hari Sukan)
3.3 Menghasilkan penulisan. 3.3.1 Menghasilkan penulisan berformat,
SK SP dan tidak berformat secara koheren dan
kohesi.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menulis karangan berpandu berdasarkan rangka dengan betul
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1.menulis rangka karangan
2. menulis karangan dalam bentuk draf
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan membaca teks secara mekanis.
2. murid memahami teks dan kosa kata dengan mendengar penerangan guru
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang untuk membuat draf karangan dalam kumpulan
4. murid menulis draf karangan masing-masing dalam tikar perpaduan..
PENUTUP 5. murid menulis karangan .
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Sains dan Teknologi KBAT Menganalisis - mengesan
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN &
PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 23/23 orang murid mencapai objektif dengan baik. Murid diberi pengukuhan oleh guru sebagai latihan.
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 3M MASA 10.00 AM-11.00 AM TEMA INTERGRITI ASAS KEJAYAAN


UNIT Tanggungjawab Kita TAJUK Isi Tempat Kosong
2.2 Membaca, memahami, dan menaakul 2.2.1 Membaca, memahami, dan
SK bahan grafik dan bukan grafik SP menerangkan;(iii) idea utama dan idea
sampingan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
mengenal pasti dan menyatakan idea utama dan idea sampingan perenggan.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membaca dengan betul
2. mencatat idea utama dan sampingan
SET INDUKSI 1. murid membaca petikan secara mentalis dan kemudian secara mekanis.
2. murid berbincang dalam kumpulan untuk mengenal pasti idea utama dan idea sampingan
UTAMA perenggan.
AKTIVITI
3. murid membentangkan hasil perbincangan secara Gallery Walk.
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk melengkapkan latihan buku aktiviti.
PENUTUP 5. murid mencatat idea dalam buku aktiviti.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Menghargai KBAT Menganalisis -
mengesan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. Guru memberi soalan pengukuhan dan latihan pemulihan
KELEMAHAN KEBAIKAN) kepada murid
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
3 9 ISNIN 7.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA Integriti


UNIT Rakyat Berintergriti TAJUK Fikir Dahulu Sebelum Sebar
5.3 Memahami dan membina ayat 5.3.2 Memahami dan membina pelbagai
SK mengikut konteks. SP jenis ayat mengikut konteks; (i) ayat
seruan (ii) ayat perintah
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina pelbagai jenis ayat perintah mengikut konteks.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. mengenali ayat perintah
2. membina ayat yang sesuai.
SET INDUKSI 1. murid membaca teks dengan gaya yang betul.
2. murid memahami maksud teks yang dibaca dengan bantuan guru
AKTIVITI UTAMA 3. murid bersoal jawab tentang teks yang dibaca .
4. murid menyampaikan cerita mengikut rangkai kata.
PENUTUP 5. murid membuat ayat yang bersesuaian dengan konteks.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI berintegriti KBAT Mengaplikasikan –
PdP melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. Masih terdapat murid yang lemah tetapi masih dapat
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif. Seorang murid tidak hadir.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
3 9 SELASA 8.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 8.10 AM-8.40 AM TEMA SERANGAN


UNIT KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG TAJUK Kami Juara
SK 1.8, 2.8, 5.2 SP 1.8.1, 2.8.1, 5.2.2
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1. Berupaya membaling bola ke sasaran/rakan dengan kelajuan dan aras yang berbeza mengikut situasi sebanyak lima kali
OBJEKTIF dengan lakuan yang betul secara berpasangan.
2. Membezakan penggunaan daya semasa membaling bola pada pelbagai kelajuan.secara individu
Murid dapat;
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Murid melakukan aktivitI membaling bola.
3. Murid melakukan aktiviti menyejukan badan
1. Guru melakukan demonstrasi kemahiran membaling bola ke rakan pada jarak:
SET INDUKSI a) 3 meter
2. Murid melakukan aktiviti membaling bola kepada rakan sebanyak lima kali ulangan pada setiap jarak secara
UTAMA berpasangan.
AKTIVITI 3. Permainan Kami Juara:
a) Satu pasukan pemukul, satu pasukan pemadang.
b) Pemukul memukul bola yang diletak di atas tee dan berlari ke tapak.
PENUTUP c) Setelah semua ahli pasukan pemukul melakukan pukulan, tukar peranan.
d) Pasukan yang mengumpul mata tertinggi ialah pemenang.
EMK STRATEGI KP- NILAI Kerjasama KBAT Menganalisis faktor yang
PDP INTERPERSONAL & Toleransi mempengaruhi kejayaan
membaling bola tepat ke
sasaran
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK Try it Out
21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 20/23 orang murid mencapai objektif. Guru memberi sedikit pemulihan untuk melengkapkan p&P
KEBAIKAN)

MP BM KELAS 5M MASA 8:40 AM-9:40 AM TEMA INTERGRITI


UNIT Aku Berintergriti TAJUK Sayang Berani dan Bersyukur
1.1 mendengar dan memberikan respons 1.1.2 mendengar, memahami dan
semasa berkomunikasi dalam situasi memberikan respons terhadap
SK SP
formal dan tidak formal. maklumat yang diujarkan dalam situasi
formal.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Memberikan respons terhadap dialog yang diujarkan secara formal.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membaca teks dengan betul
2. menyatakan pendapatsecara berkumpulan.
SET INDUKSI 1. murid membaca dengan sebutan yang betul
2. murid memahami gambar dan rangkai kata yang ingin disampaikan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid dapat menjawab soalan bercapah dengan betul
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk menghasilkan pendapat.
PENUTUP 5. murid membentangkan pendapat
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Kelestarian global KBAT Mencipta - membina
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 20/20 orang murid mencapai objektif. Walau bagaimanapun segelintir murid agak lambat tetapi
KEBAIKAN) masih mencapai.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
3 9 SELASA 8.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PSV KELAS 3M MASA 10.00 AM-11.00 AM TEMA Alam Semulajadi dan Manusia
UNIT Capan TAJUK POkok Rendang
1.1 , 1.2, 1.3 DAN 1.4 1.1.1,1.1.2,1.1.3,1.1.4,1.2.1,1.2.2
SK SP
,1.3.1,1.3.2,1.3.3,1.4.1,1.4.2
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Murid dapat mengenal, memahami, dan menyatakan bahasa seni
visual yang ada pada lukisan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. dapat mengenal jenis warna yang digunakan.
2. dapat memahami cara bagaimana melukis dan mencorak
SET INDUKSI 1. murid melihat kad yang ditunjuk guru.
2. murid diperkenalkan dengan media yang akan digunakan
AKTIVITI UTAMA 3. murid melihat guru mengecap daun pokok menggunakan cotton buds.
4. murid melakar dan mewarna dengan bimbingan guru
PENUTUP 5. murid menghasilkan lukisan mengikut kreativiti.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Kasih sayang KBA Mengaplikasikan-
PdP T melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21
bahan maujud
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang mencapai objektif. Tetapi masih ada 5 orang murid yang belum menghabiskan
KELEMAHAN KEBAIKAN) tugasan. Mereka akan habiskan di rumah.

MP BM KELAS 6M MASA 12:00 AM – 1:00 PM TEMA INTERGRITI


UNIT Aku Berintergriti TAJUK Sayang Berani dan Bersyukur
5.3 Memahami dan membina ayat 5.3.2 Memahami dan membina pelbagai
SK SP
mengikut konteks jenis ayat mengikut konteks.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina ayat menggunakan penjodoh bilangan dan kata sendi nama yang sesuai.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membaca teks dengan betul
2. menyatakan pendapat secara berkumpulan.
SET INDUKSI 1. murid membaca dengan sebutan yang betul
2. murid memahami gambar dan rangkai kata yang ingin disampaikan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid dapat menjawab soalan bercapah dengan betul
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk menghasilkan rumusan
PENUTUP 5. murid membina ayat menggunakan penjodoh bilangan dan kata sendi nama .
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Kelestarian global KBAT Mencipta - membina
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 23/23 orang mencapai objektif pembelajaran. Tetapi masih ada muri yang lemah tetapi masih
KEBAIKAN) mencapai objektif. Guru memebri pemulihan kepada murid lemah.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
3 9 RABU 9.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA SAINS TEKNOLOGI DAN INOVASI


UNIT Sains Dalam Kehidupan TAJUK Pesta Serangga
4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan 4.3.2 Menghasilkan cerita dengan
menyerapkan keindahan dan kesantunan bahasa yang indah dan santun
SK SP
bahasa serta mempersembahkannya berdasarkan bahan rangsangan dan
secara kreatif. mempersembahkannya secara kreatif.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menulis cerita yang sesuai dan mempersembahkan dengan Bahasa yang indah dan satun.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami cerita
2. mempersembahkan dengan santun
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dancerita
2. murid membaca dan menyenaraikan isi penting
AKTIVITI UTAMA 3. murid mengenal pasti dan memahami maklumat dengan bantuan guru.
4. murid bercerita mengikut aliran cerita secara berkumpulan.
PENUTUP 5. murid membentangkan cerita dan mempersembahkan.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Patriotisme KBAT Mencipta dan
PdP menghasilkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallery walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, CRK
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 3M MASA 10:00 AM – 11:00 AM TEMA SAYANGI BUMI


UNIT Sejahterakan Bumi TAJUK Amalan Berkongsi Kenderaan
5.3 Memahami dan membina ayat 5.3.2 Memahami dan menggunakan ayat
SK mengikut konteks. SP mengikut konteks;
i. ayat tunggal
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
mengaplikasikan kata hubung dan kata sendi nama dengan betulnya..
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. mengenali kata hubung dan kata sendi
2. membentangkann hasil kerja
SET INDUKSI 1. murid membaca dan mengenali kata hubung dan kata sendi nama.
2. murid membaca petikan sambil mengenali kata hubung dan kata sendi nama.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang dalam kumpulan untuk melengkapkan petikan.
4. murid membentangkan hasil kerja secara Gallery Walk dan menyemak hasil kerja kumpulan lain.
PENUTUP 5. murid melengkapkan latihan dalam buku aktiviti.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Mencintai alam KBAT KB Menghubungkait
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallery walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, CRK
KELEMAHAN KEBAIKAN)
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
3 9 RABU 9.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 11:00 AM-12:00 AM TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN


UNIT Produk Pertanian Dan Penternakan TAJUK Penguasaan Sambal Belacan Udang
5.3 Memahami dan membina ayat 5.3.1 Memahami dan membina ayat
mengikut konteks. tunggal dan ayat majmuk dengan
SK SP
peluasan subjek dan predikat mengikut
konteks.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina ayat majmuk dengan perluasan predikat
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membaca ayat ayat yang diberi
2. menulis ayat dengan perluasan predikat
SET INDUKSI 1. murid meneliti ayat-ayat tunggal dalam buku teks.
2. murid memahami ayat-ayat yang diberi dengan bantuan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid menyatakan pendapat dalam kumpulan tentang pengusaha sambal belacan.
4. murid membentangkan hasilan penambahan predikat.
PENUTUP 5. murid menulis lima ayat yang ditambah dengan
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Kelestarian global KBAT Menganalisis -
PdP mengesan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, CRK
KELEMAHAN KEBAIKAN)

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期


3 9 KHAMIS 10.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 8.10 AM-8.40 AM TEMA SERANGAN


UNIT KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG TAJUK Kami Juara
SK 1.8, 2.8, 5.2 SP 1.8.1, 2.8.1, 5.2.2
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1. Berupaya membaling bola ke sasaran/rakan dengan kelajuan dan aras yang berbeza mengikut situasi sebanyak lima kali
OBJEKTIF dengan lakuan yang betul secara berpasangan.
2. Membezakan penggunaan daya semasa membaling bola pada pelbagai kelajuan.secara individu
Murid dapat;
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Murid melakukan aktivitI membaling bola.
3. Murid melakukan aktiviti menyejukan badan
1. Guru melakukan demonstrasi kemahiran membaling bola ke rakan pada jarak:
SET INDUKSI
a) 3 meter
2. Murid melakukan aktiviti membaling bola kepada rakan sebanyak lima kali ulangan pada setiap jarak secara
UTAMA berpasangan.
AKTIVITI 3. Permainan Kami Juara:
a) Satu pasukan pemukul, satu pasukan pemadang.
b) Pemukul memukul bola yang diletak di atas tee dan berlari ke tapak.
PENUTUP c) Setelah semua ahli pasukan pemukul melakukan pukulan, tukar peranan.
d) Pasukan yang mengumpul mata tertinggi ialah pemenang.
EMK STRATEGI KP- NILAI Kerjasama KBAT Menganalisis faktor yang
PDP INTERPERSONAL & Toleransi mempengaruhi kejayaan
membaling bola tepat ke
sasaran
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK Try it Out
21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 20/23 orang murid mencapai objektif. Guru memberi sedikit pemulihan untuk melengkapkan p&P
KEBAIKAN)

MP BM KELAS 6M MASA 8.10 AM – 9.10 AM TEMA KEBUDAYAAN KESENIAN DAN ESTETIKA


UNIT Permainan Tradisional TAJUK Tatabahasa
1.3 Bercerita, dan menceritakan perkara 1.3.2 Menceritakan sesuatu perkara
yang didengar, ditonton dan dibaca dengan yang didengar, ditonton, dan dibaca
SK SP
sebutan dan intonasi yang betul. dengan sebutan yang betul, intonasi,
gaya dan ekspresi yang sesuai.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina lima ayat majmuk dengan perluasan predikat
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membaca kata sendi nama yang diberi
2. membina ayat ayat tunggal dengan perluasan predikat
SET INDUKSI 1. murid membaca ayat ayat tunggal yang diberi
2. murid memahami ayat-ayat dengan bantuan guru
AKTIVITI UTAMA 3. murid membina peluasan subjek ayat majmuk.
4. murid membentang ayat majmuk yang dibina.
PENUTUP 5. murid membina ayat tunggaldengan peluasan predikat.
EMK STRATEGI Konstekstual NILAI Semangat KBAT Menilai – memilih
PdP bermasyarakat
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/23 orang murid mencapai objektif. Guru memberi sedikit pemulihan untuk melengkapkan P&P.
KELEMAHAN KEBAIKAN) 3 orang murid tidak hadir. Guru memberi sedikit tugasan rumah.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
3 9 KHAMIS 10.11.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 12.00 AM – 1.00 PM TEMA SAYANGI BUMI


UNIT Sejahterakan Bumi TAJUK Amalan Berkongsi Kenderaan
4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan 4.3.2 Mengubah suai cerita yang
menyerapkan keindahan dan kesantunan mempunyai unsur pengajaran secara
SK SP
bahasa serta mempersembahkannya berpandu dan mempersembahkan cerita
secara kreatif secara kreatif.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Mengubah suai cuai cerita kancil secara berpandu
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membaca cerita asal yang ditunjukkan
2. mengubai suai cerita
SET INDUKSI 1. murid membaca dan mengenali isi cerita yang terdapat dalam cerita.
2. murid membaca petikan sambil mengenali watak watak dalam cerita.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang dalam kumpulan untuk melengkapkan petikan.
4. murid membentangkan hasil kerja secara Gallery Walk dan menyemak hasil kerja kumpulan lain.
PENUTUP 5. murid melengkapkan cerita denga isi kandungan yang baharu.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Mencintai alam KBAT KB Menghubungkait
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallery walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. Guru memberi sedikit pemulihan untuk melengkapkan P&P.
KELEMAHAN KEBAIKAN) Guru memberi sedikit tugasan.
