Anda di halaman 1dari 10

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

1 4 AHAD 10.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 8:40 AM-9:40 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN


UNIT Bersama-sama Pupuk Perpaduan TAJUK Minggu Perpaduan Sekolah
1.2 Bertutur untuk menyampaikan 1.2.1 Bertutur untuk menyatakan
maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan pertimbangan dan keputusan tentang
SK SP
bahan multimedia secara bertatasusila
mengikut konteks.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
bertutur untuk menyatakan pertimbangan dan keputusan secara bertatasusila..
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membuat pertimbangan dan keputusan
2. membuat simulasi
SET INDUKSI 1. murid menyanyi lagu perpaduan yang diajar guru.
2. murid bersoal jawab dengan guru tentang perpaduan di dalam kelas.
UTAMA 3. murid membaca maklumat yang dipaparkan
AKTIVITI
4. murid berbincang tentang pertimbangan dan keputusan berdasarkan soalan.
5. murid menyatakan kesimpulan dan nilai murni.
PENUTUP 6. murid membuat simulasi
EMK STRATEGI Kp- NILAI Bertanggungjawab KBAT Mengaplikasi-
PdP Interpersonal melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 18/20 orang mencapai objektif walaupun agak lambat. Guru memberi tunjuk ajar secara semuka. 2
KELEMAHAN KEBAIKAN) orang murid tidak hadir.

MP 3M KELAS 3M MASA 10:00AM-11:00AM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Amalan Pemakanan TAJUK Amalan Makan Malam
1.1 Mendengar dan memberikan respons. 1.1.1Mendengar, mengecam, memahami,
SK SP
dan menyebut dengan betul dan tepat;
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Mendengar, megecam dan menyebut 4 ayat ayat tunggal dan ayat majmuk dengan betu1
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. memberi mendengar dan megecam ayat
2. memahami dan menyebut ayat dengan betul
SET INDUKSI 1. murid menonton video tentang amalan pemakanan.
2. murid meneliti gambar dan bersoal jawab.
UTAMA 3. murid menyebut dan mendengar ayat secara berpasangan
AKTIVITI
4. murid menyebut dan memahami ayat dalam buku aktiviti.
5. murid memberi penilaian terhadap sebutan rakan.
PENUTUP 6.murid membuat tentang kesimpulan bacaan rakan.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Rasionla KBA KB - Mengecam
PdP T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Watch and lesson
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. 5/20 orang murid agak lambat. Guru memberi tunjuk ajar
KELEMAHAN KEBAIKAN) hingga mencapai objektif.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 AHAD 10.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP 3M KELAS 3M MASA 12:00AM-1:00PM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Amalan Pemakanan TAJUK Festival Makanan Sihat
2.1 Asas membaca dan memahami 2.1.1 Membaca dengan sebutan yang
SK SP betul dan intonasi yang sesuai;
i) Ayat
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan dan intonasi yang betul
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. memberi respons
2. menjawab soalan bagi setiap dialog
3.
SET INDUKSI 1. murid melihat video aktiviti festival makanan
2. murid menjawab soalan guru berdasarkan gambar yang terdapat dalam buku.
UTAMA 3. murid membaca dan menyebut ayat yang terdapat dalam buku.
AKTIVITI
4. murid difahamkan dengan makna ayat tunggal dan majmuk.
5. murid membaca secara bergilir-gilir ayat tunggal dan ayat majmuk.
PENUTUP 6. murid membaca dan rakan membuat penialaian.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Menjaga KBA Menilai – memberikan
PdP kesihatan T alasan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang mencapai objektif pembelajaran. 5/20 orang murid agak lambat. Namun masih
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 ISNIN 11.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 7:40 AM-8:40 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN


UNIT Bersama-sama Pupuk Perpaduan TAJUK Minggu Perpaduan Sekolah
1.2 Bertutur untuk menyampaikan 1.2.1 Bertutur untuk menyatakan
maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan pertimbangan dan keputusan tentang
SK SP
bahan multimedia secara bertatasusila
mengikut konteks.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
bertutur untuk menyatakan pertimbangan dan keputusan secara bertatasusila..
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membuat pertimbangan dan keputusan
2. membuat simulasi
SET INDUKSI 1. murid menyanyi lagu perpaduan yang diajar guru.
2. murid bersoal jawab dengan guru tentang perpaduan di dalam kelas.
UTAMA 3. murid membaca maklumat yang dipaparkan
AKTIVITI
4. murid berbincang tentang pertimbangan dan keputusan berdasarkan soalan.
5. murid menyatakan kesimpulan dan nilai murni.
PENUTUP 6. murid membuat simulasi
EMK STRATEGI Kp- NILAI Bertanggungjawab KBAT Mengaplikasi-
PdP Interpersonal melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, MC
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 3M MASA 8:40AM-9:40AM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Keluarga Prihatin TAJUK
1.1 Mendengar dan memberikan respons. 1.1.3 Mendengar, memahami dan
SK SP
memberikan respons terhadap
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Memberi respons yang betul terhadap suruhan dan permintaan
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. memberi respons
2. menjawab soalan bagi setiap dialog
3. melakonkan simulasi)
SET INDUKSI 1. murid menonton video tentang permintaan dan suruhan.
2. murid bersoal jawab tentang cerita di dalam video.
AKTIVITI UTAMA 3. murid membaca petikan dialog dan fahaminya.
4. murid menjawab soalan dalam dialog dengan betul dan sesuai.
PENUTUP 5. murid melakonkan semula aksi yang terdapat pada dialog.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Prihatin KBA Menghubungkait
PdP T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Watch and lesson
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, MC
KELEMAHAN KEBAIKAN)
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 ISNIN 11.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA KEKELUARGAAN


UNIT Keluarga Angkat Kami Sepakat TAJUK Adik Angkat
1.1 Mendengar dan memberikan respons 1.1.3 Mendengar, mentafsir dan
SK semasa berkomunikasi dalam situasi SP memberikan respons terhadap
formal dan tidak formal. penyataan secara kritis dan kreatif.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Memberikan tiga jawapan bagi soalan bercapah secara kritis dan kreatif
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. menjawab soalah bercapah.
2. memberi pendapat
SET INDUKSI 1. murid menonton iklan yang diperlihatkan.
2. murid memberi pendapat berhubung iklan iklan
UTAMA 3. murid .membaca iklan swafoto
AKTIVITI
4. murid menjelaskan jawapan bagi 2 kategori soalan
5. murid memberi jawapan bagi soalan secara spontan.
PENUTUP
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Kasih sayang KBAT Mengaplikasikan-
PdP melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Watch and lesson
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, MC
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 3M MASA 8:40AM-9:40AM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Keluarga Prihatin TAJUK
1.1 Mendengar dan memberikan respons. 1.1.3 Mendengar, memahami dan
SK SP
memberikan respons terhadap
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Memberi respons yang betul terhadap suruhan dan permintaan
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. memberi respons
2. menjawab soalan bagi setiap dialog
3. melakonkan simulasi)
SET INDUKSI 1. murid menonton video tentang permintaan dan suruhan.
2. murid bersoal jawab tentang cerita di dalam video.
AKTIVITI UTAMA 3. murid membaca petikan dialog dan fahaminya.
4. murid menjawab soalan dalam dialog dengan betul dan sesuai.
PENUTUP 5. murid melakonkan semula aksi yang terdapat pada dialog.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Prihatin KBA Menghubungkait
PdP T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Watch and lesson
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, MC
KELEMAHAN KEBAIKAN)
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 SELASA 12.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 8.10 AM-8.40 AM TEMA GIMINASTIK ASAS


UNIT TAJUK LOMPAT LAYANGAN
SK 1.2 ,2.2,5.4 SP 1.2.1, 2.2.1, 5.1.4
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1 .Berupaya melakukan lari landas ke peralatan anjal, menghambur, membuat layangan dan aksi
OBJEKTIF serta mendarat dengan kedua-dua belah kaki sebanyak tiga kali ulangan secara individu.
2. Menjelaskan perkaitan perkaitan daya dengan ketinggian layangan semasa melakukan hambur.
3. Mengenalpasti ruang yang selamat untuk melakukan aktiviti.
Murid dapat;
1.melakukan aktiviti memanaskan badan.
KRITERIA KEJAYAAN
2.melakukan aktiviti lompat layangan.
3.melakukan aktiviti menyejukkan badan
SET INDUKSI 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) dan kriteria kejayaan (KK).
2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
UTAMA 3. Murid melakukan ansur maju aktiviti lompat layangan dengan bimbingan guru.
AKTIVITI 4. Murid melakukan aktiviti lompat layangan sebanyak tiga/lima kali ulangan secara individu
dengan pengawasan guru.
PENUTUP 5.Murid melakukan aktiviti menyejukan badan.
Pentaksiran kendiri
EMK STRATEGI PDP KP- NILAI Kasih Sayang KBAT Menganalisis-
INTERPERSONAL mengenal pasti
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN PdP tidak dapat dijalankan berikutan murid menerima vaksin covid.
KEBAIKAN)

MP BM KELAS 6M MASA 8:40 AM-9:40 AM TEMA KEKELUARGAAN


UNIT Keluarga Angkat Kami Sepakat TAJUK Gimnasium Di Rumah
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.3 Mencatat maklumat dan menjana
SK SP
yang bermakna. idea berdasarkan bahan.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Mencatat maklumat berdasarkan tiga gymnasium yang dibincangkan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami cara mencatat maklumat dan perbezaan
2. mencatat maklumat 3 gimnasium
SET INDUKSI 1. murid membaca maklumat yang terdapat dalam buku.
2. murid dijelaskan dengan perbezaan 2 gimnasium iaitu aktif dan Nasresh.
AKTIVITI UTAMA 3. murid memahami perbezaan permainan yang dimainkan.
4. murid mencatatkan kaedah yang ingin dimainkan jika mempunyai gymnasium sendiri.
PENUTUP 5. murid mencatat ketiga-tiga perbezaan gimnasium.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Kreativiti dan KBAT Menganalisis-
PdP inovasi menjanakan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 22/22 orang murid berjaya mencapai objektif. 5/22 orang agak lambat namun berjaya mencapai
KEBAIKAN) objektif.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 SELASA 12.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PSV KELAS 3M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA


UNIT TAJUK Daun
1.1 , 1.2, 1.3 DAN 1.4 1.1.1,1.1.2,1.1.3,1.1.4,1.2.1,1.2.2
SK SP
,1.3.1,1.3.2,1.3.3,1.4.1,1.4.2
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Murid dapat mengenal, memahami, dan menyatakan bahasa seni
visual yang ada pada lukisan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. dapat mengenal jenis warna yang digunakan.
2. dapat memahami cara bagaimana melukis buah manggis
SET INDUKSI 1. murid melihat daun yang ditunjuk guru.
2. murid diperkenalkan dengan media yang akan digunakan
AKTIVITI UTAMA 3. murid melihat guru melakar contoh daun yang ada.
4. murid melakar dan mewarna dengan bimbingan guru
PENUTUP 5. murid menghasilkan lukisan mengikut kreativiti.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Kasih sayang KBA Mengaplikasikan-
PdP T melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 See and lesson
bahan maujud Nanas
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid berjaya mencapai objektif. 4/20 orang murid agak lemah namun berjaya
KELEMAHAN KEBAIKAN) melukis dengan baik.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 RABU 13.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 7.40 AM-8.10 AM TEMA GIMINASTIK ASAS


UNIT TAJUK LOMPAT LAYANGAN
SK 1.2 ,2.2,5.4 SP 1.2.1, 2.2.1, 5.1.4
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1 .Berupaya melakukan lari landas ke peralatan anjal, menghambur, membuat layangan dan aksi
OBJEKTIF serta mendarat dengan kedua-dua belah kaki sebanyak tiga kali ulangan secara individu.
2. Menjelaskan perkaitan perkaitan daya dengan ketinggian layangan semasa melakukan hambur.
3. Mengenalpasti ruang yang selamat untuk melakukan aktiviti.
Murid dapat;
1.melakukan aktiviti memanaskan badan.
KRITERIA KEJAYAAN
2.melakukan aktiviti lompat layangan.
3.melakukan aktiviti menyejukkan badan
SET INDUKSI 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) dan kriteria kejayaan (KK).
2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
UTAMA 3. Murid melakukan ansur maju aktiviti lompat layangan dengan bimbingan guru.
AKTIVITI 4. Murid melakukan aktiviti lompat layangan sebanyak tiga/lima kali ulangan secara individu
dengan pengawasan guru.
PENUTUP 5.Murid melakukan aktiviti menyejukan badan.
Pentaksiran kendiri
EMK STRATEGI PDP KP- NILAI Kasih Sayang KBAT Menganalisis-
INTERPERSONAL mengenal pasti
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN PdP tidak dapat dijalankan berikutan murid menerima vaksin. Akan disambung minggu hadapan.
KEBAIKAN)

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA KEKELUARGAAN


UNIT Keluarga Angkat Kami Sepakat TAJUK Tubuh Sihat
4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan 4.3.1 Menghasilkan puisi dengan bahasa
menyerapkan keindahan dan kesantunan yang indah dan santun berdasarkan
SK SP
bahasa serta mempersembahkannya secara bahan rangsangan dan
kreatif. mempersembahkannya secara kreatif.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menghasilkan sebuah syair tubuh yang sihat dengan kreatif dan dipersembahkan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami irama syair
2. menghasilkan syair dengan bantuan guru.
SET INDUKSI 1. murid mendengar melodi dan irama syair.
2. murid membaca syair secara mekanis
AKTIVITI UTAMA 3. murid faham akan kehendak syair.
4. murid mengisi tempat kosong dengan pilihan jawapan yang sesuai.
PENUTUP 5. murid menyalin dan mempersembahkan syair.
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Muafakat KBAT Mencipta –
PdP menghasilkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 22/22 orang murid mencapai objektif pembelajaran. 5/22 orang murid agak lambat namun berjaya
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif dengan bantuan guru.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 RABU 13.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 11:00 AM-12:00 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN


UNIT Bersama-sama Pupuk Perpaduan TAJUK Berkat Hidup Sepakat
4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan 4.3.1 Mengubah suai puisi dengan
menyerapkan keindahan dan kesantunan bahasa yang indah dan santun secara
SK SP
bahasa serta mempersembahkannya separa berpandu dan
secara kreatif. mempersembahkannya secara kreatif.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Mengubai suai pantun dan melengkapkan pantun Berkat Hidup Sepakat.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. melafaz dan mengubah suai pantun
2. mempersembahkan pantun secara berkumpulan
SET INDUKSI 1. murid melihat dan mendengar pantun dari youtube
2. murid melafazkan pantun dengan bimbingan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid melafazkan pantun dengan sendiri
4. murid mengubah suai isi pantun.
PENUTUP 5. murid menyalin pantun dengan betul dan mempersembahkan.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Bermuafakat KBAT Mencipta-mencipta
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif pembelajaran. 5/20 orang murid agak lambat namun berjaya
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif dengan bantuan guru.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 KHAMIS 14.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 7:40 AM-8:40 AM TEMA KEKELUARGAAN


UNIT Pelihara Kesihatan Diri TAJUK Permainan Zomba Zombi
5.1 Memahami dan menggunakan 5.1.2 Memahami dan menggunakan kata
SK golongan kata mengikut konteks. SP kerja transitif dan kata kerja tak transitif
mengikut konteks.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina empat KKT dan KKTT dengan betul
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami soalan yang ditanya
2. menyenaraikan kata nama, kata nama khas, kata ganti nama dan penjodoh bilangan
3. melengkapkan jawapan
SET INDUKSI 1. murid membaca cerita permainan zomba zombi
2. murid menyebut perkataan yang berwarna merah dan biru
AKTIVITI UTAMA 3. murid .membina ayat menggunakan KKT dan KKTT
4. murid.menyebut ayat yang dibina dengan betul
PENUTUP 5. murid bermain permainan zomba zombi
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Kerjasama KBAT Mengapikasi -
PdP menggunakan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, Semua murid mencapai objektif pembelajaran iaitu 22/22. Guru memberi sedikit ganjaran murid
KELEMAHAN KEBAIKAN) kepada murid.

MP BM KELAS 5M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN


UNIT Bersama-sama Pupuk Perpaduan TAJUK Sukan Mengeratkan Kita
5.1 Memahami dan menggunakan 5.1.2 Memahami dan menggunakan kata
SK golongan kata mengikut konteks. SP kerja transitif dan kata kerja tak transitif
mengikut konteks.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menyatakan perbezaan KKTT dengan KKT dan mencipta ayat dengan Kata kerja yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. menyatakan perbezaan KKTT denga KKT
2. membina ayat dengan menggunakan KKTT dan KKT
SET INDUKSI 1. murid mengimbas kembali KKTT dan KKT
2. murid membaca dan fahami KKTT dan KKT
AKTIVITI UTAMA 3. murid membaca petikan dan berbincang dalam kumpulan.
4. murid menjawab soalan guru dengan betul
PENUTUP 5. murid membina ayat menggunakan KKTT dan KKT
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Menghargai KBAT Mencipta -
PdP menjanakan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. 5/20 orang murid agak lambat mencapai objektif namun
KELEMAHAN KEBAIKAN) berjaya dibantu oleh guru.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 4 KHAMIS 14.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 11:30AM-1:00AM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Amalan Pemakanan Sihat TAJUK Sihat Macam Saya
4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan 4.1.1 Bercerita dengan menggunakan gaya
SK dan kesantunan bahasa dalam bahan SP bahasa yang indah dan santun
sastera. .
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Bercerita dengan menggunakan empat bandingan semacam
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. memahami bandingan semacam
2. mempersembah cerita menggunakan bandingan semacam
SET INDUKSI 1. murid melihat video tentang bandingan semacam https://www.youtube.com/watch?
v=ybQMWCJlxUE/https://www.youtube.com/watch?v=APuOnh82Ado (CUP)
UTAMA 2. murid menyebut beberapa contoh bandingan semacam yang diketahui (CUP)
AKTIVITI
3. murid membaca petikan secara mentalis
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk mengecam bandingan semacam
PENUTUP 5. murid menyampaikan cerita dengan menggunakan bandingann semacam.
EMK STRATEG Verbal linguistic NILAI Menjaga kesihatan KBAT KB-Mencipta
I PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif pembelajaran. Terdapat 5/20 orang murid agak lambat, namun
KELEMAHAN KEBAIKAN) berjaya mencapai dengan bantuan guru.
