Anda di halaman 1dari 10

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

1 11 AHAD 29.5.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 8.40.AM-9.40AM TEMA INTERGRITI DALAM KEHIDUPAN


UNIT Bersikap Jujur TAJUK Kunci Yang Jujur
1.1 Mendengar dan memberikan 1.1.2 Mendengar, memahami dan
respons semasa berkomunikasi dalam memberikan respons terhadap
SK SP
situasi formal dan tidak forma maklumat yang diujarkan dalam situasi
formal.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
memberikan satu respons yang sesuai terhadap maklumat yang diujarkan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1.mengujarkan dialog
2. membuat simulasi dalam kumpulan
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan membaca cerita secara mentalis.
2. murid berbincang untuk memberikan respons yang sesuai terhadap ujaran dalam kumpulan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berlatih mengujarkan dialog dalam kumpulan bertiga.
4. murid membuat simulasi dalam kumpulan bertiga.
PENUTUP 5. murid menyatakan kesimpulan tentang nilai murni dengan bimbingan guru.
EMK STRATEGI Interpersonal NILAI kejujuran KBAT Menganalisis
PdP menerangkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid telah mencapai objektif. Guru memberi sedikit latihan tambahan sebagai
KELEMAHAN KEBAIKAN) pengayaan.

MP BM KELAS 3M MASA 10.00AM-11.00PM TEMA SEHATI SEJIWA


UNIT Rakan Karib TAJUK Kenali Rakan
1.1 Mendengar dan memberikan respons. 1.1.2 Mendengar, memahami, dan
SK SP memberikan respons terhadap;
i. suruhan dan permintaan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
memberikan respons yang sesuai terhadap suruhan dan permintaan
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. memmbaca dengan betul
2. menjawab soalan
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan membaca dialog secara mentalis.
2. murid berbincang secara berpasangan untuk memberikan respons terhadap suruhan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang dalam kumpulan untuk membuat persembahan simulasi
4. murid melakukan persembahan simulasi secara berkumpulan
PENUTUP 5. murid memberikan respons untuk dialog dalam buku aktiviti.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Memupuk semangat KBAT
perpaduan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallety walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. namun masih ada beberapa orang yang lemah tetapi masih
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif dengan bantuan guru. Guru memberi sedikit pengukuhan.

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期


1 11 AHAD 29.5.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 11:30AM-1:00PM TEMA SEHATI SEJIWA


UNIT Rakan Karib TAJUK Sahabatku Hanif
2.2 Membaca, memahami, dan menaakul 2.2.1 Membaca, memahami, dan
SK bahan grafik dan bukan grafik SP menerangkan;
i. maksud kosa kata
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membaca dan mencari lima patah perkataan yang merujuk kamus.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membaca petikan
2. mencari makna perkataan
SET INDUKSI 1. murid membaca petikan secara mentalis
2. murid menyatakan maksud 5 patah perkataan dengan merujuki kamus.
AKTIVITI UTAMA 3. murid membaca petikan secara mekanis dalam kumpulan.
4. murid membaca petikan dalam buku aktiviti dan kemudian mencari maksud perkataan
PENUTUP 5. murid bermain permainan mencari maksud perkataan secara "Mencari Kawan".
EMK KBT Menjelaskan NILAI Kasih sayang KBA
T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. namun masih ada beberapa orang yang lemah tetapi masih
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif dengan bantuan guru. Guru memberi sedikit pengukuhan.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 11 ISNIN 30.5.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 7:40 AM-8:40 AM TEMA PASTIKAN SELAMAT DI MANA-MANA


UNIT Sentiasa Peka Setiap Masa TAJUK Berkat Hidup Bersatu Padu
2.3 Membaca dan mengapresiasi 2.3.2 Membaca dan
pelbagai bahan sastera dan bahan bukan mempersembahkan karya sastera, dan
SK SP
sastera karya bukan sastera dengan gaya
penyampaian dan sebutan yang sesuai.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membaca dan bercerita semula cerita yang dihasilkan dengan penyampaian yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1.membaca dengan intonasi dan sebutan yang betul.
2. menyampaikan cerita dengan betul
SET INDUKSI 1. murid petikan taklimat dengan sebutan dan intonasi yang betul.
2. murid memahami panduan dan kosa kata dengan mendengar penerangan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid membaca teks taklimat secara mekanis.
4. murid menyampaikan taklimat dengan yakinnya di hadapan kelas..
PENUTUP 5. murid lain menilai persembahan rakan.
EMK STRATEGI Bacaan- NILAI Semangat KBAT Mengaplikasi –
PdP luncuran bermasyarakat menunjuk cara
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, Ke SJKC Chung Hwa bagi menghadiri taklimat PBD
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 3M MASA 8:40AM-9:40AM TEMA PEKA KESELAMATAN


UNIT Fikirkan Keselamatan TAJUK Keslamatan Taman Indaah
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.2 Membina dan menulis jawapan
yang bermakna pemahaman secara kritis berdasarkan
SK SP
soalan;
(i) bertumpu
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
membina dan menulis 4 jawapan untuk soalan bertumpu secara betul..
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. memmbaca dengan betul
2. menjawab soalan
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan maklumat dalam buku teks.
2. murid membaca maklumat secara mentalis.
UTAMA 3. murid berbincang dalam kumpulan untuk membina dan menulis jawapan pemahaman
AKTIVITI
4. murid membentangkan hasil kerja secara gallery walk.
5. murid membaca petikan dalam buku aktiviti lalu menjawab soalan secara perbincangan
PENUTUP kumpulan.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Bertanggungjawab KBAT
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallety walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, Ke SJKC Chung Hwa bagi menghadiri taklimat PBD
KELEMAHAN KEBAIKAN)
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 11 ISNIN 30.5.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA KESELAMATAN


UNIT Jaga Diri Selalu TAJUK Bahaya Dawai Kokot
2.3 Membaca dan mengapresiasi pelbagai 2.3.2 Membaca dan menghargai ilmu
bahan sastera dan bahan bukan sastera. dan nilai daripada pelbagai bahan
SK SP
sastera dan bahan bukan sastera, serta
dipersembahkan dalam pelbagai bentuk.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menjawab soalan bercapah untuk membuat rumusan dan keputusan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. menjawb soalan secara bertumpu
2. membuat simulasi
SET INDUKSI 1. murid membaca tentang bahaya dawai kokot secara mekanis
2. murid memahami bahaya dawai kokot dengan bantuan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid bersoal jawan tentang dawai kokot
4. murid menyatakan ilmu dan nilai yang terdapat dalam cerita
PENUTUP 5. murid menulis semula dalam buku latihan.
EMK STRATEGI Kontekstual NILAI Berhati-hati KBAT Menganalisis -
PdP menerangkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, Ke SJKC Chung Hwa bagi menghadiri taklimat PBD
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 3M MASA 8:40AM-9:40AM TEMA PEKA KESELAMATAN


UNIT Fikir Keselamatan TAJUK Selimut Api Pemadam Api
4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan dan 4.1.1 Bercerita dengan menggunakan
SK SP
kesantunan bahasa dalam bahan sastera. gaya bahasa yang indah dan santun
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
bercerita dengan sebutan dan intonasi yang sesuai..
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. bercerita dengan intonansi yang betul
2. membaca dan memahami
SET INDUKSI 1. murid membaca cerita secara mentalis.
2. murid mencari dan menyatakan maksud peribahasa dalam cerita
AKTIVITI UTAMA 3. murid bercerita dengan intonasi dan sebutan yang betul.
4. murid membaca dan memahami cerita dalam buku aktiviti.
PENUTUP 5. murid menyenaraikan perumpamaan dan maksudnya daripada cerita buku aktiviti
EMK STRATEGI Kontekstual NILAI Keberanian KBA Menghubungkait
PdP T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, Ke SJKC Chung Hwa bagi menghadiri taklimat PBD
KELEMAHAN KEBAIKAN)
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 11 SELASA 31.5.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 8.10 AM-8.40 AM TEMA GIMINASTIK ASAS


UNIT TAJUK GULING KEYAKINAN
SK 1.3 ,2.3,5.2 SP 1.3.3, 2.3.2, 5.2.4
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1. Berupaya melakukan dua kali kombinasi guling depan dan guling belakang dengan lakuan yang
OBJEKTIF betul secara individu.
2. Mengenalpasti kombinasi variasi guling depan dan guling belakang yang sesuai secara individu

Murid dapat;
1.melakukan aktiviti memanaskan badan.
KRITERIA KEJAYAAN
2.melakukan aktiviti guling keyakinan
3.melakukan aktiviti menyejukkan badan
SET INDUKSI 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) dan kriteria kejayaan (KK).
2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
UTAMA 3. Murid melakukan ansur maju aktiviti guling depan dengan bimbingan guru.
AKTIVITI 4. Murid melakukan ansur maju aktiviti guling belakang dengan bimbingan guru
5. Murid melakukan aktiviti guling belakang dengan bantuan rakan/guru sebagai penyokong
PENUTUP 6.Murid melakukan aktiviti kombinasi guling depan dan guling belakang dengan bantuan
rakan/guru sebagai penyokong
EMK STRATEGI KP- NILAI Kerjasama dan KBAT Menganalisis-
PDP INTERPERSONAL keyakinan mengenal pasti
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN Pertandingan bercerita dan membaca sajak SJKC Yeang Cheng 2022
KEBAIKAN)

MP BM KELAS 6M MASA 8:40 AM-9:40 AM TEMA KESELAMATAN


UNIT Jaga Diri Selalu TAJUK Awas Anda Sedang Diperhatikan
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.4 Menulis teks prosa, dan teks puisi
SK SP
yang bermakna. yang diimlakkan.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Mengimlak lima ayat tentang kesalahan jalan raya
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. mengecam kesalahan
2. mengimlak ayat
SET INDUKSI 1. murid membaca dengan sebutan yang betul
2. murid memahami petikan yang ingin disampaikan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid dapat mengecam 5 kesalahan pemandu
4. murid dapat memahami pantun budi dengan bantuan guru
PENUTUP 5. murid menulis ayat yang ingin diimlakkan.
EMK STRATEGI Konstektual NILAI PKJR KBAR Mengingat -
PdP mengecam
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN Pertandingan bercerita dan membaca sajak SJKC Yeang Cheng 2022
KEBAIKAN)
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 11 SELASA 31.5.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PSV KELAS 3M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA Alam Semulajadi dan Manusia
UNIT TAJUK Kartun
1.1 , 1.2, 1.3 DAN 1.4 1.1.1,1.1.2,1.1.3,1.1.4,1.2.1,1.2.2
SK SP
,1.3.1,1.3.2,1.3.3,1.4.1,1.4.2
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Murid dapat mengenal, memahami, dan menyatakan bahasa seni
visual yang ada pada lukisan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. dapat mengenal jenis warna yang digunakan.
2. dapat memahami cara bagaimana melukis kartun
SET INDUKSI 1. murid melihat daun yang ditunjuk guru.
2. murid diperkenalkan dengan media yang akan digunakan
AKTIVITI UTAMA 3. murid melihat guru melakar contoh kartun yang ada.
4. murid melakar dan mewarna dengan bimbingan guru
PENUTUP 5. murid menghasilkan lukisan mengikut kreativiti.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Kasih sayang KBA Mengaplikasikan-
PdP T melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21
bahan maujud Nanas
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid berjaya mencapai objektif . terdapat 4/20 orang lukisan agak kurang menarik.
KELEMAHAN KEBAIKAN) Boleh diperbaiki
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 11 RABU 1.6.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 7.40 AM-8.10 AM TEMA PERGERAKAN BERIRAMA


UNIT TAJUK Gerakan Seni
SK 1.5,2.5,5.1 SP 1.5.3,2.5.3,5.1.4
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1. Berupaya melakukan pergerakan langkah tarian singa mengikut muzik yang didengar secara
OBJEKTIF berkumpulan..
2. Mengenal pasti pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor serta konsep pergerakan yang
digunakan Dalam tarian singa secara berkumpulan.
Murid dapat;
1.melakukan aktiviti memanaskan badan.
KRITERIA KEJAYAAN
2.melakukan aktiviti guling keyakinan
3.melakukan aktiviti menyejukkan badan
SET INDUKSI 1. Setiap kumpulan diberikan kad arahan pergerakan yang perlu dilakukan.
2. Murid melakukan pergerakan berdasarkan kad arahan yang telah diberikan apabila muzik
AKTIVITI dimainkan.
UTAMA
3. Murid melakukan persembahan secara berkumpulan kepada rakan kelas.
4. Setiap kumpulan bertukar kad arahan setelah selesai melakukan persembahan.
PENUTUP
EMK STRATEGI PDP KP- NILAI Kasih Sayang KBAT Menganalisis-
INTERPERSONAL mengenal pasti
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 15/22 orang murid mencaoai objektif. walaupun masih terdapat murid yang gagal tetapi masih
KEBAIKAN) ada keinginan untuk berusaha.

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA KESELAMATAN


UNIT Jaga Diri Selalu TAJUK Peka Sentiasa Wakaupun Gembira
4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan dan 4.1.1 Bercerita dan mengujarkan dialog
kesantunan bahasa dalam bahan sastera. yang mengandungi peribahasa dan
SK SP
bahasa yang santun dalam bentuk
persembahan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Bercerita tentang cerita denganmenggunakan lapan peribahasa dengan santun.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami maksud peribahasa
2. membina ayat menggunakan 8 peribahasa
SET INDUKSI 1. murid membaca petikan secara mekanis
2. murid silih ganti untuk memberikan pendapat tentang bacaan.
UTAMA 3. murid memahami cerita dengan bimbingan guru
AKTIVITI
4. murid menyenaraikan lapan peribahasa dan memahaminya.
5. murid membuat latihan menggunakan peribahasa
PENUTUP 6. bercerita tentang cerita dengan berpandukan lapan peribahasa.
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Waspada KBAR Mengaplikasi -
PdP melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 22/22 orang murid mencapai objektif. guru masih membantu murid yang masih lemah. Guru
KELEMAHAN KEBAIKAN) memberi sedikit pemulihan.

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期


1 11 RABU 1.6.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 11:00 AM-12:00 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN


UNIT Rakyat Bersatu Negara Maju TAJUK Jom Ngoca Ke Sawah
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.3 Mencatat maklumat berdasarkan
SK SP
yang bermakna bahan yang dibaca, dilihat, dan didengar
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Mencatat lima maklumat yang penting berdasarkan bahan dibaca.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. mencatat maklumat
2. membentang maklumat
SET INDUKSI 1. murid meniti gambar dan membaca maklumat secara mentalis.
2. murid memehami maklumat dengan bimbingan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang dan mencatat maklumat berdasarkan bahan dan kumpulan
4. murid membentang hasil kerja secara gallery walk.
PENUTUP 5. murid membentang maklumat dalam peta i-think.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Kerjasama – KBAT Menilai – memilih
PdP prihatin
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallery walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif . guru masih membantu murid yang agak lemah. Murid diberi
KELEMAHAN KEBAIKAN) sedikit pemulihan sebagai pengukuhan.

s
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 11 KHAMIS 2.6.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 7:40 AM-8:40 AM TEMA KESELAMATAN


UNIT Keselamatan tanggungjawab Kita TAJUK Dengar dan Patuhi Arahan
5.2 Memahami dan menggunakan bentuk 5.2.1 Memahami dan menggunakan
SK kata mengikut konteks. SP kata berimbuhan mengikut konteks;
i dan ii
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina enam ayat berdasarkan kata berimbuhan awalan dan akhiran.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami maksud ayat kata berimbuhan
2. membina enam ayat
SET INDUKSI 1. murid mendengar bimbingan guru berhubung kata imbuhan awalan dan akhiran.
2. murid memahami maksud dengan mendengar penjelasan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid .berbincang dalam kumpulan untuk membina ayat
4. murid membina enam ayat yang sesuai.
PENUTUP 5. murid membuat perbentangan secara individu.
EMK STRATEGI Kp - Muzik NILAI Bertanggungjawab KBA Menilai -
PdP T menghubungkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 22/22 orang berjaya mencapai objektif pembelajaran. Seorangg tidak hadir. Guru memberi aktiviti
KELEMAHAN KEBAIKAN) pengukuhan.

MP BM KELAS 5M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA INTERGRITI KEHIDUPAN


UNIT Bersikap jujur TAJUK Contoh Lidim
5.2 Memahami dan menggunakan bentuk 5.2.1 Memahami dan menggunakan kata
SK SP
kata mengikut konteks. berimbuhan mengikut konteks;
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina empat ayat menggunakan kata bermbuhan apitan dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami penggunaan kata berimbuhan apitan
2. menghasilkan ayat menggunakan imbuhan apitan
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan membaca petikan secara mekanis.
2. murid memahami penggunaan kata imbuhan apitan dengan mendengar penerangan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid meneliti gambar dan membaca maklumat secara mentalis.
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk mencipta ayat dengan kata imbuuhan apitan
PENUTUP 5. murid mencipta ayat dengan kata berimbuhan apitan dalam buku latihan.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Berjimat Cermat KBAT Mengaplikasi –
PdP mengguna pakai
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid berjaya mencapai objektif pembelajaran. Guru memberi aktiviti pengukuhan.
KELEMAHAN KEBAIKAN) 5/20 orang murid agak lambat dan masih mencapai objektif. Ditukar ke hadapan.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 11 KHAMIS 2.6.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 11:30AM-1:00AM TEMA SEHATI SEJIWA


UNIT Prihatin Terhadap Rakan TAJUK Kata Nafi
5.1 Memahami fungsi dan menggunakan 5.1.4 Memahami dan menggunakan kata
SK golongan kata mengikut konteks SP tugas mengikut konteks;
vi kata nafi
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
mengaplikasikan kata nafi dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. memahami kata nafi
2. membina ayat menggunakan kata nafi
SET INDUKSI 1. murid membaca petikan secara mentalis.
2. murid mempelajari penggunaan kata nafi dengan betul
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang untuk melengkapkan ayat secara Round Robin.
4. murid membentangkan hasil kerja dengan membaca petikan secara kuat.
PENUTUP 5. murid berbincang untuk melengkapkan latihan buku aktiviti.
EMK STRATEGI Verbal NILAI Menjaga KBAT KB-Mencipta
PdP linguistic kebersihan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif pembelajaran. Terdapat 5/22 orang murid agak lambat tetapi
KELEMAHAN KEBAIKAN) masih mencapai objektif dengan bantuan guru.
