Anda di halaman 1dari 15

P MINGGU 周 HARI 星期 TARIKH 日期

2 21 AHAD 27.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 4M MASA 9.10 AM-9.40 AM TEMA MALAYSIA BUMI BERTUAH

UNIT Negaraku Hebat TAJUK Chaturanga

1.1 Mendengar dan memberikan 1.1.2 Mendengar, memahami dan


respons semasa berkomunikasi dalam memberikan respons terhadap
SK situasi formal dan tidak formal. SP
maklumat yang diujarkan dalam
pelbagai situasi.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


OBJEKTIF
Memberi maklum balas terhadap soalann kawan dan berlakon.

Murid dapat;

1. murid dapat menyebut dengan baik sebutan dalam petikan


KRITERIA KEJAYAAN
2. murid dapat meneganal pasti maklumat

3. murid menulis maklumat tersurat dan tersirat

SET INDUKSI 1. murid bercerita tentang video yang dilihat

2. murid membaca tentang Gunakan Kami


UTAMA
AKTIVITI 3. murid memahami perkara yang dibaca dengan bantuan guru.

4. murid menjawab soalan kawan-kawan berhubung tajuk


PENUTUP
5. murid membaat simulasi

EMK STRATEGI PDP Konstekstual NILAI Hemah Tinggi KBAT Menganalisis

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallery Walk

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN UASA – Bahasa Cina


KEBAIKAN)

KEBUDAYAAN, KESENIAN DAN


MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 PM TEMA
ESTETIKA

UNIT Permainan Tradisional TAJUK Chaturanga

SK 1.1 Mendengar dan memberikan respons SP 1.1.2 Mendengar, memahami dan


semasa berkomunikasi dalam situasi memberikan respons terhadap
maklumat yang diujarkan dalam
formal dan tidak formal.
pelbagai situasi.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

Menjawab beberapa soalan dan membuat persembahan.

KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;

1. menyebut beberapa perkara yang dibaca

2. mengenal pasti dan membuat simulasi

SET INDUKSI 1. murid bersoal jawab dengan guru tentang permainan yang pernah dilakukan.

2. murid membaca petikan tentang permainan yang terdapat dalam buku teks.
UTAMA
AKTIVITI 3. murid menyebut ciri-ciri alat permainan

4. murid mentafsir dan memberi respons terhadap permaianan


PENUTUP
5. murid membuat simulasi

EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Menjaga KBA Kreatif dan


PdP Kebersihan T inovatif

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Watch and lesson

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN UASA – RBT


KEBAIKAN)

P MINGGU 周 HARI 星期 TARIKH 日期


2 21 AHAD 27.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN

UNIT Produk Pertanian Dan Penternakan TAJUK Jelajah Alam

1.1 Mendengar dan memberikan respons 1.1.2 Mendengar, memahami dan


semasa berkomunikasi dalam situasi memberikan respons terhadap
SK formal dan tidak formal. SP
maklumat yang diujarkan dalam
pelbagai situasi.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


Memahami keistimewaan Kacang Walnut dan menjawab 3 soalan.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;

1. murid dapat membaca

2. murid dapat mengumpul maklumat

3. murid menjawab soalan

SET INDUKSI 1. murid melihat video dan bercerita tentang produk pertanian.

2. murid membaca dan mengenali tentang produk.


UTAMA
AKTIVITI 3. murid memberikan menjawab soalan secara terbuka.

4. murid memberi imaklumat yang terdapat dalam teks.


PENUTUP
5. murid menjawab soalan.

EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Kejujuran KBA Menilai –


PdP T memberi alasan

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21


bahan maujud

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

2 19 ISNIN 7.8.2023
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 7.40 AM-8.10 AM TEMA KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG

UNIT KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG TAJUK Kami Juara

SK 1.8, 2.8, 5.2 SP 1.8.1, 2.8.1, 5.2.2

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


OBJEKTIF
Berupaya membaling bola ke sasaran/rakan dengan kelajuan dan aras yang berbeza mengikut
situasi sebanyak lima kali dengan lakuan yang betul secara berpasangan.

Murid dapat;

1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.


KRITERIA KEJAYAAN
2. Murid melakukan aktivitI membaling bola.

3. Murid melakukan aktiviti menyejukan badan..

SET INDUKSI 1. Guru melakukan demonstrasi kemahiran membaling bola ke rakan pada jarak:

a) 3 meter
UTAMA
b) 5 meter

c) 8 meter

2. Murid melakukan aktiviti membaling bola kepada rakan sebanyak lima kali ulangan pada setiap jarak
AKTIVITI
secara berpasangan.

PENUTUP 3. Permainan Kami Juara:

a) Satu pasukan pemukul, satu pasukan pemadang.

b) Pemukul memukul bola yang diletak di atas tee dan berlari ke tapak.

c) Setelah semua ahli pasukan pemukul melakukan pukulan, tukar peranan.

EMK STRATEGI PDP Kontruktivisme NILAI kerjasama KBAT Menganalisis-


menilai

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN


KEBAIKAN)

KUASAI SAINS, TEKNOLOGI DAN


MP BM KELAS 4M MASA 8:10 AM-9:10 PM TEMA
INOVASI

UNIT Cerdik Sains TAJUK Baju Yang Mana

SK 2.1 Asas membaca dan memahami. SP 2.1.1 Membaca dan memahami petikan
dengan sebutan yang betul dan intonasi
yang sesuai.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

dapat membaca teks Baju yang Mana? Dengan sebutan yang betul dan sesuai.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;

1. dapat membaca keseluruhan petikan

2. dapat memahami apa yang dibaca.

3. dapat menjawab soalan

SET INDUKSI 1. murid membaca petikan dengan sebutan yang betul.

2. murid memahami petikan dengan bantuan guru.


UTAMA
AKTIVITI 3. murid membentuk kumpulan dan berbincang tentang soalan.

4. murid berbincang tentang jawapan soalan


PENUTUP
5. murid membaca semula jawapan dan membina soalan.

EMK STRATEGI kontekstual NILAI Keberanian KBAT Mengaplikasikan


PdP

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 Fan & Pick
bahan maujud

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

2 19 ISNIN 7.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 PM TEMA SAINS, TEKNOLOGI DAN INOVASI

UNIT Sains dan Kehidupan TAJUK Berakhir Sudah Deritaku

2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1.1 Membaca, memahami, dan


mentafsir bahan sastera dan
SK SP bahan bukan sastera.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

Menjawab dan mentaksir bahan dari petikan Berakhir Sudah Deritaku.

KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;


1. mendengar dan menonton youtube yang berkaitan

2. menyebut beberapa perkara yang dibaca

3. mengenal pasti dan membuat tafsiran yang sesuai.

SET INDUKSI 1. murid bersoal jawab dengan guru tentang Amalan Terbaik yang pernah dilakukan.

2. murid membaca petikan tentang amalan terbaik yang terdapat dalam buku teks.
UTAMA
AKTIVITI 3. murid menyebut ciri-ciri amalan terbaik

4. murid mentafsir dan memberi respons terhadap petikan secara kumpulan


PENUTUP
5. murid membuat latihan tentang tafsiran

EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Menjaga KBA Kreatif dan


PdP Kebersihan T inovatif

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Watch and lesson

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN


KEBAIKAN)

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

2 19 SELASA 8.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MP PJ KELAS 5M MASA 7.10 AM-8.10 AM TEMA KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG

UNIT KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG TAJUK Kami Juara

SK 1.8, 2.8, 5.2 SP 1.8.1, 2.8.1, 5.2.2

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

OBJEKTIF Berupaya membaling bola ke sasaran/rakan dengan kelajuan dan aras yang berbeza mengikut
situasi sebanyak lima kali dengan lakuan yang betul secara berpasangan.

Murid dapat;

1.Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.


KRITERIA KEJAYAAN
2.Murid melakukan aktiviti memuku layangan.

3. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.

SET INDUKSI 1. Guru melakukan demonstrasi kemahiran membaling bola ke rakan pada jarak:

a) 3 meter
UTAMA
b) 5 meter

c) 8 meter

2. Murid melakukan aktiviti membaling bola kepada rakan sebanyak lima kali ulangan pada setiap jarak
AKTIVITI
secara berpasangan.

PENUTUP 3. Permainan Kami Juara:

a) Satu pasukan pemukul, satu pasukan pemadang.

b) Pemukul memukul bola yang diletak di atas tee dan berlari ke tapak.

c) Setelah semua ahli pasukan pemukul melakukan pukulan, tukar peranan.

EMK STRATEGI KP- NILAI Kerjasama KBAT Menganalisis-


PDP INTERPERSONAL mengenal pasti

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP PJ KELAS 6M MASA 7.10 AM-8.10 AM TEMA KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG

UNIT KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG TAJUK Kami Juara

SK 1.8, 2.8, 5.2 SP 1.8.1, 2.8.1, 5.2.2

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

OBJEKTIF Berupaya membaling bola ke sasaran/rakan dengan kelajuan dan aras yang berbeza mengikut
situasi sebanyak lima kali dengan lakuan yang betul secara berpasangan.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;


1.Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.

2.Murid melakukan aktiviti memuku layangan.

3. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.

SET INDUKSI 1. Guru melakukan demonstrasi kemahiran membaling bola ke rakan pada jarak:

a) 3 meter
UTAMA
b) 5 meter

c) 8 meter

2. Murid melakukan aktiviti membaling bola kepada rakan sebanyak lima kali ulangan pada setiap jarak
AKTIVITI
secara berpasangan.

PENUTUP 3. Permainan Kami Juara:

a) Satu pasukan pemukul, satu pasukan pemadang.

b) Pemukul memukul bola yang diletak di atas tee dan berlari ke tapak.

c) Setelah semua ahli pasukan pemukul melakukan pukulan, tukar peranan.

EMK STRATEGI KP- NILAI Kasih Sayang KBAT Menganalisis-


PDP INTERPERSONAL mengenal pasti

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

2 19 SELASA 8.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KUASAI SAINS, TEKNOLOGI DAN


MP BM KELAS 4M MASA 10:00 AM-11:00 PM TEMA
INOVASI

UNIT Bersikap Mesra Alam TAJUK Fikir Sebelum Buang

3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.2 Menghasilkan jawapan


yang bermakna. pemahaman berdasarkan soalan
SK SP
bertumpu dan bercapah secara kritis
dan kreatif.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

Menjawab lima soalan dengan betul dan sesuai.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;

1. membaca dengan sebutan yang betul.


2. menulis

SET INDUKSI 1. murid membaca petikan dengan kuat.

2. murid membaca dan fahami cerita


UTAMA
AKTIVITI 3. murid mengenal pasti isi isi penting.

4. murid menyenaraikan kandungan isi penting.


PENUTUP
5. murid mencatat 3 peristiwa lengkap dengan carta.

EMK STRATEGI Kontekstual NILAI Kerajinan KBAT Menganalisis


PdP

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 All write round
bahan maujud
robin

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN, Majlis Persaraan Cikgu Ooi Guat Sim


KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 5M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA INTERGRITI DALAM KEHIDUPAN

UNIT Bersikap Jujur TAJUK Buktikan kejujuran

3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.1 Membina dan menulis ayat untuk
SK yang bermakna. SP menyatakan pendapat daripada
sesuatu bahan multimedia.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

Dapat menulis empat pendapat berdasarkan bahan multimedia.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;

1. membaca cerita tentang keluarga sepakat

2. mengenal pasti jenis soalan dan jawapan

3. menulis jawapan lengkap.

SET INDUKSI 1. murid bercerita gambar yang dilihat

2. murid ditunjukkan denga cara membuat kraf tangan


UTAMA
AKTIVITI 3. murid membaca soalan soalan

4. murid murid menjawab soalan dengan berdasarkan gambar..


PENUTUP
5. murid menulis jawapan yang sesuai

EMK STRATEGI kontruktivisme NILAI Kerjasama KBAT Menganalisis-menilai


PdP

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 Watch and lesson
bahan maujud
PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)

P MINGGU 周次 HARI 星 TARIKH 日期


2 19 RABU 9.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 5M MASA 7.10 AM-8.10 AM TEMA KATEGORI JARING

UNIT Jarring TAJUK Menjaring dalam Bakul

SK 1.1 ,2.1,5.3 SP 1.1.1 , 1.1.3, 2.1.1, 5.3.4

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


OBJEKTIF
Berupaya menjaringkan bola ke dalam bakul.

Murid dapat;

1.Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.


KRITERIA KEJAYAAN
2.Murid melakukan aktiviti lompat layangan.

3. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.

SET INDUKSI 1. murid memanaskan badan

2. Murid melakukan gaya menjaring


UTAMA
3. Murid menjaring bola ke dalam bakul dengan menggunakan pundi kacang.
AKTIVITI
Murid melakukan aktiviti menyejukan badan.
PENUTUP
Pentaksiran kendiri

Murid mengisi kad pentaksiran kendiri

EMK STRATEGI KP- NILAI Kasih Sayang KBAT Menganalisis-


PDP INTERPERSONAL mengenal pasti

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)
MP BM KELAS 5M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA INTEGRITI DALAM KEHIDUPAN

UNIT Bersikap Jujur TAJUK Jujurlah

4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan 4.2.2 Mendeklamasikan sajak dengan


bahasa dalam bahan sastera nada yang sesuai dan menyatakan
SK SP maksud sajak.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

Mendeklamsikan sajak dan menyatakan maksud sajak jujurlah.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;

1. membaca sajak

2. mengenal pasti maksud sajak

3. memnyatakan jawapan yang sesuai

SET INDUKSI 1. murid bercerita tentang tajuk

2. murid ditunjukkan tentang dunia kejujuran luar.


UTAMA
AKTIVITI 3. murid mendeklamasikan sajak dengan betul

4. murid menyatakan maksud sajak


PENUTUP
5. murid membentangkan maksud sajak dalam kumpulan.

EMK STRATEGI Kontruktivisme NILAI Muafakat KBAT Mengaplikasi


PdP

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 Watch and lesson
bahan maujud Nanas

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)

P MINGGU 周次 HARI 星 TARIKH 日期


2 18 RABU 9.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 PM TEMA Keselamatan

UNIT Keselamatan Tanggungjawab Kita TAJUK Memancing Ikan Di Tasik Beris

3.3 Menghasilkan penulisan. 3.3.1 Menghasilkan penulisan


SK SP berformat, dan tidak berformat
secara koheren dan kohesi

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

Dapat menulis karangan jenis catatan dengan sesuai.

KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;

1. mendengar ujaran yang dibaca

2. menyebut watak dalam gambar dan huraian rangka karangan

3. menulis karangan jenis catatan

SET INDUKSI 1. murid bersoal jawab dengan guru tentang keluarga

2. murid meneliti gambar dan mendengar ujaran yang disebut


UTAMA
AKTIVITI 3. murid menyebut maklumat yang diujarkan

4. murid mengarang rangka karangan berdasarkan isi yang diberi dalam kumpulan
PENUTUP
5. murid membuat latihan dengan membuat karangan.

EMK STRATEGI Mendengar NILAI Menghargai KBA Membina


PdP dengan berkesan T

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Watch and lesson

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

2 19 KHAMIS 10.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 8.40 AM – 9.40 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN

UNIT Bersama-sama Pupuk Perpaduan TAJUK Berkat Hidup Sepakat

4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan 4.3.1 Mengubah suai puisi dengan
menyerapkan keindahan dan kesantunan bahasa yang indah dan santun secara
SK SP
bahasa serta mempersembahkannya separa berpandu dan
secara kreatif. mempersembahkannya secara kreatif.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

Mengubah suai pantun 1 mengikut contoh pantun danmengubah suai pantun 2 dan 3 berdasarkan gambar
dan perkataan

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;

1. memahami isi pantun

2. menyenaraikan perkataan yang sesuai

3. mengunah suai pantun ikut kesesuaian

SET INDUKSI 1. murid bercerita tentang pantun yang dibaca

2. murid membaca dan memahami dengan bantuan guru.


UTAMA
AKTIVITI 3. murid menyenaraikan perkataan dalam bentuk kumpulan.

4. murid menulis perkataan yang sesuai mengikut tema.


PENUTUP
5. murid cuba menulis pantun baru

EMK STRATEGI Interpersonal NILAI Hemah tinggi KBAT Mengaplikasikan


PdP

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21


bahan maujud

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN,
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 6M MASA 11.00 AM-12.00 AM TEMA INTEGRITI


UNIT Rakyat Integriti TAJUK Boria Integriti

4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan 4.3.3 Menghasilkan seni kata lagu
menyerapkan keindahan dan kesantunan berdasarkan bahan rangsangan dan
SK bahasa serta mempersembahkannya SP
secara kreatif. mempersembahkannya dengan gaya
yang kreatif

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

Menghasilkan seni kata boria berpandukankan angka dan mempersebahkannya.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;

1. menghayati boria

2. menukarkan seni kata boria

3. mempersembahkan dalam bentuk kumpulan.

SET INDUKSI 1.murid menghayati sebuah boria

2.murid membaca kuat petikan lagu buria yang terdapat dalam buku teks.
UTAMA
AKTIVITI 3.murid menjawab dengan menyenaraikan jawapan yang sesuai.

4.murid berbincang dan mempersembahkan boria baru.


PENUTUP
5.murid menulis semula cerita yang lengkap.

EMK STRATEGI KP - Muzik NILAI Prihatin KBAT Mencipta -


PdP mengubah

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 Watch and lesson
bahan maujud

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN, MC
KELEMAHAN KEBAIKAN)

P MINGGU 周次 HARI 星 TARIKH 日期


2 19 KHAMIS 10.8.2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 4M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA ALAM BERSIH HIDUP SEJAHTERA

UNIT Bersikap Mesra Alam TAJUK Rutin Dinesh

SK 5.2 Memahami dan menggunakan bentuk SP 5.2.1 Memahami dan menggunakan


kata mengikut kata berimbuhan mengikut konteks;

i)kata berimbuhan awalan


ii)kata berimbuhan akhiran

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

dapat melengkapkan 5 tempat kosong dan membina ayat menggunakan kata berimbuhan

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;

1. mengenali kata berimbuhan

2. mengecam kata berimbuhan yang digunakan

3. melengkapkan tempat kosong

SET INDUKSI 1. murid melihat video tentang kata berimbuhan

2. murid menyenaraikan kata berimbuhan yang diketahui.


UTAMA
AKTIVITI 3. murid membuat pembahagian kata berimbuhan mengikut kumpulan masing-masing.

4. murid mengisi tempat kosong.


PENUTUP
5. murid menulis dan membentangkan kata berimbuhandalam teks.

EMK STRATEGI konstektual NILAI Menghargai KBAT Mengaplikasi


PdP

BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 All write round
bahan maujud Nanas
robin

PENILAIAN & PENTAKSIRAN

REFLEKSI (KEKUATAN, MC
KELEMAHAN KEBAIKAN)
