Anda di halaman 1dari 15

Rph

Catch- up Plan
Prasekolah
MINGGU 1
( 10/1/2022 – 14/1/2022 )
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 10 Januari 2021 Hari : Isnin


Minggu : 43 Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 8.00 hingga 12.00 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7.30 – 8.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan sepanjang minggu ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg BAHASA MELAYU (PENULISAN) MODUL CUP (1)
Standard BM 2.2 Mengenal huruf abjad
Kandungan
Standard BM 2.2.1 Mengenal pasti abjad
Pembelajaran BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf vokal
BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang betul

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat
Objektif 1. mengenal pasti abjad dan menyebut dan membunyikan huruf vokal dengan betul.
Pembelajaran 2. menulis huruf kecil dengan cara yang betul

Kriteria Kejayaan Saya dapat mengenal pasti abjad, menulis huruf kecil dan menyebut dan membunyikan huruf vokal dengan betul dan tepat.
EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan. TP1 TP2 TP3
2. Guru berbincang dan menerangkan mengenai semua abjad
3. Guru menayangkan slaid abjad dan huruf vokal
4. Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1dan murid TP3 membuat
aktiviti pengayaan. Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat
5. Sesi soaljawab dan perbincangan tugasan.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
9.00-10.00pg KEMANUSIAAN (SIVIK ) Peraturan di Sekolah
Standard KM 2.2 Memahami hubungan dengan sekolah
Kandungan
Standard KM 2.2.2 Mematuhi peraturan sekolah
Pembelajaran KM 2.2.3 Memerihal tentang sekolah
KM 2.2.4 Bercerita tentang warga sekolah
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1) Memahami peraturan sekolah dan boleh bercerita mengenai warga sekolah dengan betul.
Kriteria Kejayaan Saya memahami dan jelas dengan peraturan sekolah dengan baik dan tepat.

EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
1. Guru menerangkan mengenai konteks hubungan murid dengan sekolah. TAHAP PENGUASAAN
2. Guru menunjukkan peraturan-peraturan di sekolah TP1 TP2 TP3
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan.
4. Sesi soaljawab dan perbincangan tugasan.
Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip

Masa RECESS
10.00-10.30pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.30-11.30pg SAINS AWAL Pengelasan objek

Standard kandungan SA 2.2 Mengelaskan objek

Standard SA 2.2.1 Membanding dan membeza objek-objek mengikut satu ciri:


Pembelajaran (i) warna
(ii) bentuk
(iii) saiz
(iv) Tekstur
(v) berat

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Pembelajaran 1. membuat perbandingan dan perbezaan objek-objek mengikut satu ciri yang dikenal pasti dengan betul.

Kriteria Kejayaan Saya dapat membuat perbandingan dan perbezaan objek-objek mengikut satu ciri yang dikenal pasti dengan betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Lembaran kerja

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan aktiviti-aktiviti pengelasan objek mengikut ciri-ciri yang TP1 TP2 TP3
dikenalpasti.
2. Murid bersoaljawab dan membuat aktiviti pengelasan dan perbandingan objek mengikut
warna dan rasa.
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan.
4. Guru membantu dan membimbing murid untuk menyiapkan aktiviti yang diberikan.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


11.30-11.50pg BAHASA MELAYU ( BACAAN) Bacaan mudah (Kenali huruf )
Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf vokal


Pembelajaran BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. mengenal huruf dan menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM:


Modul CUP
Buku Modul Bacalah Sayang
Lagu ABC (Tiang buncit )
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
TP1 TP2 TP3
1.Guru menerangkan aktiviti-aktiviti bacaan yang akan dijalankan dan menunjukkan
contoh-contoh perkataan melalui slide PPT.
2. Murid bersoaljawab dan membuat ulangkaji bacaan.
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan.
3. Guru mengulas dan membimbing murid untuk menyiapkan aktiviti yang diberikan. Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan
4. Murid menyanyikan lagu ABC tiang buncit beramai-ramai.

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
11.50-12.00tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 11 Januari 2021 Hari : Selasa


Minggu : 43 Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 8.00 hingga 12.00 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7.30 – 8.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg PENDIDIKAN ISLAM AL-QURAN

-Dijalankan oleh guru pendidikan Islam

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.00-9.30pg AKTIVITI FIZIKAL PERGERAKAN FIZIKAL –SENAM TARI

Standard FK 4.1 Mengaplikasi pelbagai pergerakan mengikut irama.


Kandungan
Standard FK 4.1.1 Melakukan pergerakan lokomotor mengikut muzik
Pembelajaran
Tunjang Yang KE 1.3.3 Melalukan pergerakan kreatif mengikut muzik
Disepadukan
Di akhir pembelajaran, murid dapat mengaplikasi pelbagai pergerakan lokomotor mengikut irama dengan baik
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat mengaplikasi pelbagai pergerakan lokomotor mengikut irama dengan baik
EMK Bertanggungjawab KBAT : Menilai BBM: LCD projektor,lagu (Youtube)
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Aktiviti pemanasan badan (Murid melakukan di tempat masing-masing, sambil menjaga TP1 TP2 TP3
penjarakan fizikal yang ditetapkan).
2. Murid membuat aktiviti senaman panaskan badan atau pergerakan lokomotor yang mudah
dengan mengikuti demostrasi oleh guru.
3. Seterusnya, guru mengadakan aktiviti senamrobik mudah bersama murid dengan
mengikut irama muzik ,
https://youtu.be/csHVqnLL8pU
4. Akhir sekali, semua murid membuat aktiviti regangan.
5. Setelah tamat aktiviti, semua murid cuci tangan dan menjaga kebersihan diri.
6. Guru menerangkan mengenai kepentingan penjagaan kebersihan diri dan pemakaian
pelitup muka (SOP)

Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.30-10.00pg KREATIVITI & ESTETIKA Lagu ABC
Standard KE 1.4 Menghayati muzik daripada pelbagai repertoir
Kandungan
Standard KE 1.4.2 Membezakan tempo dari muzik yang didengar.
Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1) Memahami dan dapat menghayati muzik daripada pelbagai repertoir dengan betul.
Kriteria Kejayaan Saya dapat membezakan tempo muzik lagu ABC dengan baik dan tepat.

EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan aktiviti hari ini. TP1 TP2 TP3
2. Guru memainkan lagu ABC dan meminta murid mengecam nada melodi lagu tersebut.
3. Murid menyanyikan lagu ABC dengan tempo muzik yang betul.

Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip

Masa RECESS
10.00-10.30pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
10.30-11.30pg ENGLISH (WRITING) Simple words

Standard kandungan BI 3.2 Develop writing skills


Standard BI 3.2.4 Copy words in legible print
Pembelajaran BI 3.2.6 Copy simple sentences in legible print

Tunjang Yang KD 1.1.2 Menyatakan sesuatu yang disukai dan yang tidak disukai
Disepadukan
Objektif At the end of the lesson, the pupils will be able to
Pembelajaran 1. copy words in legible print.
2. copy simple sentences in legible print.

Kriteria Kejayaan I can copy words and copy simple sentences in legible print

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Modul CUP 1

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1.Teacher discuss with pupils about simple single words TP1 TP2 TP3
2.Pupils read together simple phrases with teacher and discuss about it.
3.Pupils recognise and write simple words and phrases with teacher guidance.
4. Pupils TP1 and TP2 do exercises in Module CUP 1 and pupils TP3 do enrichment
Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan
activities.

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


11.30-11.50pg ENGLISH ( READING) Easy reading (Recognise sight words)
Standard kandungan BI 2.3 Demonstrate understanding of a variety of texts in the form of print and non print materials

Standard BI BI 2.3.2 Read familiar words printed in the surroundings


Pembelajaran 2.3.3 Recognise and read high frequency/sight
words

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Objektif At the end of the lesson, students will be able to:
Pembelajaran 1. recognize letters and pronounce and sound correctly identified simple words
Kriteria Kejayaan I was able to pronounce and sound the simple words with correctly identified.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM:


Modul CUP
Buku Lets Read English

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1.Teacher discuss with pupils about simple sight words TP1 TP2 TP3
2.Pupils read together simple phrases with teacher and discuss about it.
3.Pupils recognise and read sight words and phrases with teacher guidance.
4. Pupils TP1 and TP2 do exercises in Module CUP 1 and pupils TP3 do enrichment
activities.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
11.50-12.00tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 12 Januari 2021 Hari : Rabu


Minggu : 43 Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 8.00 hingga 12.00 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7.30 – 8.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan sepanjang hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg ENGLISH (WRITING) Recognise simple words
Standard BI 3.2 Develop writing skills
Kandungan
Standard BI 3.2.4 Copy words in legible print
Pembelajaran BI 3.2.6 Copy simple sentences in legible print

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin.


Disepadukan
At the end of the lesson, the pupils will be able to
Objektif 1. copy words in legible print.
Pembelajaran 2. copy simple sentences in legible print.

Kriteria Kejayaan I can copy words and copy simple sentences in legible print

EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Teacher discuss with pupils about simple single words TP1 TP2 TP3
2.Pupils read together simple phrases with teacher and discuss about it.
3.Pupils recognise and write simple words and phrases with teacher guidance.
4. Pupils TP1 and TP2 do exercises in Module CUP 1 and pupils TP3 do enrichment
activities. Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.00-10.00pg SAINS AWAL Pengelasan objek
Standard SA 2.2 Mengelaskan objek
Kandungan
Standard SA 2.2.1 Membanding dan membeza objek-objek mengikut satu ciri:
Pembelajaran (i) warna
(ii) bentuk
(iii) saiz
(iv) Tekstur
(v) berat

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Pembelajaran 1. membuat perbandingan dan perbezaan objek-objek mengikut dua atau tiga ciri yang dikenal pasti dengan betul.

Kriteria Kejayaan Saya dapat membuat perbandingan dan perbezaan objek-objek mengikut dua atau tiga ciri yang dikenal pasti dengan betul.

EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan aktiviti-aktiviti pengelasan objek mengikut ciri-ciri yang dikenalpasti. TP1 TP2 TP3
2. Murid bersoaljawab dan membuat aktiviti pengelasan dan perbandingan.
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan.
4. Guru membantu dan membimbing murid untuk menyiapkan aktiviti yang diberikan.

Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip

Masa RECESS
10.00-10.30pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
10.30-11.30pg BAHASA MELAYU (PENULISAN ) Siapa saya (kenali huruf)

Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang betul


Pembelajaran BM 3.2.2 Menulis huruf besar dengan cara yang betul
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menulis huruf kecil dan huruf besar dengan cara yang betul.
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat menulis huruf kecil dan huruf besar dengan cara yang betul dan tepat.
EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Modul CUP 1 & slide PPT

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1.Guru menerangkan aktiviti-aktiviti penulisan yang akan dijalankan dan menunjukkan TP1 TP2 TP3
contoh-contoh perkataan melalui slide PPT.
2. Murid bersoaljawab dan membuat ulangkaji bacaan.
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan. Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan
3. Guru mengulas dan membimbing murid untuk menyiapkan aktiviti yang diberikan.
4. Guru mengadakan kuiz menulis huruf kecil dan besar mengikut kumpulan yang
ditetapkan oleh guru.

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


11.30-11.50pg BAHASA MELAYU ( BACAAN) Bacaan mudah (Kenali huruf )
Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf vokal


Pembelajaran BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Pembelajaran 1. mengenal huruf dan menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyebut abjad dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM:


Modul CUP
Smart TV/ slide PPT
Buku bacalah sayang
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
TP1 TP2 TP3
1.Guru menerangkan aktiviti-aktiviti bacaan yang akan dijalankan dan menunjukkan
contoh-contoh perkataan melalui slide PPT.
2. Murid bersoaljawab dan membuat ulangkaji bacaan.
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan.
4. Guru mengulas dan membimbing murid untuk menyiapkan aktiviti yang diberikan. Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan
5. guru mengadakan aktiviti bacaan dengan menggunakan slide power point/ smart tv.

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
11.50-12.00tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 13 Januari 2021 Hari : Khamis


Minggu : 43 Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 8.00 hingga 12.00 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7.30 – 8.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-
langkah pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah
dan membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg PENDIDIKAN ISLAM IBADAH

-Dijalankan oleh guru pendidikan Islam

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.00-9.30pg AKTIVITI FIZIKAL (PEERS)
Standard FK 5.1 Mengaplikasi kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif
Kandungan
Standard FK 5.1.1 Menyatakan cara menjaga kebersihan anggota tubuh dengan betul.
Pembelajaran

Tunjang Yang KD 3.1.3 Menunjukkan sikap menghormati perasaan dan pandangan orang lain.
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat memahami cara menjaga kebersihan selepas menggunakan tandas dengan betul.
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat memahami cara menjaga kebersihan diri selepas menggunakan tandas dengan betul.

EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Guru menerangkan kepentingan mengamalkan kebersihan diri selepas menggunakan TP1 TP2 TP3
tandas.
2.Guru menjelaskan bahawa mencuci tangan dengan bersih merupakan salah satu
langkah pencegahan Covid 19.
3.Murid memberi pendapat dan bersoaljawab dengan guru mengenai cara-cara
mengamalkan kebersihan seperti mencuci tangan dengan sabun.
4.Guru membincangkan langkah-langkah mencuci tangan dengan betul.
5.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat
aktiviti pengayaan.
6.Akhir sekali, guru meminta murid membuat aktiviti pengukuhan dan meminta murid
bercerita mengenai pengalaman masing-masing

Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.30-10.00pg KREATIVITI & ESTETIKA Kolaj huruf
Standard KE 3.2 Mengetahui media dalam menghasilkan karya seni (Aplikasi Seni)
Kandungan
Standard KE 3.2.1Menyatakan jenis media yang digunakan dalam penghasilan karya seni.
Pembelajaran
Tunjang Yang FK 1.1.2 Menunjukkan koordinasi mata dan tangan dan kemahiran motor halus melalui pelbagai aktiviti.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 14 Januari 2021 Hari : Jumaat


Minggu : 43 Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 8.00 hingga 12.00 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7.30 – 8.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri.

Kemahiran ABAD 21 : Round table

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg MATEMATIK AWAL Mengenal siri 10 hingga 100
Standard MA 2.4 Memahami siri 10 hingga 100
Kandungan
Standard MA 2.4.1 Membilang nombor sepuluh – sepuluh secara tertib menaik dan menurun.
Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.5 Menunjukkan kebolehan sendiri melalui pelbagai kaedah komunikasi.
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat membilang nombor sepuluh – sepuluh secara tertib menaik dan menurun dengan betul.
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat memahami siri nombor 10 hingga 100 dengan betul dan tepat.
EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Guru menerangkan konsep membilang secara sepuluh-sepuluh kepada murid-murid. TP1 TP2 TP3
2.Guru menunjukkan beberapa contoh slide, cara membilang secara sepuluh-sepuluh
(menaik)
3.Kemudian guru membimbing murid membilang sama-sama.
4.Guru meminta murid meyebut dan membilang secara sepuluh-sepuluh mengikut tertib
menaik yang ditunjukkan oleh guru.
5.Murid membuat latihan pengukuhan yang diberikan oleh guru.
6. Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan.

Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.00-10.00pg ENGLISH (WRITING ) Write simple words
Standard BI 3.2 Develop writing skills
Kandungan
Standard BI 3.2.4 Copy words in legible print
Pembelajaran BI 3.2.6 Copy simple sentences in legible print
BI 3.2.8 Write words and phrases in legible print
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin.
Disepadukan
Objektif At the end of the lesson, the pupils will be able to
Pembelajaran 1. copy words in legible print.
2. copy simple sentences in legible print.
3. write words and phrases in legible print.

Kriteria Kejayaan I can copy words and copy simple sentences in legible print . I also can write words and phrases in legible print.

EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Teacher discuss with pupils about simple phrases and sentences. TP1 TP2 TP3
2.Pupils read together simple phrases with teacher and discuss about it.
3.Pupils recognise and write simple words and phrases with teacher guidance.
4. Pupils TP1 and TP2 do exercises in Module CUP 1 and pupils TP3 do enrichment
activities.

Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip

Masa RECESS
10.00-10.30pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
10.30-11.30pg BAHASA MELAYU (PENULISAN ) Suai padan huruf

Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang betul


Pembelajaran BM 3.2.2 Menulis huruf besar dengan cara yang betul
BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menulis huruf kecil dan huruf besar dengan cara yang betul.
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat menulis huruf kecil dan huruf besar dengan cara yang betul dan tepat.
EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Lembaran kerja

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1.Guru menerangkan aktiviti-aktiviti penulisan yang akan dijalankan dan menunjukkan TP1 TP2 TP3
contoh-contoh perkataan melalui slide PPT.
2. Murid bersoaljawab dan membuat ulangkaji bacaan.
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan. Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan
4. Guru mengulas dan membimbing murid untuk menyiapkan aktiviti yang diberikan.
5. Guru mengadakan kuiz menulis huruf kecil dan besar mengikut kumpulan yang
ditetapkan oleh guru.
6. Guru mengadakan pertandingan kecil ( menulis huruf besar atau kecil yang disebut oleh
guru secara spontan).
.

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


11.30-11.50pg BAHASA MELAYU ( BACAAN) Bacaan mudah (Kenali keluarga huruf )
Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf vokal


Pembelajaran BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. mengenal huruf dan menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM:


Modul CUP
Buku Modul Bacalah Sayang
Lagu ABC (Tiang buncit )
Papan ” whiteboard” kecil
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Guru menerangkan aktiviti-aktiviti bacaan yang akan dijalankan dan menunjukkan TP1 TP2 TP3
contoh-contoh perkataan melalui slide PPT.
2. Murid bersoaljawab dan membuat ulangkaji bacaan.
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan.
4. Guru mengulas dan membimbing murid untuk menyiapkan aktiviti yang diberikan.
5. Guru mengadakan aktiviti bacaan dengan menggunakan slide power point/ smart tv.
6. Murid menyanyikan lagu “ABC tiang buncit “ secara beramai-ramai sambil menulis
huruf-huruf tersebut dalam “whiteboard”kecil.
7. Murid yang masih tidak menguasai huruf ( TP1)akan mengikuti program intervensi
( Modul Kenali keluarga huruf KKHK)

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
11.50-12.00tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan
