Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 32 TARIKH 20/9/2021
HARI Isnin
KELAS 4 SEROJA MASA 9.00 PAGI – 10.00 PAGI
TEMA REKA BENTUK PENGATURCARAAN
STANDARD 6.1 Asas Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.1.1 Menyatakan maksud pengaturcaraan dan kegunaan atur cara dalam
PEMBELAJARAN
perkakasan harian
6.1.2 Mengenal pasti algoritma iaitu pseudokod dan carta alir.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan empat kegunaan atur cara dalam
perkakasan harian
2. Mengenal pasti dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan __ daripada empat kegunaan atur cara
dalam perkakasan harian
2. Mengenal pasti __ daripada dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir
Aktiviti
1. Murid menceritakan pengalaman mereka bermain permainan video. Personal
Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
2. Murid berbincang menyatakan pendapat bagaimana cara permainan tersebut
dihasilkan.
3. Murid mendengar penerangan guru mengenai pengaturcaraan.
4. Murid berbincang dengan guru tentang atur cara komputer dalam perkakasan
elektrik yang terdapat di ruang tamu.
5. Murid menyatakan alatan elektrik di sekeliling mereka atau di gambar.
6. Murid menyatakan kegunaan atur cara komputer pada perkakasan elektrik di
ruang dapur. Shout Out (Laungan)
7. Murid mendengar penerangan guru tentang algoritma, pseudokod dan carta alir.
8. Murid meneliti dan memahami algoritma, pseudokod dan carta alir cara
menyediakan teh O.
9. Murid diberi lembaran kerja.
10. Murid melengkapkan algoritma, pseudokod dan carta alir mengikut contoh.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 76-81
ABM/BBM
PAK-21 Personal Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
PAK-21 Shout Out (Laungan)
KBAT Mengaplikasi
EMK : ILMU - EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 32 TARIKH 20/9/2021
HARI Isnin
KELAS 4 TERATAI MASA 11.50 PAGI – 12.50 PAGI
TEMA REKA BENTUK PENGATURCARAAN
STANDARD 6.1 Asas Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.1.1 Menyatakan maksud pengaturcaraan dan kegunaan atur cara dalam
PEMBELAJARAN
perkakasan harian
6.1.2 Mengenal pasti algoritma iaitu pseudokod dan carta alir.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
3. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan empat kegunaan atur cara dalam
perkakasan harian
4. Mengenal pasti dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 3. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan __ daripada empat kegunaan atur cara
dalam perkakasan harian
4. Mengenal pasti __ daripada dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
AKTIVITI PdP Set Induksi
2. Murid mendengar penerangan guru tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir
Aktiviti
11. Murid menceritakan pengalaman mereka bermain permainan video. Personal
Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
12. Murid berbincang menyatakan pendapat bagaimana cara permainan tersebut
dihasilkan.
13. Murid mendengar penerangan guru mengenai pengaturcaraan.
14. Murid berbincang dengan guru tentang atur cara komputer dalam perkakasan
elektrik yang terdapat di ruang tamu.
15. Murid menyatakan alatan elektrik di sekeliling mereka atau di gambar.
16. Murid menyatakan kegunaan atur cara komputer pada perkakasan elektrik di
ruang dapur. Shout Out (Laungan)
17. Murid mendengar penerangan guru tentang algoritma, pseudokod dan carta alir.
18. Murid meneliti dan memahami algoritma, pseudokod dan carta alir cara
menyediakan teh O.
19. Murid diberi lembaran kerja.
20. Murid melengkapkan algoritma, pseudokod dan carta alir mengikut contoh.
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 76-81
ABM/BBM
PAK-21 Personal Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
PAK-21 Shout Out (Laungan)
KBAT Mengaplikasi
EMK : ILMU - EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 32 TARIKH 22/9/2021
HARI Rabu
KELAS 4 MELUR MASA 9.00 PAGI – 10.00 PAGI
TEMA REKA BENTUK PENGATURCARAAN
STANDARD 6.1 Asas Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.1.1 Menyatakan maksud pengaturcaraan dan kegunaan atur cara dalam
PEMBELAJARAN
perkakasan harian
6.1.2 Mengenal pasti algoritma iaitu pseudokod dan carta alir.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
5. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan empat kegunaan atur cara dalam
perkakasan harian
6. Mengenal pasti dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 5. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan __ daripada empat kegunaan atur cara
dalam perkakasan harian
6. Mengenal pasti __ daripada dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
AKTIVITI PdP Set Induksi
3. Murid mendengar penerangan guru tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir
Aktiviti
21. Murid menceritakan pengalaman mereka bermain permainan video. Personal
Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
22. Murid berbincang menyatakan pendapat bagaimana cara permainan tersebut
dihasilkan.
23. Murid mendengar penerangan guru mengenai pengaturcaraan.
24. Murid berbincang dengan guru tentang atur cara komputer dalam perkakasan
elektrik yang terdapat di ruang tamu.
25. Murid menyatakan alatan elektrik di sekeliling mereka atau di gambar.
26. Murid menyatakan kegunaan atur cara komputer pada perkakasan elektrik di
ruang dapur. Shout Out (Laungan)
27. Murid mendengar penerangan guru tentang algoritma, pseudokod dan carta alir.
28. Murid meneliti dan memahami algoritma, pseudokod dan carta alir cara
menyediakan teh O.
29. Murid diberi lembaran kerja.
30. Murid melengkapkan algoritma, pseudokod dan carta alir mengikut contoh.
Penutup
3. Murid merumuskan isi pelajaran tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 76-81
ABM/BBM
PAK-21 Personal Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
PAK-21 Shout Out (Laungan)
KBAT Mengaplikasi
EMK : ILMU - EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 32 TARIKH 22/9/2021
HARI Rabu
KELAS 4 DAHLIA MASA 8.00 PAGI – 9.00 PAGI
TEMA REKA BENTUK PENGATURCARAAN
STANDARD 6.1 Asas Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.1.1 Menyatakan maksud pengaturcaraan dan kegunaan atur cara dalam
PEMBELAJARAN
perkakasan harian
6.1.2 Mengenal pasti algoritma iaitu pseudokod dan carta alir.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
7. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan empat kegunaan atur cara dalam
perkakasan harian
8. Mengenal pasti dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 7. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan __ daripada empat kegunaan atur cara
dalam perkakasan harian
8. Mengenal pasti __ daripada dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
AKTIVITI PdP Set Induksi
4. Murid mendengar penerangan guru tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir
Aktiviti
31. Murid menceritakan pengalaman mereka bermain permainan video. Personal
Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
32. Murid berbincang menyatakan pendapat bagaimana cara permainan tersebut
dihasilkan.
33. Murid mendengar penerangan guru mengenai pengaturcaraan.
34. Murid berbincang dengan guru tentang atur cara komputer dalam perkakasan
elektrik yang terdapat di ruang tamu.
35. Murid menyatakan alatan elektrik di sekeliling mereka atau di gambar.
36. Murid menyatakan kegunaan atur cara komputer pada perkakasan elektrik di
ruang dapur. Shout Out (Laungan)
37. Murid mendengar penerangan guru tentang algoritma, pseudokod dan carta alir.
38. Murid meneliti dan memahami algoritma, pseudokod dan carta alir cara
menyediakan teh O.
39. Murid diberi lembaran kerja.
40. Murid melengkapkan algoritma, pseudokod dan carta alir mengikut contoh.
Penutup
4. Murid merumuskan isi pelajaran tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 76-81
ABM/BBM
PAK-21 Personal Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
PAK-21 Shout Out (Laungan)
KBAT Mengaplikasi
EMK : ILMU - EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 32 TARIKH 24/9/2021
HARI Jumaat
KELAS 4 LILI MASA 10.20 PAGI – 11.20 PAGI
TEMA REKA BENTUK PENGATURCARAAN
STANDARD 6.1 Asas Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.1.1 Menyatakan maksud pengaturcaraan dan kegunaan atur cara dalam
PEMBELAJARAN
perkakasan harian
6.1.2 Mengenal pasti algoritma iaitu pseudokod dan carta alir.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
9. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan empat kegunaan atur cara dalam
perkakasan harian
10. Mengenal pasti dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 9. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan __ daripada empat kegunaan atur cara
dalam perkakasan harian
10. Mengenal pasti __ daripada dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
AKTIVITI PdP Set Induksi
5. Murid mendengar penerangan guru tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir
Aktiviti
41. Murid menceritakan pengalaman mereka bermain permainan video. Personal
Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
42. Murid berbincang menyatakan pendapat bagaimana cara permainan tersebut
dihasilkan.
43. Murid mendengar penerangan guru mengenai pengaturcaraan.
44. Murid berbincang dengan guru tentang atur cara komputer dalam perkakasan
elektrik yang terdapat di ruang tamu.
45. Murid menyatakan alatan elektrik di sekeliling mereka atau di gambar.
46. Murid menyatakan kegunaan atur cara komputer pada perkakasan elektrik di
ruang dapur. Shout Out (Laungan)
47. Murid mendengar penerangan guru tentang algoritma, pseudokod dan carta alir.
48. Murid meneliti dan memahami algoritma, pseudokod dan carta alir cara
menyediakan teh O.
49. Murid diberi lembaran kerja.
50. Murid melengkapkan algoritma, pseudokod dan carta alir mengikut contoh.
Penutup
5. Murid merumuskan isi pelajaran tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 76-81
ABM/BBM
PAK-21 Personal Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
PAK-21 Shout Out (Laungan)
KBAT Mengaplikasi
EMK : ILMU - EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 32 TARIKH 24/9/2021
HARI Jumaat
KELAS 4 CEMPAKA MASA 11.20 PAGI – 12.20 PAGI
TEMA REKA BENTUK PENGATURCARAAN
STANDARD 6.1 Asas Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.1.1 Menyatakan maksud pengaturcaraan dan kegunaan atur cara dalam
PEMBELAJARAN
perkakasan harian
6.1.2 Mengenal pasti algoritma iaitu pseudokod dan carta alir.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
11. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan empat kegunaan atur cara dalam
perkakasan harian
12. Mengenal pasti dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 11. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan __ daripada empat kegunaan atur cara
dalam perkakasan harian
12. Mengenal pasti __ daripada dua algoritma iaitu pseudokod dan carta alir
AKTIVITI PdP Set Induksi
6. Murid mendengar penerangan guru tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir
Aktiviti
51. Murid menceritakan pengalaman mereka bermain permainan video. Personal
Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
52. Murid berbincang menyatakan pendapat bagaimana cara permainan tersebut
dihasilkan.
53. Murid mendengar penerangan guru mengenai pengaturcaraan.
54. Murid berbincang dengan guru tentang atur cara komputer dalam perkakasan
elektrik yang terdapat di ruang tamu.
55. Murid menyatakan alatan elektrik di sekeliling mereka atau di gambar.
56. Murid menyatakan kegunaan atur cara komputer pada perkakasan elektrik di
ruang dapur. Shout Out (Laungan)
57. Murid mendengar penerangan guru tentang algoritma, pseudokod dan carta alir.
58. Murid meneliti dan memahami algoritma, pseudokod dan carta alir cara
menyediakan teh O.
59. Murid diberi lembaran kerja.
60. Murid melengkapkan algoritma, pseudokod dan carta alir mengikut contoh.
Penutup
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang asas pengaturcaraan, algoritma,
pseudokod dan carta alir dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 76-81
ABM/BBM
PAK-21 Personal Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
PAK-21 Shout Out (Laungan)
KBAT Mengaplikasi
EMK : ILMU - EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
