Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI TAHUN ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
2- KPM PERKASAKU 6 UKM 21/1/2022 Jumaat 9.30-10.30 pagi
TEMA / UNIT PENGATURCARAAN
TAJUK 1.1 Kegunaan Atur Cara Komputer
STANDARD 1.1 Menyatakan kegunaan atur cara komputer STANDARD 1.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
dalam perkakasan harian.
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyenaraikan satu alatan yang Menyenaraikan dua alatan yang Menyenaraikan tiga alatan yang
menggunakan atur cara komputer dan menggunakan atur cara komputer dan menggunakan atur cara komputer dan
kegunaannya. kegunaannya. kegunaannya.

KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenal pasti satu alatan yang Mengenal pasti dua alatan yang Mengenal pasti tiga alatan yang
mempunyai atur cara dan mempunyai atur cara dan mempunyai atur cara dan
kegunaannya. kegunaannya. kegunaannya.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang atur cara komputer dan kegunaannya.
PRAUJIAN
Mengenal pasti satu alatan yang Mengenal pasti dua alatan yang Mengenal pasti tiga alatan yang
mempunyai atur cara mempunyai atur cara mempunyai atur cara
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid mengenal pasti satu 1. Murid mengenal pasti dua 1. Murid mengenal pasti tiga
alatan yang menggunakan atur alatan yang menggunakan atur alatan yang menggunakan atur
cara komputer dan cara komputer dan cara komputer dan
kegunaannya. kegunaannya. kegunaannya.
2. Murid diberi satu tugasan harian 2. Murid diberi dua tugasan harian 2. Murid diberi tiga tugasan harian
dan mengaitkannya dengan dan mengaitkannya dengan dan mengaitkannya dengan
langkah-langkah dalam set langkah-langkah dalam set langkah-langkah dalam set
arahan atur cara. arahan atur cara. arahan atur cara.
3. Murid menulis satu set arahan 3. Murid menulis satu set arahan 3. Murid menulis satu set arahan
berdasarkan tugas tersebut. berdasarkan tugas tersebut. berdasarkan tugas tersebut.
PASCAUJIAN
Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
List It Out (Senaraikannya) Build and Construct (Bina dan Bentuk)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 2 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI TAHUN ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
4 -KPM PERKASAKU 6 UKM 4/2/2022 Jumaat 9.30-10.30
TEMA / UNIT PENGATURCARAAN
TAJUK 2.1 Mengenal Algoritma, Pseudokod dan Carta Alir
STANDARD 2.1 Mengenal algoritma, pseudokod dan carta STANDARD 2.0
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
alir.
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenal pasti algoritma Mengenal pasti algoritma dan Mengenal pasti dan membezakan
pseudokod algoritma, pseudokod dan carta alir
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenal pasti tiga urutan algoritma. Mengenal pasti tiga urutan algoritma Mengenal pasti tiga urutan algoritma,
dan pseudokod pseudokod dan carta alir
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang algoritma, pseudokod dan carta alir.
PRAUJIAN
Murid menyatakan maksud algoritma Murid menyatakan maksud algoritma Murid menyatakan maksud algoritma,
dan pseudokod. pseudokod dan carta alir.
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid membezakan aliran 1. Murid membezakan aliran 1. Murid membezakan aliran
secara urutan dan pilihan secara urutan dan pilihan secara urutan danpilihan tunggal
tunggal bagi algoritma. tunggal bagi algoritma dan bagi algoritma, pseudokod dan
2. Murid membina algoritma untuk carta alir.
pseudokod.
soalan buku teks muka surat 35- 2. Murid menerangkan makna
36. 2. Murid menyediakan algoritma simbol (mula dan tamat, proses,
dan pseudokod dalam pilihan, aliran) dalam carta alir.
menyelesaikan masalah di buku 3. Murid menggabungkan carta
teks muka surat 35-36. alir urutan dan carta alir pilihan
tunggal secara logik.
4. Murid menyediakan algoritma,
pseudokod dan carta alir dalam
menyelesaikan masalah di buku
teks muka surat 35-36.
PASCAUJIAN
Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
Brain Racking (Fikirkannya) Try It Out (Mari Mencuba)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 2-4 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
