Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN TIGA
MINGGU 11 TARIKH 5/4/2021
HARI Isnin
KELAS 3 ORKID MASA 1.30-2.30 petang
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
TAJUK Minda Positif Badan Aktif
STANDARD 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
KANDUNGAN
dengan betul dan tepat.
STANDARD 1.1.3(i) Mendengar, mentafsir dan memberikan respons terhadap soalan
PEMBELAJARAN
bertumpu
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mendengar, mentafsir dan memberikan enam respons terhadap soalan bertumpu
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Memberikan respon terhadap soalan yang diberikan oleh guru.
2. Mentafsir dan mendengar dengan baik terhadap soalan yang dibincangkan.

AKTIVITI PdP Set Induksi


1. Murid mendengar penerangan guru tentang aromaterapi
Aktiviti
1. Murid membaca dan memahami teks dan gambar.
2. Murid memberikan respons terhadap soalan bertumpu.
3. Murid melengkapkan respons.
4. Murid mensimulasikan respons.
5. Murid membaca nota kuiz.
6. Murid melengkapkan respons terhadap soalan bertumpu. Guess Game
(Tekalah)
7. Murid mensimulasikan dialog yang telah dilengkapkan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aromaterapi dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 033 Buku Aktiviti hlmn 009
ABM/BBM -
PKJR SK -
PKJR SP -
PAK-21 Learning Trios A-B-C (Tiga Serangkai A-B-C)
PAK-21 Guess Game (Tekalah)
STRATEGI PdP Interpersonal
KBAT Memahami KB Mengesan
kecenderungan
EMK : ILMU Pendidikan Kesihatan EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN TIGA
MINGGU 11 TARIKH 5/4/2021
HARI Isnin
KELAS 3 JASMIN MASA 2.30-3.30 petang
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
TAJUK Minda Positif Badan Aktif
STANDARD 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
KANDUNGAN
dengan betul dan tepat.
STANDARD 1.1.3(i) Mendengar, mentafsir dan memberikan respons terhadap soalan
PEMBELAJARAN
bertumpu
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
2. Mendengar, mentafsir dan memberikan enam respons terhadap soalan bertumpu
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 3. Memberikan respon terhadap soalan yang diberikan oleh guru.
4. Mentafsir dan mendengar dengan baik terhadap soalan yang dibincangkan.

AKTIVITI PdP Set Induksi


2. Murid mendengar penerangan guru tentang aromaterapi
Aktiviti
8. Murid membaca dan memahami teks dan gambar.
9. Murid memberikan respons terhadap soalan bertumpu.
10. Murid melengkapkan respons.
11. Murid mensimulasikan respons.
12. Murid membaca nota kuiz.
13. Murid melengkapkan respons terhadap soalan bertumpu. Guess Game
(Tekalah)
14. Murid mensimulasikan dialog yang telah dilengkapkan.
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aromaterapi dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 033 Buku Aktiviti hlmn 009
ABM/BBM -
PKJR SK -
PKJR SP -
PAK-21 Learning Trios A-B-C (Tiga Serangkai A-B-C)
PAK-21 Guess Game (Tekalah)
STRATEGI PdP Interpersonal
KBAT Memahami KB Mengesan
kecenderungan
EMK : ILMU Pendidikan Kesihatan EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN TIGA
MINGGU 11 TARIKH 5/4/2021
HARI Isnin
KELAS 3 DAHLIA MASA 4.00-5.00petang
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
TAJUK Minda Positif Badan Aktif
STANDARD 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
KANDUNGAN
dengan betul dan tepat.
STANDARD 1.1.3(i) Mendengar, mentafsir dan memberikan respons terhadap soalan
PEMBELAJARAN
bertumpu
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
3. Mendengar, mentafsir dan memberikan enam respons terhadap soalan bertumpu
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 5. Memberikan respon terhadap soalan yang diberikan oleh guru.
6. Mentafsir dan mendengar dengan baik terhadap soalan yang dibincangkan.

AKTIVITI PdP Set Induksi


3. Murid mendengar penerangan guru tentang aromaterapi
Aktiviti
15. Murid membaca dan memahami teks dan gambar.
16. Murid memberikan respons terhadap soalan bertumpu.
17. Murid melengkapkan respons.
18. Murid mensimulasikan respons.
19. Murid membaca nota kuiz.
20. Murid melengkapkan respons terhadap soalan bertumpu. Guess Game
(Tekalah)
21. Murid mensimulasikan dialog yang telah dilengkapkan.
Penutup
3. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aromaterapi dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 033 Buku Aktiviti hlmn 009
ABM/BBM -
PKJR SK -
PKJR SP -
PAK-21 Learning Trios A-B-C (Tiga Serangkai A-B-C)
PAK-21 Guess Game (Tekalah)
STRATEGI PdP Interpersonal
KBAT Memahami KB Mengesan
kecenderungan
EMK : ILMU Pendidikan Kesihatan EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
