Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MORALTAHUN DUA
MINGGU 44 TARIKH 19/1/2021
HARI Rabu
KELAS 2 UA MASA 11.20 – 12.20 AM
TEMA SAYA DAN KELUARGA
TAJUK BERSEDERHANA AMALAN KELUARGA
STANDARD Kesederhanaan Dalam Keluarga
KANDUNGAN
STANDARD 13.1 Memberi contoh bersikap sederhana dalam keluarga.
PEMBELAJARAN
13.2 Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga.
13.3 Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memberi contoh bersikap sederhana dalam keluarga
2. Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga
3. Menjelaskan dua kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Memberi contoh bersikap sederhana dalam keluarga
2. Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga
3. Menjelaskan dua kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mengingat semula tentang bersederhana amalan sihat.
Aktiviti

1. Murid berbincang tentang piramid makanan yang diberikan.


2. Murid membina cara pemakanan yang sesuai untuk mereka berdasarkan piramid
makanan. Build and Construct (Bina dan Bentuk)
3. Murid berbincang tentang menu makanan mereka.

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bersederhana amalan sihat dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 94
ABM/BBM Kertas
PAK-21 Build and Construct (Bina dan Bentuk)
PAK-21 Envoys (Utusan)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Kesederhanaan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MORALTAHUN DUA
MINGGU 44 TARIKH 20/1/2022
HARI Khamis
KELAS 2 UA MASA 7.30 – 8.30 AM
TEMA SAYA DAN KELUARGA
TAJUK BERSEDERHANA AMALAN KELUARGA
STANDARD Kesederhanaan Dalam Keluarga
KANDUNGAN
STANDARD 13.1 Memberi contoh bersikap sederhana dalam keluarga.
PEMBELAJARAN
13.2 Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga.
13.3 Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memberi dua contoh bersikap sederhana dalam keluarga
2. Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga
3. Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Memberi dua contoh bersikap sederhana dalam keluarga
2. Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga
3. Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mengingat semula tentang bersederhana amalan sihat
Aktiviti
1. Murid diberikan kertas lukisan.
2. Murid melukis pinggan pemakanan sihat untuk mereka selama sehari seperti
sarapan, makanan tengah hari, snek, dan makanan malam. Drawing Posters
(Melukis Poster)
3. Murid berbincang dengan rakan-rakan tentang pemakanan seharian mereka.
Round Table (Meja Bulat)

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bersederhana amalan sihat dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 94
ABM/BBM Kertas Lukis
PAK-21 Drawing Posters ( Melukis Poster)
PAK-21 Round Table (Meja Bulat)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Kesederhanaan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MORALTAHUN DUA
MINGGU 44 TARIKH 21/1/2021
HARI Jumaat
KELAS 2 UA MASA 7.30 – 8.00 AM
TEMA SAYA DAN KELUARGA
TAJUK BERSEDERHANA AMALAN KELUARGA
STANDARD Kesederhanaan Dalam Keluarga
KANDUNGAN
STANDARD 13.1 Memberi contoh bersikap sederhana dalam keluarga.
PEMBELAJARAN
13.2 Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga.
13.3 Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memberi dua contoh bersikap sederhana dalam keluarga
2. Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga
3. Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Memberi dua contoh bersikap sederhana dalam keluarga
2. Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga
3. Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang amalan sederhana menjaga alam
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami situasi yang diberikan.
2. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang amalan sederhana menjaga ala

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang amalan sederhana menjaga alam
dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 95
ABM/BBM
PAK-21 Café (Warung Kopi)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Kesederhanaan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MORALTAHUN DUA
MINGGU 44 TARIKH 21/1/2021
HARI Jumaat
KELAS 2 UA MASA 7.30 – 8.00 AM
TEMA SAYA DAN KELUARGA
TAJUK BERSEDERHANA AMALAN KELUARGA
STANDARD Kesederhanaan Dalam Keluarga
KANDUNGAN
STANDARD 13.1 Memberi contoh bersikap sederhana dalam keluarga.
PEMBELAJARAN
13.2 Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga.
13.3 Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
4. Memberi dua contoh bersikap sederhana dalam keluarga
5. Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga
6. Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 4. Memberi dua contoh bersikap sederhana dalam keluarga
5. Menghuraikan cara bersikap sederhana dalam keluarga
6. Menjelaskan kebaikan bersikap sederhana dalam keluarga
AKTIVITI PdP Set Induksi
2. Murid mendengar penerangan guru tentang amalan sederhana menjaga alam
Aktiviti
3. Murid menonton dan memahami video yang diberikan.
4. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang amalan 3R
5. Murid melengkapkan jadual yang diberikan. Close Procedures (Isikan Tempat
Kosong)

Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang amalan sederhana menjaga alam
dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 95
ABM/BBM Video
PAK-21 Café (Warung Kopi)
PAK-21 Close Procedures (Isikan Tempat Kosong)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Kesederhanaan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
