Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN MORAL
MINGGU 12 TARIKH 22 Mac 2021
HARI
KELAS 4 MBL,MNK,MTK MASA 7.30-8.30 & 11.00 -12.00
TEMA SAYA DAN JIRAN
TAJUK Berterima Kasih Terhadap
STANDARD 4.0 Berterima Kasih Terhadap Jiran
KANDUNGAN
STANDARD Murid boleh:
PEMBELAJARAN 4.5 Mengamalkan sikap berterima kasih terhadap jiran
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menerangkan kepentingan sikap berterima kasih terhadap jiran

2. Menghubungkait pengabaian sikap berterima kasih terhadap jirab dengan


kesannya

3. Menghayati dan mengamalkan sikap berterima kasih terhadap jiran secara tekal
serta boleh dicontohi

AKTIVITI PdP Set Induksi


1. Murid mendengar penerangan guru tentang cara berterimakasih

Aktiviti
1. Murid menulis esei pendek berkaitan kepentingan berterima kasih terhadap jiran.

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang cara berterima kasih terhadap jiran

BUKU Buku Teks


ABM/BBM -
PKJR SK -
PKJR SP -
PAK-21
PAK-21
STRATEGI PdP Interpersonal
KBAT Memahami KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU Pendidikan Kesihatan EMK: NILAI Ketaatan
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


2 5
REFLEKSI ☐___ 7___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ 2___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN MORAL
MINGGU 12 TARIKH 23 Mac 2021
HARI
KELAS 4 Manukan MASA 11.30 – 12.30
TEMA SAYA DAN JIRAN
TAJUK Berterima Kasih Terhadap
STANDARD 4.0 Berterima Kasih Terhadap Jiran
KANDUNGAN
STANDARD Murid boleh:
PEMBELAJARAN 4.4 Mengekspresikan perasaan berkaitan dengan sikap berterima kasih terhadap jiran
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1.Menerangkan kepentingan berterima kasih terhadap jiran dan kesannya

2.Menghayati dan melaksanakam sikap berterima kasih terhadap jiran dalam


kehidupan seharian

Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang cara berterimakasih

Aktiviti
Murid membuat laporan ringkas berkaitan dengan kajian masa depan tentang
kesan mengabaikan budaya berterima kasih terhadap jiran dalam kehidupan
seharian

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang cara berterima kasih terhadap jiran

BUKU Buku Teks


ABM/BBM -
PKJR SK -
PKJR SP -
PAK-21
PAK-21
STRATEGI PdP Interpersonal
KBAT Memahami KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU Pendidikan Kesihatan EMK: NILAI Ketaatan
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


2 5
REFLEKSI ☐___ 2__ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐__-___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN MORAL
MINGGU 12 TARIKH 23 Mac 2021
HARI
KELAS 4 Mamutik, 4 Mabul MASA 11.30 – 12.30
TEMA SAYA DAN JIRAN
TAJUK Berterima Kasih Terhadap
STANDARD 4.0 Berterima Kasih Terhadap Jiran
KANDUNGAN
STANDARD Murid boleh:
PEMBELAJARAN 4.4 Mengekspresikan perasaan berkaitan dengan sikap berterima kasih terhadap jiran
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1.Menerangkan kepentingan berterima kasih terhadap jiran dan kesannya

2.Menghayati dan melaksanakam sikap berterima kasih terhadap jiran dalam


kehidupan seharian

Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang cara berterimakasih

Aktiviti
Murid membuat laporan ringkas berkaitan dengan kajian masa depan tentang
kesan mengabaikan budaya berterima kasih terhadap jiran dalam kehidupan
seharian

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang cara berterima kasih terhadap jiran

BUKU Buku Teks


ABM/BBM -
PKJR SK -
PKJR SP -
PAK-21
PAK-21
STRATEGI PdP Interpersonal
KBAT Memahami KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU Pendidikan Kesihatan EMK: NILAI Ketaatan
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


2 5
REFLEKSI ☐___ 3__ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐__2___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
