Anda di halaman 1dari 5

MATAPELAJARAN 1

KOD CARIAN RPH PJT1(1.1.1)A

LANGKAH 2 : Taip secara


manual bagi ruangan bertanda
*
*MINGGU 2
*TARIKH 22.03.2022
*HARI SELASA
*MASA 7.30-8.30
KOD RPH PJT1(1.1.1)A
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 3
*KELAS 3 PKB BESTARI
*BILANGAN MURID 5/8
TEMA (jika berkaitan)
Asas Kemahiran
TAJUK (jika berkaitan) pergerakan
MODUL (jika berkaitan)
1.1 Melakukan Pergerakan
STANDARD KANDUNGAN Lokomotor
1.1.1 Menggunakan kemahiran lokomotor seperti
STANDARD PEMBELAJARAN berjalan,
berlari, merangkak, berguling dan galop

OBJEKTIF
Pada akhir pembelajaran, murid dapat menggunakan
kemahiran lokomotor seperti berjalan dan berlari.
1. Tayangan video pergerakan berjalan dan
SET INDUKSI
berlari
AKTIVITI 1. Senaman ringan mengikut guru dan murid berada
dalam bentuk separa bulatan.
2. Murid membuat aktiviti berlari setempat secara
perlahan dan laju mengikut guru sambil diiringi muzik.
3. Murid mendengar penerangan guru dengan
menggunakan tayangan video dan tunjukcara.
4. murid beratur dengan memegang bahu kawan dan
berjalan perlahan tanpa memotong barisan.
5. Murid membuat aktiviti meletakkan pundi kacang di
atas kepala dan berjalan perlahan mengikut arahan
guru.
6. Murid berlari antara dua kon yang diletakkan.
7. Bersoaljawab
8. Murid membuat senaman ringkas penutup.
9. murid berbaris masuk ke kelas
*PENTAKSIRAN Pemerhatian dan simulasi
*BBM Tali, gelung
*EMK Bahasa dan nilai murni
*PAK21 Round table and rally robin
*KBAT Aplikasi
*I-THINK Bubble map
*NILAI Berani dan yakin

*IMPAK / CATATAN : Murid mengikuti aktivti pdpc dengan bimbingan guru.


Tingkah laku dan kawalan kelas perlu diperbaiki.

LANGKAH 1 : Taipkan KOD RPH


pada ruang di bawah ini dan
klik butang CARIAN RPH
MATA PELAJARAN 2
KOD CARIAN RPH TMKT4peraturanmakmal

LANGKAH 2 : Taip secara


manual bagi ruangan bertanda
*
*MINGGU 2
*TARIKH 22.03.2022
*HARI SELASA
*MASA 10.00-11.00
KOD RPH TMKT4peraturanmakmal
MATA PELAJARAN TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI
TAHUN 4
*KELAS 4 KSSRPK BESTARI
*BILANGAN MURID 8/7
TEMA (jika berkaitan)
TAJUK (jika berkaitan) Peraturan Makmal
MODUL (jika berkaitan)

STANDARD KANDUNGAN 1.1 Peraturan di makmal komputer


STANDARD PEMBELAJARAN
1.1.1 Mengenal pasti peraturan di makmal komputer

OBJEKTIF
Pada akhir proses murid dapat  mengenal pasti
peraturan di makmal komputer dengan betul.
Induksi :
SET INDUKSI
Murid dintujukkan jalan ke makmal komputer sekolah
AKTIVITI 1. Induksi : Murid menonton peraturan di makmal
komputer
2.  Murid menceritakan tentang video yang dilihat
3. Murid dan guru bersoal jawab tentang peraturan
yang dapat dilihat di dalam video
4. Penutup :  Murid menceritakan pengalaman
menggunakan
semasa berada di makmal komputer
*PENTAKSIRAN Hasil projek dan pemerhatian
*BBM Alatan kebun
*EMK Nilai moral dan bahasa
*PAK21 Gallery walk, rally robin
*KBT Aplikasi
*I-THINK Carta alir
*NILAI Mendengar arahan, kerjasama
Murid masih belum dapat mencapai objektif pdpc.
*IMPAK / CATATAN : Aktiviti simulasi dan demonstrasi akan dipelbagaikan
bagi meningkatkan kefahaman murid.

LANGKAH 1 : Taipkan KOD RPH


pada ruang di bawah ini dan
klik butang CARIAN RPH
MATAPELAJARAN 3
KOD CARIAN RPH BI6(1.0)(1.1.1)dessert
LANGKAH 2 : Taip secara
manual bagi ruangan bertanda
*
*MINGGU 2
*TARIKH TUESDAY
*HARI SELASA
*MASA 11.00-11.30
KOD RPH BI6(1.0)(1.1.1)dessert
MATA PELAJARAN BAHASA INGGERIS
TAHUN 6
*KELAS 5 PKB ARIF
*BILANGAN MURID 8/8
TEMA (jika berkaitan) Unit 1: A sweet Start
TAJUK (jika berkaitan) 1.0 Listening and Speaking
MODUL (jika berkaitan)

STANDARD KANDUNGAN 1.1 Recognise and reproduce target language sound


1.1.1 Recognise and reproduce with support a wide
STANDARD PEMBELAJARAN range of target
language phonemes
Pupils should be able to:
1. Recognise and reproduce with support a wide range
OBJEKTIF
of target
language phonemes
SET INDUKSI Sing a song
AKTIVITI
1. List a about desserts that pupils know
2. Recoginze 'wh' question.
3. Ask 'wh'- questions to elicit responses
4. Discussion
*PENTAKSIRAN Observation and simulation
*BBM Video
*EMK Moral values
*PAK21 Round robin, rally robin
*KBT Application
*I-THINK Circle map
*NILAI Confidence and brave
Pupils look engage and interact well with teacher and
*IMPAK / CATATAN : friends. Pupils need more explaination and simlation to
achieve objective.
