HARI: KHAMIS
TARIKH: 3 OG0S 2023
KELAS : 1 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA
GEOGRAFI KELAS 3 CEMERLANG
PELAJARAN
MINGGU 18 HARI Khamis
TARIKH 4/8/2023 MASA 7.45 pagi – 8.45 pagi
STANDARD
2.2 Tumbuh Tumbuhan Semula Jadi di Malaysia
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.3 Menjelaskan melalui contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semula jadi di
PEMBELAJARAN Malaysia.
Pada akhir pembelajaran
Pada akhir pembelajaran murid mencapai
murid dapat;
objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1. Menjelaskan melalui KRITERIA
1. Menjelaskan melalui contoh
PEMBELAJARAN contoh kepentingan KEJAYAAN
kepentingan tumbuh-tumbuhan semula
tumbuh-tumbuhan semula
jadi di Malaysia dengan baik
jadi di Malaysia
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui Sumbang
saran antara guru dan murid
1. Murid menjelaskan melalui contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semula jadi di
AKTIVITI Malaysia dengan melakukan aktiviti; Menjawab soalan latihan
3. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Menjawab soalan latihan
4. Murid Mengaplikasi - kemahiran melalui aktiviti Menjawab soalan latihan
5. Menjawab soalan latihan pengukuhan
7. Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)
Kemahiran Abad Ke-21 Kerja Sepasukan
Nilai - Kerjasama
STANDARD
2.2 Tumbuh Tumbuhan Semula Jadi di Malaysia
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.3 Menjelaskan melalui contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semula jadi di
PEMBELAJARAN Malaysia.
Pada akhir pembelajaran
Pada akhir pembelajaran murid mencapai
murid dapat;
objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1. Menjelaskan melalui KRITERIA
1. Menjelaskan melalui contoh
PEMBELAJARAN contoh kepentingan KEJAYAAN
kepentingan tumbuh-tumbuhan semula
tumbuh-tumbuhan semula
jadi di Malaysia dengan baik
jadi di Malaysia
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui Sumbang
saran antara guru dan murid
1. Murid menjelaskan melalui contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semula jadi di
AKTIVITI Malaysia dengan melakukan aktiviti; Menjawab soalan latihan
3. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Menjawab soalan latihan
4. Murid Mengaplikasi - kemahiran melalui aktiviti Menjawab soalan latihan
5. Menjawab soalan latihan pengukuhan
7. Guru melaksanakan pentaksiran (PBD)
Kemahiran Abad Ke-21 Kerja Sepasukan
Nilai - Kerjasama