Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1 MINGGU

2 WAKTU 4 STANDARD KANDUNGAN

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Kelas : Bidang :

4 Kreatif Membentuk dan Membuat Binaan Boneka


3.1 PERSEPSI ESTETIK

Masa: 60 minit

Tema dan Tajuk : Alam Semula jadi- Orang- orangan


3.3 EKSPRESI KREATIF

3.2 APLIKASI SENI


3.2.1 3.2.1.1 3.2.1.2 3.2.2

3.4 APRESIASI SENI


3.4.1 3.4.2 3.4.3

STANDARD PEMBELAJARAN

3.1.1 3.1.1.1 3.1.1.2 3.1.2 3.1.2.1

3.3.1 3.3.2 3.3.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengetahui,memahami bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam membuat boneka. 2. Mengetahui penggunaan media serta teknik dan proses dalam penghasilan karya. 3. Menghasilkan boneka yang menarik dengan menggunakan bahan yang disediakan. 4. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual. 1.Guru menunjukkan contoh hasil karya dan bersoal jawab dengan murid. 2.Guru menunjuk cara dan membimbing murid menghasilkan boneka. 3. Murid menghasilkan boneka menggunakan kepelbagaian teknik. 4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni 1.Contoh : Hasil karya guru, kain perca, gam UHU, benang bulu kambing, gelang getah dan bahan hiasan yang difikirkan sesuai

AKTIVITI PdP

EMK
BBB PENILAIAN PdP

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat boneka berdasarkan empat Standard Kandungan. Pada Akhir pengajaran .. murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan murid yang tidak mencapai objekitif akan diberi peneguhan dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang

REFLEKSI

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU 4 STANDARD KANDUNGAN

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Kelas : Bidang :

4 Kreatif Membentuk dan Membuat Binaan Boneka


3.1 PERSEPSI ESTETIK

Masa: 60 minit

Tema dan Tajuk : Alam Semula jadi- Orang- orangan

3.2 APLIKASI SENI


3.2.1 3.2.1.1 3.2.1.2 3.2.2

STANDARD PEMBELAJAR AN

3.1.1 3.1.1.1 3.1.1.2 3.1.2 3.1.2.1

OBJEKTIF PEMBELAJARA N

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengetahui,memahami bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam membuat boneka. 2. Mengetahui penggunaan media serta teknik dan proses dalam penghasilan karya.

AKTIVITI PdP

1.Guru menunjukkan contoh hasil karya dan bersoal jawab dengan murid. 2. Guru memperkenalkan media yang digunakan untuk menghasilkan boneka. 3.Guru menunjuk cara dan membimbing murid menghasilkan boneka melalui pembentangan slaid.
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni 1.Contoh : Hasil karya guru, slaid langkah- langkah penghasilan boneka

EMK
BBB PENILAIAN PdP

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat boneka berdasarkan dua Standard Kandungan. Pada Akhir pengajaran .. murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan murid yang tidak mencapai objekitif akan diberi peneguhan dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang

REFLEKSI

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2 MINGGU MINGGU 2 2 WAKTU 4 STANDARD KANDUNGAN

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Kelas : Bidang :

4 Kreatif Membentuk dan Membuat Binaan Boneka

Masa: 60 minit

Tema dan Tajuk : Alam Semula jadi- Orang- orangan


3.3 EKSPRESI KREATIF

3.2 APLIKASI SENI

3.4 APRESIASI SENI


3.4.1 3.4.2 3.4.3

STANDARD PEMBELAJAR AN

3.2.1 3.2.1.1 3.2.1.2 3.2.2

3.3.1 3.3.2 3.3.3

OBJEKTIF PEMBELAJARA N

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Menghasilkan boneka yang menarik dengan menggunakan bahan yang disediakan. 2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual.

AKTIVITI PdP

1. Guru mengulangkaji tajuk pelajaran minggu 1 . 2. Murid menghasilkan boneka menggunakan kepelbagaian teknik. 3. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

EMK
BBB PENILAIAN PdP

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni 1.Contoh : Kain perca, gam UHU, botol air mineral, benang bulu kambing, gelang getah dan bahan hiasan yang difikirkan sesuai

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat boneka berdasarkan empat Standard Kandungan. Pada Akhir pengajaran .. murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan murid yang tidak mencapai objekitif akan diberi peneguhan dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang

REFLEKSI

LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA

Penyediaan alat dan bahan

Kepala boneka dibuat menggunakan kertas, getah dan kain perca

Kain perca digunting menjadi baju

Kain perca dan reben digunakan untuk membuat baju., skirt dan perhiasan

Benang ditampal sebagai rambut boneka

Butang ditampal sebagai perhiasan dan mata boneka

PENGHASILAN KARYA :
