Anda di halaman 1dari 2

NAMA:SYAMSUL IZWAN BIN SAIDIN

SUBJEK:BAHASA MELAYU
TAHUN: 4 IS
TARIKH: 29/9/2021
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran: Tema: 5 Kelas: 4 IS Tarikh: 29/9/21


Bahasa Melayu Masa: 11.15-12.15 Hari: Rabu
Topik:Pasport Malaysia

Kod Standard Nilai Moral:Jati Diri Hubungan Rentasan Kurikulum: Patriotisme


Pembelajaran:3.2.4

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


Menulis ayat dalam perenggan yang diimlakkan Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Menulis ayat dalam perenggan yang diimlakkan
dengan betul dan tepat

Konsep Utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:


Imlak Ayat Nota ,Googlemeet,Peta Tulang Ikan

Rangka Pengajaran Impak / Refleksi


Aktiviti Permulaan Kerangka Rigor
Guru menunjukkan reaksi terhadap topik -Kuadrant A
Gambar Pasport
- PEMIKIRAN KRITIS
- KOMUNIKASI
Aktiviti Utama 1. Murid berada dalam Googlemeet Kerangka Rigor
2.Murid membaca nota yang diberikan -Kuadrant B
3. Murid meneliti dan memahami maklumat
(Imlak)
4.Murid melihat dan memahami Peta Tulang Ikan
-KOLABORATIF
-KOMUNIKASI

Kerangka Rigor
-Kuadrant C

-SAHSIAH
3. Murid menjalankan aktiviti Imlak bersama guru -PEMIKIRAN KRITIS
-Guru membaca perenggan dan murid mengimlak -KEWARGANEGARAAN
4. Murid dan guru membuat perbincangan

Aktiviti Penutup Guru Bersoal jawab soalan penilaian dengan murid. Refleksi

Kerja Susulan Murid Pemulihan : Pengukuhan : Pengayaan :


-Kuiz dan Modul -membuat semakan - Latih-tubi - Mencari lebih banyak info atau
bersama dengan rakan beberapa contoh helaian kerja lain
