RPH Minggu Ke - 45
RPH Minggu Ke - 45
HARIAN
MINGGU KE- 45.
(23 Januari - 27 Januari)
(2023)
Mata Pelajaran :
1. Sains
2. Pendidikan Jasmani &
Pendidikan Kesihatan.
( PJPK )
CATATAN :
Objektif Pelajaran :
1. Mengenalpasti kelemahan pelajar mengikut tajuk-tajuk di dalam buku teks.
Kriteria Kejayaan :
1. Mendapat markah lulus sekurang-kurangnya 40%. daripada 2/3 pelajar.
Penutup : Guru merumuskan isi pelajaran pada hari ini. Berkaitan dengan topik.
REFLEKSI : Pelajar-pelajar kelihatan seronok berbincang tentang tajuk pada hari
ini.
Aspirasi Pelajar
Pengetahuan.( ) Kemahiran Berfikir. ( ) Kemahiran. Memimpin. ( )
Etika dan Kerohanian. ( ) Identiti Nasional.( )
Pembelajaran Koperatif: 1. Kongsi Bergilir.( ) 2. Saya-Dua-semua. ( ) 3.Lihat-
Fikir-Komen. ( ) 4. Kongsi Pendapat.( ) 5. Utara-Selatan.( ) 6.Paksi-pendapat.( )
7. Saya-Kongsi-Pendapat. ( ) 8. Kotak-Ilmu. ( )
9. Kad Cabaran. ( ) 10. Kembara atau Kekal. ( ) 11. Kredit- Berbual. ( )
Tulis Cepat-cepat. ( ) 13. Misi-Memburu. ( ) 14. Soal & Bimbing. ( )
AFL/ Bulatkan 1. Self-Assesment.( ) 2.Peer-Assesment( ) 3.Group( )
Pembezaan 1. Kandungan.( ) 2.Proses. ( ) 3. Produk.( )
Alat Berfikir 1. Peta MInda.( ) 2. Combo Mat.( ) 3. 5WIH.( )
4. Thinking Hats. ( )
3.
Objektif Pelajaran :
2. Mengenalpasti kelemahan pelajar mengikut tajuk-tajuk di dalam buku teks.
Kriteria Kejayaan :
2. Mendapat markah lulus sekurang-kurangnya 40%. daripada 2/3 pelajar.
Penutup : Guru merumuskan isi pelajaran pada hari ini. Berkaitan dengan topik.
REFLEKSI : Pelajar-pelajar kelihatan seronok berbincang tentang tajuk pada hari
ini.
Aspirasi Pelajar
Pengetahuan.( ) Kemahiran Berfikir. ( ) Kemahiran. Memimpin. ( )
Etika dan Kerohanian. ( ) Identiti Nasional.( )
Pembelajaran Koperatif: 1. Kongsi Bergilir.( ) 2. Saya-Dua-semua. ( ) 3.Lihat-
Fikir-Komen. ( ) 4. Kongsi Pendapat.( ) 5. Utara-Selatan.( ) 6.Paksi-pendapat.( )
7. Saya-Kongsi-Pendapat. ( ) 8. Kotak-Ilmu. ( )
10. Kad Cabaran. ( ) 10. Kembara atau Kekal. ( ) 11. Kredit- Berbual. ( )
Tulis Cepat-cepat. ( ) 13. Misi-Memburu. ( ) 14. Soal & Bimbing. ( )
AFL/ Bulatkan 2. Self-Assesment.( ) 2.Peer-Assesment( ) 3.Group( )
Pembezaan 2. Kandungan.( ) 2.Proses. ( ) 3. Produk.( )
Alat Berfikir 2. Peta MInda.( ) 2. Combo Mat.( ) 3. 5WIH.( )
5. Thinking Hats. ( )
4.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PJPK MINGGU Ke-45
Mata Pelajaran : Pendidikan Jasmani .
Tarikh: 24 JANUARI 2023.
Hari : SELASA
Kelas: 2 SEROJA ( 4.35 - 5.30 PETANG )
CATATAN :
CATATAN :
6
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PJPK MINGGU KE- 45
Mata Pelajaran : Pendidikan Kesihatan.
Tarikh: 25 JANUARI 2023.
Hari : RABU.
Kelas: 2 SEROJA ( 1.45-2.15), 2 KRK 1 (3.35-4.05) , 2 LAVENDER (4.35 - 5.00)
Kod Standard Pembelajaran: Unit 3( ms.200 )
Tajuk: Pertolongan Cemas.
Topik: Prinsip & Prosedur T.O.T.A.P.S
KBKK: Menyusun prinsip totaps.
ABM/BBM: Buku Teks, internet.
Hubungan Merentas kurikulum : Pendidikan Sains Sukan.
Nilai Murni: Kesabaran, Kebersihan dan Bertanggungjawab.
Perbendaharaan Kata: CEMAS
Objektif Pelajaran :
1. Mengenalpasti prinsip dan prosedur totaps.
Kriteria Kejayaan :
1. Mengaplikasikan prinsip dan prosedur totaps.
Pemuka:
Guru menerangkan tentang LO & LC. Pelajar menyebut tentang LO dan LC secara
beramai-ramai.
Aktiviti Utama : Guru menerangkan tentang isi pelajaran .
Guru menunjukkan beberapa contoh bergambar.dan membincangkan isi pelajaran
berdasarkan gambar yang diberi.
Penutup : Guru mengulangi LO & LC.
Guru merumuskan isi pelajaran pada hari ini.
Refleksi : Pelajar-pelajar seronok membincangkan tajuk pada hari ini.
Aspirasi pelajar(/)
PENGETAHUAN ETIKA & KEROHANIAN
KEMAHIRAN BERFIKIR IDENTITI NASIOANAL
KEMAHIRAN MEMIMPIN
AFL : 1. Self Assesment. ( ) 2. Peer - Assesment. ( ) 3. Group. ( )
Pembezaan : 1. Kandungan. ( ) 2. Proses.( ) 3. Produk.( )
Alat Berfikir: 1.Peta MInda. ( ) 2. KWL. ( ) 3. Combo Mat.( )
4. 5WIH. ( ) 5. Thinking Hats.( )
Pembelajaran Koperatif
1.Kongsi Bergilir 6.paksi-pendapat 11.kredit-berbual
2.saya-dua-semua 7.saya-kongsi- 12.tulis cepat-2
pendapat
3.lihat-fikir-komen 8.kotak ilmu 13.Misi memburu
4.kongsi pendapat 9.kad cabaran 14.soal dan bimbing
5.utara-selatan 10.kembara & kekal
7.
Aktiviti Utama: Guru menunjukkan teknik lumba jalan kaki yang betul.
Pelajar-pelajar mencuba teknik dengan melakukan di dalam
kumpulan masing-masing. Setiap pelajar harus melakukan dengan
lakuan yang betul.
Penutup : Guru mengulangi kemahiran asas untuk memastikan LO & LC dicapai.
Aktiviti “cooling down”.
Pelajar balik ke kelas mengikut barisan.
Refleksi : Pelajar kelihatan seronok mencuba teknik dan lakuan berjalan
kaki yang betul.
Aspirasi pelajar(/)
PENGETAHUAN ETIKA & KEROHANIAN
KEMAHIRAN BERFIKIR IDENTITI NASIOANAL
KEMAHIRAN MEMIMPIN
AFL : 1. Self Assesment. ( ) 2. Peer - Assesment. ( ) 3. Group. ( )
Pembezaan : 1. Kandungan. ( ) 2. Proses.( ) 3. Produk.( )
Alat Berfikir: 1.Peta MInda. ( ) 2. KWL. ( ) 3. Combo Mat.( )
5. 5WIH. ( ) 5. Thinking Hats.( )
Pembelajaran Koperatif
1.Kongsi Bergilir 6.paksi-pendapat 11.kredit-berbual
2.saya-dua-semua 7.saya-kongsi- 12.tulis cepat-2
pendapat
3.lihat-fikir-komen 8.kotak ilmu 13.Misi memburu
4.kongsi pendapat 9.kad cabaran 14.soal dan bimbing
5.utara-selatan 10.kembara & kekal
8