Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN skkbpg2021

TARIKH/HARI 15 FEBRUARI 2021 / ISNIN KEHADIRAN JUMLAH :


__6__ / __13__ orang
KELAS 3 BERLIAN TIDAK HADIR : 7
MASA 11.00PG – 12.00TGH
BIDANG PEMBELAJARAN GIMNAS GEMILANG / JAGA DIRI SIHAT EMOSI
TAJUK GULING TENGGILING
BERTINDAK CEPAT
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Kemahiran Putaran Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul.
5.2 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi putaran.
fizikal.
1.2Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan
reproduktif
STANDARD 1.3.1 Melakukan guling depan posisi pike diikuti imbangan.
PEMBELAJARAN 1.3.2 Melakukan guling belakang diikuti imbangan
2.3.1 Menyatakan lakuan guling depan posisi pike.
2.3.2 Menerangkan kepentingan menolak dengan tangan pada akhir guling belakang.
5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti.

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


PEMBELAJARAN/ 1) Melakukan guling depan dan belakang
KRITERIA KEJAYAAN 2) Menyatakan lakuan guling depan dengan posisi spike.
3) Menerangkan kepentingan menolak tangan dengan posisi pike.
4) Menjawab soalan latihan dengan betul.
AKTIVITI PEMBELAJARAN 1) Guru melaksanakan kelas menggunakan GOOGLE MEET.
& PEMUDAHCARAAN https://meet.google.com/ryb-qvbn-skd
(PdPc)
2) Murid menggunakan link yang diberikan dan mengikuti kelas PdPR.
3) Murid melakukan senaman sebelum memulakan pembelajaran pada hari itu.
4) Murid merujuk buku teks untuk mengikuti pembelajaran pada hari tersebut.
5) Murid merujuk muka surat 6 untuk mengenali tentang guling tenggiling.
6) Guru menerangkan cara melaksanakan guling depan dan guling belakang.
7) Murid memahami cara melaksanakan guling dan mengenali posisi pike semasa melakukan
guling depan.
8) Murid merujuk buku teks muka surat 68 untuk mempelajari pendidikan kesihatan.
9) Guru menerangkan situasi sentuhan selamat dan sentuhan tidak selamat.
10) Murid membezakan sentuhan selamat dan sentuhan tidak selamat.
11) Murid mengatakan tidak apabila guru memberikan situasi sentuhan tidak selamat.
12) Guru memberikan latihan kepada murid.
13) Murid dan guru membincang semula pembelajaran pada hari itu dan guru membuat
kesimpulan.
EMK Kreativiti dan Inovasi

NILAI MURNI Tanggungjawab, Keberanian

ALAT BANTU MENGAJAR buku teks , gambar

TAHAP PEMIKIRAN Mengaplikasi, memahami

REFLEKSI - 6/13 murid mengikuti kelas PdPR.


- Aldania, Hariz, Alya, Iskandar Shah, Zafriel, Rafiq Mikael, Damia(TH)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN skkbpg2021
TARIKH/HARI 17 FEBRUARI 2021 / RABU KEHADIRAN JUMLAH :
__7__ / __8__ orang
KELAS 1 MERANTI TIDAK HADIR : 1
MASA 11.00 PG – 12.00TGH
BIDANG PEMBELAJARAN FASA KESEDIAAN (MODUL PdP)
TAJUK BADAN SAYA BERSIH / MARI CUCI TANGAN
STANDARD KANDUNGAN -
STANDARD -
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
PEMBELAJARAN/ 1) Meningkatkan keyakinan murid dalam interaksi sosial dan pembelajaran
KRITERIA KEJAYAAN 2. Menyediakan murid dengan pengetahuan, kemahiran dan nilai untuk pembelajaran seterusnya.
3. Membentuk sikap positif dalam pembelajaran
4) Murid menjawab latihan dengan betul.
AKTIVITI PEMBELAJARAN
& PEMUDAHCARAAN
(PdPc)
1) Guru melaksanakan kelas menggunakan GOOGLE MEET
https://meet.google.com/xji-dzyg-cnm
2) Murid menggunakan link yang diberikan untuk mengikuti PdPR hari tersebut.
3) Guru mengambil kehadiran murid murid baharu Tahun 1.
4) Guru menayangkan gambar berkaitan 7 langkah mencuci tangan dengan betul.
5) Murid dan guru membincangkan cara mencuci tangan dengan merujuk gambar yang
ditunjukkan.
6) Murid menonton video dan dikemukakan soalan oleh guru.
https://www.youtube.com/watch?v=NYy3YKFLxo8
7) Murid menjawab cara menjaga kebersihan diri.
8) Guru menilai keyakinan murid serta pengetahuan murid dengan jawapan yang diberikan
oleh murid.
9) Murid diberikan aktiviti latihan dalam google classroom.
10) Guru merumuskan pembelajaran pada hari itu.
EMK Kreativiti dan Inovasi

NILAI MURNI Keberanian, Tanggungjawab

ALAT BANTU MENGAJAR video, modul transisi

TAHAP PEMIKIRAN Menganalisis, Membanding beza

REFLEKSI - 8/8 orang murid mengikuti PdPR.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN skkbpg2021


TARIKH/HARI 18 FEBRUARI 2021 / KHAMIS KEHADIRAN JUMLAH :
_8__ / __10__ orang
KELAS 4 KEMPAS TIDAK HADIR :2
MASA 11.00PG – 12.00 TGH
BIDANG PEMBELAJARAN GIMNASTIK UNTUK SEMUA / SAYANGI DIRI
TAJUK DUNIA TERBALIK / TINGGI KE RENDAH / AKIL BALIGH
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan dengan lakuan yang betul.
2.2 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
hambur dan pendaratan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
1.1Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif

STANDARD 1.1.3 Melakukan imbangan songsang dengan sokongan pada kepala dan tangan.
PEMBELAJARAN 2.1.2 Menyatakan perbezaan luas tapak sokongan dan kedudukan pusat graviti semasa
melakukan pelbagai imbangan statik, dinamik dan songsang.
5.2.3 Memberi respons positif terhadap tindakan yang selamat dan tindakan yang berisiko
semasa melakukan aktiviti yang mencabar.
1.2.1 Melakukan hambur tangan dari tempat tinggi dan mendarat ke tempat rendah dengan
sokongan.
2.2.1 Menyatakan lakuan hambur tangan dari tempat tinggi dan mendarat ke tempat
rendah.
5.1.3 Menggunakan alatan mengikut kesesuaian aktiviti.
1.1.1 Menyatakan contoh simptom yang mungkin dialami ketika haid.
1.1.2 Membincangkan dan memerihal mitos berkaitan haid serta ihtilam.
1.1.3 Menilai amalan terbaik pengurusan diri apabila akil baligh.

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


PEMBELAJARAN/ 1) Lakukan imbangan songsang dengan sokongan pada kepala dan tangan.
KRITERIA KEJAYAAN 2) Menyatakan perbezaan luas tapak tangan sokongan dan kedudukan pusat gravity semasa
melakukan pelbagai imbangan static, dinamik dan songsang.
3) Melakukan hambur tangan dari tempat tinggi dan mendarat ke tempat rendah dengan
sokongan.
4) Menyatakan 3 contoh symptom yang mungkin dialami ketika haid.
5) Menyatakan dan menilai amalan terbaik pengurusan diri apabila akil baligh.
AKTIVITI PEMBELAJARAN 1) Guru melaksanakan kelas menggunakan GOOGLE MEET.
& PEMUDAHCARAAN https://meet.google.com/teq-xrgn-npm
(PdPc)
2) Murid menggunakan link yang diberikan dan mengikuti kelas PdPR.
3) Murid merujuk buku teks untuk mengikuti pembelajaran pada hari tersebut.
4) Murid merujuk muka surat 5 dan 6 untuk mengenali tentang dunia terbalik dan hambur
tangan dari aras tinggi ke aras rendah.
5) Guru menerangkan cara melaksanakan imbangan songsang merujuk gambar dalam buku
teks.
6) Murid menyatakan perbezaan luas tapak tangan sokongan dan pusat gravity semasa
melakukan imbangan songsang.
7) Murid merujuk buku teks muka surat 76 & 77 untuk mempelajari pendidikan kesihatan (akil
baligh).
8) Murid memahami berkaitan akil baligh serta menyatakan 3 contoh symptom yang mungkin
dialami ketika haid.
9) Murid diberikan tugasan perbicangan berkaitan headstand melalui whatsapp.
10) Murid dan guru membincang semula pembelajaran pada hari itu dan guru membuat
kesimpulan.
EMK Kreativiti dan inovasi

NILAI MURNI Maruah diri , Bertanggungjawab

ALAT BANTU MENGAJAR Buku teks

TAHAP PEMIKIRAN Memahami, mengenapasti

REFLEKSI - 8/10 orang murid mengikuti PdPR


- Atirah, Putri, (TH)
