Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


8.30 - 9.30
Pendidikan Jasmani
25 Khamis 5C
60 minit

BIDANG KEMAHIRAN

UNIT 6: OLAHRAGA ASAS

TAJUK PECUT DAN LAJU


1.9 Melakukan kemahiran asas berlari dengan lakuan yang betul.

STANDARD 2.9 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam


KANDUNGAN kemahiran asas berlari.

5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.

1.9.2 Berlari dan melakukan pertukaran baton dalam zon pertukaran.

STANDARD 2.9.2 Memerihal ayunan tangan dan kaki yang betul semasa berlari pecut.
PEMBELAJARAN 5.1.1 Mematuhi etika berpakaian Pendidikan Jasmani ketika menjalankan
aktiviti fizikal.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


OBJEKTIF
Murid berupaya mengenalpasti teknik lari pecut dengan lakuan yang betul
PEMBELAJARAN
dan cara melakukan pertukaran baton dalam zon pertukaran.

1. Mengaplikasi teknik larian pecut dan melakukan pertukaran baton dalam


KRITERIA zon pertukaran.
KEJAYAAN 2. Mengenal pasti tempat penerima baton mula berlari dalam zon
pertukaran.

Set Induksi

1. Guru bersoal jawab dengan murid berkenaan dengan acara olahraga


yang dipertandingkan berdasarkan gambar dalam buku teks halaman 33.

Aktiviti

2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.


3. Guru menerangkan teknik lari pecut yang betul.
4. Guru menerangkan posisi badan ketika berlari.
AKTIVITI 5. Murid ditunjukkan posisi, cara dan teknik berlari yang betul.
PDPC 6. Guru memerhati murid membuat larian.
7. Guru menunjukkan dan menerangkan Kawasan zon pertukaran baton.
8. Guru menunjukkan cara lakuan menukar baton.
9. Guru memerhati murid membuat larian 4x100 meter.
10. Murid menyejukkan badan.

Penutup

11. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.


12. Guru membuat kesimpulan tentang pembelajaran hari ini.

BBB BT m/s 33-35
