Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

BIMBINGAN KELAS

Tarikh : 22 Mac 2021


Masa : 12.35 – 1.35
Bidang : Pembangunan diri dan sahsiah
Tajuk : Radio rosak
Tahun : 4 Efektif
Bilangan Murid : 27 murid
Pengetahuan Sedia Ada : Murid pernah bermain permainan radio rosak
Penyerapan Nilai : Bersemangat, kerajinan, bekerjasama
Kemahiran Berfikir : Menjana idea, konstruktivisme
Objektif : Pada akhir pembelajaran ini murid dapat :
i. Murid memahami kepentingan komunikasi
dua hala secara efektif
ii. Murid menyedari tentang adab semasa
berkomunikasi

Langkah /
Isi Pelajaran Aktiviti Catatan
Masa
Set Induksi Pengenalan tajuk radio Guru membincangkan kepada murid tentang Nilai :
(5 minit) rosak pengetahuan sedia ada murid terhadap permainan Kerajinan
radio rosak

Langkah 1 Pembahagian kumpulan Guru membahagikan murid kepada 6 kumpulan Nilai :


(10 minit) secara berbaris mengikut meja Bekerjasama
Langkah 2 Penjelasan permainan Guru menerangkan permainan radio rosak. Nilai:
(10 minit) radio rosak Bekerjasama
- Murid yang duduk di barisan paling akhir
akan dipanggil untuk menghafal satu ayat
dalam 1 minit.

- Murid diminta untuk duduk di tempat asal


sambil menutup mulut dengan tangan.

- Murid diminta untuk memulakan permainan


dengan memberitahu rakan yang duduk
dihadapan apabila musik dimainkan.

- Setiap murid mempunyai 30 saat untuk


menghafal.

- Murid yang duduk di barisan paling hadapan


akan menulis ayat yang dihafal di papan
putih.
Langkah 3 Permulaan permainan - Guru memulakan permainan dan Nilai:
(10 minit) radio rosak sebagai membincangkan strategi yang boleh diubah Bersemangat
percubaan oleh setiap kumpulan setelah murid mencuba
permainan kali pertama.

Langkah 4 Permainan radio rosak Permainan dilakukan dengan strategi daripada setiap Nilai:
(20 minit) kali kedua bersama kumpulan. Bekerjasama
strategi yang diatur oleh
murid
Penutup Penutup kognitif - Guru meminta murid untuk merumus
(Rumusan fakta) kembali apa yang telah dipelajari pada hari
ini.

Penutup sosial - Guru memberikan pujian kepada murid


kerana dapat menghasilkan aktiviti dengan
bersungguh-sungguh.

Refleksi :

Catatan Pensyarah / Guru Pembimbing :
