Anda di halaman 1dari 13

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

AHAD 29 OGS 2021


MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 5F
MINGGU 12
MASA 8.30-9.00 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : AHAD TARIKH : 29/ 08/ 2021
JAM -
Ke Sana, ke Sini di
ASPEK Kemahiran TAJUK
Dasar Lautan
STANDARD 1.5 Melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut irama dengan lakuan yang betul
KANDUNGAN

STANDARD 1.2.1 Melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul


PEMBELAJARAN

OBJEKTIF
Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan betulnya.
1. 1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
AKTIVITI PENGAJARAN2. 2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 3. 3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 4. 4. Murid melakukan permainan kecil. (pergerakan berirama)
5. 5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Bola, komputer. video
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul
PEMBELAJARAN
Seramai ___ orang murid dapat mengikuti pembelajaran dalam
REFLEKSI talian. ___ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
Kehadiran murid:
/ 31

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 5M


MINGGU 12
MASA 9.00-9.30 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : AHAD TARIKH : 29/ 08/ 2021
JAM -
Ke Sana, ke Sini di
ASPEK Kemahiran TAJUK
Dasar Lautan
STANDARD 1.5 Melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut irama dengan lakuan yang betul
KANDUNGAN

STANDARD 1.2.1 Melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul


PEMBELAJARAN

OBJEKTIF
Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan betulnya.
6. 1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
AKTIVITI PENGAJARAN7. 2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 8. 3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 9. 4. Murid melakukan permainan kecil. (pergerakan berirama)
10.5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Bola, komputer. video
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
Seramai ___ orang murid dapat mengikuti pembelajaran dalam
Kehadiran murid:
REFLEKSI talian. ____ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
/ 31

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4G


MINGGU 12 MASA 09.50 – 10.50 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : AHAD TARIKH : 29/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Kami Anak Malaysia. (BT:106)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta menyatakan kata kerja pasif.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Buku teks, kad , slide show, komputer , ‘smart bees’.
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid mendengar dan menyebut pelbagai kata kerja pasif yang betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
Seramai ____ orang murid dapat mengikuti pembelajaran dalam
Kehadiran murid:
REFLEKSI talian. ____ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
/ 31 .

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4M


MINGGU 12 MASA 10.50 – 11.50 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : AHAD TARIKH : 29/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Kami Anak Malaysia. (BT:106)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta menyatakan kata kerja pasif.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Buku teks, kad , slide show, komputer , ‘smart bees’..
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid mendengar dan menyebut pelbagai kata kerja pasif yang betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
Seramai ____ orang murid dapat mengikuti pembelajaran dalam
Kehadiran murid:
REFLEKSI talian. ____ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
/ 32 .
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
ISNIN 23 OGS 2021
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 5F
MINGGU 12
MASA 7.00-7.30 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : ISNIN TARIKH 23/ 08/ 2021
JAM -
Ke Sana, ke Sini di
ASPEK Kemahiran TAJUK
Dasar Lautan
STANDARD 1.5 Melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut irama dengan lakuan yang betul
KANDUNGAN

STANDARD 1.2.1 Melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul


PEMBELAJARAN

OBJEKTIF
Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan betulnya.
11.1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
AKTIVITI PENGAJARAN12.2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 13.3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 14.4. Murid melakukan permainan kecil. (pergerakan berirama)
15.5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Bola, komputer. video
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul
PEMBELAJARAN
Seramai __22__ orang murid dapat mengikuti pembelajaranKehadirandalam
murid:
REFLEKSI talian. _9__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan. 31/ 31

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 4M


MINGGU 12
MASA 9.00-9.30 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : ISNIN TARIKH 23/ 08/ 2021
JAM -
Imbangan ‘Mari Bermain
ASPEK Gimnastik Asas TAJUK
Ting-Ting‘
STANDARD
1.2 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN

STANDARD 1.2.1 Melakukan imbangan dari satu tempat ke satu tempat yang lain..
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Murid berkebolehan melakukan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ satu tempat ke satu
PEMBELAJARAN tempat yang lain dengan lakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan mebuat hambur dari ketinggian berbeza dengan betulnya.
AKTIVITI PENGAJARAN16.1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
& PEMBELAJARAN 17.2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
(P&P) 18.3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
19.4. Murid melakukan permainan kecil. ( Mari Bermain Ting-Ting)
5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Google classroom (komputer, telefon pintar), google form,youtube, slide show.
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
Murid berkebolehan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ bergerak dari satu tempat ke satu
PENGAJARAN &
tempat yang lain dengan betulnya.
PEMBELAJARAN
Seramai ___20__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran dalam
Kehadiran murid:
REFLEKSI talian. __11__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
31/ 31

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4M


MINGGU 12 MASA 9.50 – 10.50 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : ISNIN TARIKH 21/ 06/ 2021
JAM Kedua
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Serlahkan Semangat Patriotik.(BT: 107)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Buku Teks , Slide show ,slide show, ‘Smart Bees’.
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PEMBELAJARAN
Seramai __28__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadiran dalam
murid:
REFLEKSI talian. _3_ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
31/ 32

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4G


MINGGU 12 MASA 10.50 – 11.50 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : ISNIN TARIKH 23/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Serlahkan Semangat Patriotik.(BT: 107)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Buku Teks , Slide show ,slide show, ‘Smart Bees’.
BELAJAR
PENILAIAN Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
Seramai __23__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadirandalam
murid:
REFLEKSI talian. __9__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
31/ 31

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4K


MINGGU 12 MASA 12.50 – 01.50 t/hari.
(23- 29 OGS 2021) HARI : ISNIN TARIKH 23/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Serlahkan Semangat Patriotik.(BT: 107)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Buku Teks , Slide show ,slide show, ‘Smart Bees’.
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PEMBELAJARAN
Seramai _25__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadirandalam
murid:
REFLEKSI talian. _6__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
31/ 31
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SELASA 24 OGS 2021

4K
MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS
MINGGU 12
(23- 29 OGS 2021) MASA 07.30 – 08.30 pagi
HARI : SELASA TARIKH : 24/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Berbakti Demi Negara (BT: 108)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Video , Buku Teks , Slide Show , ‘Smart Bees’.
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PEMBELAJARAN
Seramai __25__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadirandalam
murid:
REFLEKSI talian. __4__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
29/ 31

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 4G


MINGGU 12
MASA 8.30-9.00 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : SELASA TARIKH : 24/ 08/ 2021
JAM -
Imbangan ‘Mari Bermain
ASPEK Gimnastik Asas TAJUK
Ting-Ting‘
STANDARD
1.3 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN

STANDARD 1.3.1 Melakukan imbangan dari satu tempat ke satu tempat yang lain..
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Murid berkebolehan melakukan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ satu tempat ke satu
PEMBELAJARAN tempat yang lain dengan lakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan mebuat hambur dari ketinggian berbeza dengan betulnya.
20.1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
AKTIVITI PENGAJARAN21.2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 22.3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 23.4. Murid melakukan permainan kecil. ( Mari Bermain Ting-Ting)
5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Google classroom (komputer, telefon pintar), google form,youtube, slide show.
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
Murid berkebolehan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ bergerak dari satu tempat ke satu
PENGAJARAN &
tempat yang lain dengan betulnya.
PEMBELAJARAN
Seramai __22__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran dalam
REFLEKSI talian. _9__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
Kehadiran murid:
31/ 31

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 5M


MINGGU 12
MASA 9.00-9.30 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : SELASA TARIKH : 24/ 08/ 2021
JAM -
Ke Sana, ke Sini di
ASPEK Kemahiran TAJUK
Dasar Lautan
STANDARD 1.5 Melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut irama dengan lakuan yang betul
KANDUNGAN

STANDARD 1.2.1 Melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul


PEMBELAJARAN

OBJEKTIF
Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan betulnya.
24.1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
AKTIVITI PENGAJARAN25.2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 26.3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 27.4. Murid melakukan permainan kecil. (pergerakan berirama)
28.5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Bola, komputer. video
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid berkebolehan melakukan pergerakan berirama dengan lakuan yang betul
PEMBELAJARAN
Seramai __22__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadiran dalam
murid:
REFLEKSI talian. _9__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan. 31/ 31

4G
MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS
MINGGU 12
(23- 29 OGS 2021) MASA 10.20 – 11.20 pagi
HARI : SELASA TARIKH : 24/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Berbakti Demi Negara (BT: 108)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Video , Buku Teks , Slide Show , ‘Smart Bees’.
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PEMBELAJARAN
Seramai __28__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadiran dalam
murid:
REFLEKSI talian. __3_ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
31/ 31

4M
MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS
MINGGU 12
(23- 29 OGS 2021) MASA 11.50 – 12.50 pagi
HARI : SELASA TARIKH : 24/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Berbakti Demi Negara (BT: 108)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Video , Buku Teks , Slide Show , ‘Smart Bees’.
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PEMBELAJARAN
Seramai __24__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadiran dalam
murid:
REFLEKSI talian. _7__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
31/ 31
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RABU 25 OGS 2021

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 4M


MINGGU 12
MASA 8.30-9.00 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : RABU TARIKH : 25/ 08/ 2021
JAM -
Imbangan ‘Mari Bermain
ASPEK Gimnastik Asas TAJUK
Ting-Ting‘
STANDARD
1.4 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN

STANDARD 1.4.1 Melakukan imbangan dari satu tempat ke satu tempat yang lain..
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Murid berkebolehan melakukan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ satu tempat ke satu
PEMBELAJARAN tempat yang lain dengan lakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan mebuat hambur dari ketinggian berbeza dengan betulnya.
29.1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
AKTIVITI PENGAJARAN30.2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 31.3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 32.4. Murid melakukan permainan kecil. ( Mari Bermain Ting-Ting)
5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Google classroom (komputer, telefon pintar), google form,youtube, slide show.
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
Murid berkebolehan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ bergerak dari satu tempat ke satu
PENGAJARAN &
tempat yang lain dengan betulnya.
PEMBELAJARAN
Seramai __21___ orang murid dapat mengikuti pembelajaran dalam
REFLEKSI talian. _10__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 4K


MINGGU 12
MASA 9.00-9.30 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : RABU TARIKH : 25/ 08/ 2021
JAM -
Imbangan ‘Mari Bermain
ASPEK Gimnastik Asas TAJUK
Ting-Ting‘
STANDARD
1.5 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN

STANDARD 1.5.1 Melakukan imbangan dari satu tempat ke satu tempat yang lain..
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Murid berkebolehan melakukan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ satu tempat ke satu
PEMBELAJARAN tempat yang lain dengan lakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan mebuat hambur dari ketinggian berbeza dengan betulnya.
AKTIVITI PENGAJARAN33.1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
34.2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 35.3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 36.4. Murid melakukan permainan kecil. ( Mari Bermain Ting-Ting)
5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Google classroom (komputer, telefon pintar), google form,youtube, slide show.
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
Murid berkebolehan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ bergerak dari satu tempat ke satu
PENGAJARAN &
tempat yang lain dengan betulnya.
PEMBELAJARAN
Seramai _23___ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadiran dalam
murid:
REFLEKSI talian. __7_ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
30/ 31

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4K


MINGGU 12 MASA 09.50 – 10.50 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : RABU TARIKH : 25/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Berbakti Demi Negara (BT: 108)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Buku Teks , Slide Show , Video
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PEMBELAJARAN
Seramai __22__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadirandalam
murid:
REFLEKSI talian. _7__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.
29/ 31

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4G


MINGGU 12 MASA 11.50 – 12.50 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : RABU TARIKH : 25/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Berbakti Demi Negara (BT: 108)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Buku Teks , Slide Show , Video
BELAJAR
PENILAIAN Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
Pertandingan Kuiz Tatabahasa Bahasa Melayu (2021) Tahun 4
Kehadiran murid:
REFLEKSI Dijalankan.
26/ 30

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KHAMIS 26 OGS 2021

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 4G


MINGGU 12
MASA 7.00-7.30 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : KHAMIS TARIKH : 26/ 08/ 2021
JAM -
Imbangan ‘Mari Bermain
ASPEK Gimnastik Asas TAJUK
Ting-Ting‘
STANDARD
1.6 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN

STANDARD 1.6.1 Melakukan imbangan dari satu tempat ke satu tempat yang lain..
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Murid berkebolehan melakukan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ satu tempat ke satu
PEMBELAJARAN tempat yang lain dengan lakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan mebuat hambur dari ketinggian berbeza dengan betulnya.
37.1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
AKTIVITI PENGAJARAN38.2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 39.3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 40.4. Murid melakukan permainan kecil. ( Mari Bermain Ting-Ting)
5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Google classroom (komputer, telefon pintar), google form,youtube, slide show.
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
Murid berkebolehan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ bergerak dari satu tempat ke satu
PENGAJARAN &
tempat yang lain dengan betulnya.
PEMBELAJARAN
Seramai __27__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran
Kehadiran dalam
murid:
REFLEKSI talian. __3__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.30/ 31

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN JASMANI KELAS 4K


MINGGU 12
MASA 8.00-8.30 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : KHAMIS TARIKH : 26/ 08/ 2021
JAM -
Imbangan ‘Mari Bermain
ASPEK Gimnastik Asas TAJUK
Ting-Ting‘
STANDARD
1.7 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN

STANDARD 1.7.1 Melakukan imbangan dari satu tempat ke satu tempat yang lain..
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Murid berkebolehan melakukan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ satu tempat ke satu
PEMBELAJARAN tempat yang lain dengan lakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid berkebolehan mebuat hambur dari ketinggian berbeza dengan betulnya.
41.1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
AKTIVITI PENGAJARAN42.2. Murid mendengar penerangan tentang standard pembelajaran yang akan dipelajari.
& PEMBELAJARAN 43.3. Murid melakukan aktiviti seperti yang diarahkan oleh guru.
(P&P) 44.4. Murid melakukan permainan kecil. ( Mari Bermain Ting-Ting)
5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
BAHAN BANTU
Google classroom (komputer, telefon pintar), google form,youtube, slide show.
BELAJAR
PENERAPAN NILAI Keberanian
ELEMEN MERENTASI
Keusahawanan – Berani Mengambil Peluang
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN BERFIKIR Menganalisa
PENILAIAN
Murid berkebolehan Imbangan ‘Mari Bermain Ting-Ting‘ bergerak dari satu tempat ke satu
PENGAJARAN &
tempat yang lain dengan betulnya.
PEMBELAJARAN
Seramai ___22__ orang murid dapat mengikuti pembelajaran dalam
Kehadiran murid:
REFLEKS talian. __7__ orang murid perlu dibimbing secara berterusan.29/ 31

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4K


MINGGU 12 MASA 08.30 – 09.30 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : KHAMIS TARIKH : 26/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Dik Wan Kebanggaan Kami(BT : 109)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Buku Teks , Video,slide show.
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PEMBELAJARAN
Pertandingan Kuiz Tatabahasa Bahasa Melayu (2021) Tahun 4
Kehadiran murid:
REFLEKSI Dijalankan.
26/ 30

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU KELAS 4M


MINGGU 12 MASA 09.50 – 10.50 pagi
(23- 29 OGS 2021) HARI : KHAMIS TARIKH : 26/ 08/ 2021
JAM -
Unit 17:
TEMA Indahnya Budaya Halusnya seni TAJUK
Malaysia Tercinta
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan
KANDUNGAN pesanan yang didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap pesanan menggunakan
PEMBELAJARAN bahasa yang santun dalam sesuatu situasi dengan betul.
OBJEKTIF
Murid dapat memberikan respons dan menyampaikan pesanan dengan bahasa yang santun.
PEMBELAJARAN
1. Murid meneliti maklumat tentang Dik Wan Kebanggaan Kami(BT : 109)
AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid mendengar dan memahami maklumat tersebut.
& PEMBELAJARAN 3. Murid memberikan respons dan menyampaikan pesanan kepada rakan-rakan.
(P&P) 4. Murid diminta membanding beza maklumat yang tersurat dan tersirat.
5. Guru membimbing murid membuat kesimpulan.
BAHAN BANTU
Google classroom (komputer, telefon pintar), google form, quiziz..
BELAJAR
PENILAIAN
PENGAJARAN & Murid menyatakan respon daripada maklumat tersurat dan tersirat.
PEMBELAJARAN
Pertandingan Kuiz Tatabahasa Bahasa Melayu (2021) Tahun 4
Kehadiran murid:
REFLEKSI Dijalankan.
27/ 31
