Anda di halaman 1dari 2

Contoh Penulisan RPH Pendidikan Jasmani Tahun 1

Tarikh: 12 Jan. 2011/ Selasa


Masa: 7.45 - 8.15 pagi
Bil. Murid: 8 L & 8 P
Tajuk: Lompatan Asas
Fokus: Berkebolehan hambur menggunakan kedua belah kaki dengan betul.

Standard Pembelajaran:
1.6.2 : Melakukan hambur pelbagai arah menggunakan kaki.
2.1.4 : Mengenalpasti arah pergerakan kiri, kanan, depan, belakang, atas dan
bawah.
5.4.2 : Memperlihat rasa seronok melakukan aktiviti dalam kumpulan.

Aktiviti:
1. Permainan dikejar vampire cina.
2. Murid melakukan ketinting
- Individu.
- Berpasangan.(dalam jarak 5 meter)
3. Murid melompat secara statik.
- Baling dan tangkap pundi kacang secara individu.
- Baling dan tangkap pundi kacang secara berpasangan.
4. Permainan berkumpulan:
- Kumpulan 1 : Melompat ke dalam gelung rotan
- Kumpulan 2 : Melompat keluar dari gelung rotan.
- Kumpulan 3 : Melompat dan menagkap bola getah.
5. Menyejukkan badan
6. Murid menyiapkan lembaran kerja.

EMK: Kreativiti
Refleksi: Namakan beberapa jenis haiwan yang melompat.
Mata Pelajaran dan kelas Pendidikan Kesihatan Tahun Satu

Tema / Tajuk Kesihatan diri dan reproduktif

Masa 30 minit

Standard Pembelajaran 1.2.1 dan 1.2.2

Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat:


1. Mempamerkan kemahiran berkata TIDAK kepada sentuhan tidak
selamat dengan nada suara dan intonasi yang betul.

Aktiviti Pengajaran dan 1. Perbincangan tentang maksud sentuhan selamat dan sentuhan tidak selamat
Pembelajaran berdasarkan tayangan klip video.
2. Perbincangan tentang pelbagai situasi sentuhan yang selamat dan tidak
selamat.
3. Pelbagaikan kemahiran berkata TIDAK kepada sentuhan tidak selamat.
Elemen Merentas Kurikulum 1. Kreativiti
(EMK) 2. Nilai murni

Bahan Bantu Belajar 1. Klip video


2. Kad imbasan

Penilaian Pengajaran dan 1. Berkata TIDAK dalam pelbagai cara kepada sentuhan tidak
pembelajaran selamat dengan yakin dan tegas.

Refleksi 1. 37 murid dapat berkata TIDAK kepada sentuhan tidak selamat.


2. 3 murid masih perlu diberi latihan dengan kemahiran berkata
TIDAK kepada sentuhan tidak selamat. Murid yang tidak dapat
Menguasai akan diberi bimbingan dalam kelas seterusnya.
