Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SAINS SK TAHUN 1
TARIKH 26/3/2024 MASA 11.30-12.30PAGI
MINGGU 3 HARI Selasa KELAS 4 MACHIATO
TEMA KEMAHIRAN SAINTIFIK
TAJUK Kemahiran Proses Sains
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kemahiran Proses Sains
STANDARD 1.1.1 Memerhati
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.1 Menaip, memilih atau menyunting teks.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Memerhati __ daripada dua pemerhatian
1. Memerhati dua pemerhatian
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
TRANSISI Minggu 2 (ANGGOTA BADAN)  Guru merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) kembali pelajaran
1. Murid mengenal anggota badan dahulu dan
2. Murid bercerita fungsi anggota badan. merangsang
pengetahuan sedia
3. Murid menyebut, mengeja dan melabel anggota badan.
ada murid.
 Guru menggunakan
strategi pembelajaran
kolaboratif dan
koperatif dengan
menerapkan PAK21
dan elemen
sekolahku sejahtera
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) supaya ada interaksi
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang anggota badan antara murid dan
memotivasikan murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 1-3 BUKU AKTIVITI Halaman 00
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Café (Warung Kopi)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
