Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN LIMA
MINGGU 26 TARIKH 6/10/2022
HARI Khamis
KELAS 5 MASA 9.15am-10.15am
TEMA Ruang
TAJUK Poligon Sekata
STANDARD 6.1 Poligon sekata
KANDUNGAN
STANDARD 6.1.1 Menyatakan ciri-ciri poligon sekata dengan merujuk kepada sisi, penjuru,
PEMBELAJARAN
paksi simetri, sudut dan pepenjuru
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menyatakan tiga ciri-ciri poligon sekata dengan merujuk kepada sisi, penjuru,
paksi simetri, sudut dan pepenjuru.
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menyatakan tiga ciri-ciri poligon sekata dengan merujuk kepada sisi, penjuru,
paksi simetri, sudut dan pepenjuru.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang poligon sekata.
Langkah 1:
1. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid diterangkan ciri-ciri polygon sekata.

Langkah 2:
1. Murid-murid mengisi peta bulatan bagi ciri-ciri polygon sekata.

Langkah 3:

Kumpulan 1 (Pemulihan):
1. Murid menyambung garisan putus di kertas bagi bentuk polygon dan meneroka
ciri-ciri polygon.

Kumpulan 2 (Pengukuhan):
1. Murid menjalankan aktiviti lipatan bentuk poligon menggunakan potongan kertas
atau kad untuk meneroka ciri-ciri poligon sekata. Use Me (Gunakan Saya)
2. Murid berbincang tentang ciri-ciri poligon sekata.
3. Murid menjawab soalan yang diberikan.

Kumpulan 3 (Pengayaan):
1. Murid membuat projek mobil poligon sekata dengan ciri-cirinya dan
mempamerkannya di sudut matematik. Produce Something New (Bina Sesuatu
Baru)

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang poligon sekata dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 217-218
ABM/BBM
PAK-21 Use Me (Gunakan Saya)
PAK-21 Produce Something New (Bina Sesuatu Baru)
STRATEGI PdP Pembelajaran Masteri EMK : ILMU Nilai Murni
KBAT Mengaplikasi EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
